اعضا محترم انجمن می توانند برای پرداخت حق عضویت سال 1399 از اینجا به صورت اینترنتی اقدام کنند


جهاد دانشگاهی اصفهان از طرح سلیقه‌سنجی فرش دستباف رونمایی می‌کند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۱/۸/۸ | 

به گزارش  ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، ˈسعید نیکخواهˈ گفت:این طرح توسط مرکز پژوهشی علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان رونمایی می‌شود.
وی اظهار کرد: این طرح شامل سه مرحله است که در مرحله اول سلیقه‌ بازدیدکنندگان نمایشگاه سال قبل در زمینه‌ نوع فرش و دستبافته‌ های مورد علاقه‌ آن‌ها و نظرات بازدیدکنندگان درب اره نمایشگاه قبل مورد بررسی قرار گرفته است.
وی افزود: در مرحله دوم، تجارب دست اندرکاران و اصحاب فرش اعم از تولید کنندگان، بافندگان، طراحان و متخصصان دانشگاهی از موانع و مشکلات هنر، صنعت فرش به شکل کیفی توصیف و تفسیر می‌شود.
به گفته وی در مرحفه سوم، دیدگاه‌های بازدیدکنندگان خارجی مورد بررسی کمی و کیفی قرار خواهد گرفت.
نیکخواه تصریح کرد: آیین رونمایی از این طرح پژوهشی در پانزدهمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان با حضور مسوولان، فعالان و متخصصان حوزه فرش برگزار می‌شود.
به گفته وی در برگزاری نمایشگاه نیز به همت مرکز پژوهشی علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، نشست‌های تخصصی با موضوع ˈفرش و توریسمˈ، ˈفرش و زندگی روزمرهˈ، ˈفرش و آموزش‌های آکادمیکˈ و ˈفرش و نمایشگاهˈ برگزار خواهد شد.
نیکخواه اضافه کرد: به همین منظور غرفه جهاد دانشگاهی واحد اصفهان به شکلی طراحی خواهد شد که بازدیدکنندگان و به ویژه توریست ‌های بازدید کننده از این غرفه بتوانند ضمن بازدید از محصولات ارایه شده در نمایشگاه، نحوه بافت فرش را از نزدیک مشاهده و آن را تجربه کنند.
پانزدهمین نمایشگاه تخصصی، صادراتی فرش دستباف از 14 تا 19 آبان میزبان 135 مشارکت کننده از استان های اصفهان، آذربایجان شرقی و غربی، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، قم، فارس، تهران و کرمان است.
در این نمایشگاه نفیس ترین فرش های دستباف کرک و ابریشم اصفهان، نایین، فرش تمام ابریشم قم، گبه، گلیم فرش، چرم فرش، فرش بیجار، قالی های روستایی و عشایری با رنگ های صد درصد گیاهی،گلیم و گبه بختیاری به نمایش گذاشته می شود.
این نمایشگاه هشت هزار و 500 مترمربع وسعت دارد و از ساعت 10 تا 21 در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان دایر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایرنا


دفعات مشاهده: 3316 بار   |   دفعات چاپ: 774 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 124 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران می باشد.

بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد می باشد

© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association

Designed & Developed by : Yektaweb