اعضا محترم انجمن می توانند برای پرداخت حق عضویت سال 1399 از اینجا به صورت اینترنتی اقدام کنند


رسالت اصلی دانشگاه ارایه طرحهای مدرن با حفظ سنتها است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۱/۸/۲ | 
دانشگاه هنر اسلامی تبریز
به گزارش روابط  عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان شرقی، جلسه هم  اندیشی صنعت و دانشگاه هنر اسلامی تبریز با حضور تشکلهای فرش دستبافت در راستای بهره مندی دانشجویان و فعا لان فرش از ظرفیتها و پتانسیلهای متقابل برگزار شد .
در این جلسه موضوعاتی همچون: چگونگی حضور دانشجویان در حوزه های آموزشی،  فعالیت درامور پژوهشی و اقداماتی نظیر چگونگی ثبت طرحها و نقشه ها و همکاریهای متقابل حوزه های فرش و دانشگاه مطرح  شد .
سلیمانی رییس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ضمن ارایه عملکرد اداره فرش در طول سالهای  قبل گفت : قاعدتا  حوزه دانشگاه و بازاردر موضوع فرش دستبافت  مکمل  یکدیگربوده کما اینکه اساتید مهم فرش در مراکز علمی قالی از تجار و طراحان و نقا شان بوده ومتقابلا دانشگاه نیز کمک های علمی فراوانی به این هنر صنعت داشته و تلاشهای به عمل آمده نشان از تعمیق این امر در ثمرا ت علمی وهنری آن می باشد.

رییس اداره فرش استان افزود رسالت اصلی دانشگاه به ویژه دانشجویان فرش ارایه طرحهای مدرن با حفظ سنتها، چارچوبها و قاعده های پذیرفته شده با توجه به تقاضای بازار، سلیقه و سفارش آن  می باشد.

  در این جلسه که اعضای کمیته فرش نیز حضور داشتند در زمینه نحوه تعامل تشکلهای فرش با  مراکز علمی و همچنین بهره مندی از  ظر فیتهای عملی تشکلها و بهره مندی از تجربیات اساتید و دانشجویان دانشکده فرش دانشگاه هنر اسلامی تبریز بحث و تبادل نظر گردید و مقرر شد جلسات پرسش و پاسخ با محوریت هنر صنعت فرش دستباف در آینده برگزار گردد.     

منبع: روابط عمومی مرکز ملی فرش

 


دفعات مشاهده: 3968 بار   |   دفعات چاپ: 790 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 120 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران می باشد.

بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد می باشد

© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association

Designed & Developed by : Yektaweb