اعضا محترم انجمن می توانند برای پرداخت حق عضویت سال 1398 از اینجا به صورت اینترنتی اقدام کنند


 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۱/۶/۲۳ | 

بیست و یکمین نمایشگاه بزرگ فرش تهران

AWT IMAGE

رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: ۲ تا ۸ مهرماه سال جاری بیست و یکمین نمایشگاه فرش دستباف برگزار می شود.

به گزارش شاتا‌، محمد باقر آقاعلیخانی افزود: این نمایشگاه با حضور بیش از ۵۰۰ تولید‌کننده و صادرکننده داخلی در محل دائمی نمایشگاههای بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. وی ابراز امیدواری کرد با حضور بازرگانانی از کشورهای مختلف، نمایشگاه امسال از کیفیت بالاتری نسبت به نمایشگاه سال‌های گذشته برخوردار باشد و عرضه‌کنندگان بتوانند آثاری مطابق با سلایق بازار در نمایشگاه عرضه کنند و به رشد صادرات نیز کمک کند.

محمد باقر آقاعلیخانی در نشست خبری با بیان اینکه این نمایشگاه بزرگترین نمایشگاه فرش دستباف جهان است افزود : این نمایشگاه با 500 غرفه در فضایی به مساحت 41 هزار متر مربع برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه از تاجران خارجی هم برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده است،حضور آنها را برای بازاریابی جهانی فرش ایرانی بسیار موثر دانست و پیش‌بینی کرد حدود 45 تاجر خارجی در این نمایشگاه حضور یابند.
آقاعلیخانی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه از سومین فرش بزرگ جهان به مساحت دو هزار و 400 متر مربع رونمایی می شود افزود: این فرش به سفارش مسجد quotation mark محمد امین quotation mark کشور عمان بافته شده است.
رییس مرکز ملی فرش ایران با تاکید بر اینکه همه مراحل طراحی و بافت این فرش در داخل کشور انجام شده است اضافه کرد : 400 کارگر در مدت 16 ماه این فرش را بافته اند.
وی با اشاره به اینکه پیش از این فرش یک تکه شش هزار متری هم در کشور تولید شده است گفت : در بیست ویکمین نمایشگاه بین‌المللی فرش ایران گره زنی و بافت فرش نماد جام جهانی فوتبال 2014 برزیل هم آغاز می شود.
آقا علیخانی افزود : کشورهای آلمان، هلند، رومانی، اروگوئه، پرتغال، اتریش، مصر ، کره جنوبی، ژاپن، دانمارک، لهستان، الجزایر، آفریقای جنوبی، چین و کرواسی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
وی با بیان اینکه بیست ویکمین نمایشگاه بین‌المللی فرش ایران از ساعت 10 تا 19 پذیرای بازدید‌کنندگان است، اضافه کرد : امسال حداقل 15 نمایشگاه فرش ایران در خارج از کشور و یک نمایشگاه فرش در هر یک از استان‌ها برگزار خواهد شد.

گفتنی است در خبرهای اعلام شده این نمایشگاه با عنوان «نمایشگاه بین المللی» توسط رئیس مرکز ملی فرش اعلام شده که این نمایشگاه بین المللی نبوده و صرفا در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

دفعات مشاهده: 3506 بار   |   دفعات چاپ: 979 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 135 بار   |   0 نظرکلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران می باشد.

بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد می باشد

© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association

Designed & Developed by : Yektaweb