اعضا محترم انجمن می توانند برای پرداخت حق عضویت سال 1398 از اینجا به صورت اینترنتی اقدام کنند


 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۲/۱۲/۱۳ | 

آیین پایانی دو جشنواره برگزار شد

برترین فرش ها در موزه فرش ایران به نمایش در آمدند


 

 آیین پایانی و معرفی برگزیدگان این جشنواره که به همت مرکز ملی فرش ایران و همراهی انجمن علمی فرش ایران به انجام رسید و با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس مرکز ملی فرش ایران از برگزیدگان تقدیر شد.

AWT IMAGE

با معرفی و تقدیر از برگزیدگان سومین جشنواره ملی فرش برتر، برترین فرش ها در موزه فرش ایران به نمایش درآمدند.

در این آیین که روز دوشنبه پنجم اسفند 92 در محل موزه فرش ایران برگزار شد، رییس مرکز ملی فرش ایران از ضرورت های رویکرد نو به حوزه تولید تا عرضه فرش دستباف اشاره کرد و برگزاری این جشنواره را گامی در راستای معرفی الگوهای مناسب در تولید فرش های با کیفیت دانست.

محمدباقر آقاعلیخانی در بخش دیگری از گفته های خود با اشاره به ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی، فرش را دارای ویژگی های متعددی برای قرار گرفتن در کانون توجه این سیاست ها اعلام کرد.

وی گفت: نیروی کار ماهر در هنر- صنعت فرش در داخل کشور در کنار پراکندگی جغرافیایی فعالان این حوزه و عواملی همچون تامین بخش عمده مواد اولیه در داخل کشور و ارزش افزوده بالای این حوزه از شاخصه های قابل توجه در اقتصاد مقاومتی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این آیین با تاکید بر برند ویژه فرش ایران در بازارهای جهانی، تقویت و پیشبرد این برند و حفظ کیفیت محصولات را ضروری برشمرد.

علی یزدانی از عزم و توجه ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بهبود و ارتقای شرایط تولید و تجارت در حوزه هنر- صنعت فرش دستباف ایران خبر داد و گفت: ایرانیان از گذشته تا به امروز به این میراث کهن خود افتخار کرده اند و باید کاری کنیم که این هنر ارزشمند برای آینده نیز به نام ایران در دنیا پویا و پرتوان باشد.

رضی میری نیز به عنوان نماینده هیات داوران این جشنواره در سخنانی از ملاک ها و معیارهای داوری برای انتخاب برترین فرش ها سخن گفت.

به گفته وی معیارهایی همچون اصالت طرح و نقش، تناسب طرح و رنگ و اندازه و نیز به کارگیری مواد اولیه مرغوب و سلامت بافت از جمله این معیارها بوده است.

معاون امور تولید مرکز ملی فرش ایران و رییس انجمن علمی فرش ایران نیز در سخنانی از شیوه ها و چگونگی برگزاری این رخداد گفتند.

در این آیین همچنین برگزیدگان دومین مسابقه طرح و نقشه فرس دستباف ایران نیز معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند و کتاب فرش برتر نیز حاوی تصاویر فرش های منتخب و مجموعه مقالاتی در این زمینه رونمایی شد.

در پایان این مراسم، برگزیدگان با دریافت لوح تقدیر و تندیس این جشنواره مورد تقدیر قرار گرفتند و از نمایشگاه آثار برتر در طبقه فوقانی موزه فرش ایران بازدید شد.

کلیدواژه ها: جشنواره طرح و نقشه | فرش برتر |

دفعات مشاهده: 3231 بار   |   دفعات چاپ: 802 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 30 بار   |   1 نظرنظرات کاربران

نظر ارسال شده توسط سعید رونقیان تبریزی در تاریخ ۱۳۹۲/۱۲/۱۳
با سلام

هر چند در ویترین این مراسم ، چهره های مدیریتی عرصه فرش بچشم می آمدند ، اما در پشت صحنه به عینه شاهد تلاش جمع کثیری از علاقمندان فرش بودم که تا دم آخر با دلهره و اظطراب منتظر نتیجه ای قابل قبول از تلاششان بودند و از اینروی می گویم دستتان درد نکند :
رئیس مرکز ملی فرش ایران و معاونت های محترم
هیئت محترم داوران
انجمن علمی فرش ایران
ریاست محترم و کارکنان موزه فرش ایران
ووووو
و خسته نباشید :
آقای میرزا امینی عزیز و آنانیکه بهمراهتان تلاش می کردند.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران می باشد.

بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد می باشد

© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association

Designed & Developed by : Yektaweb