اعضا محترم انجمن می توانند برای پرداخت حق عضویت سال 1396 از اینجا به صورت اینترنتی اقدام کنند


بایگانی بخش نمایشگاه ها و جشنواره ها

img_yw_news
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ -

نمایشگاه نقاشی و فرش رهایی

جمعه ۲۴ آذرماه ۱۳۹۶ از ساعت ۱۶ الی ۲۰ افتتاحیه نمایشگاه نقاشی و فرش محسن موسوی به نام رهایی در گالری زمان هنر به آدرس زعفرانیه. خیابان آصف. کوچه وهابی. پلاک ۱۴ برگزار میگردد.

img_yw_news
شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ -

فراخوان ثبت نام کارگاه های آموزشی در نمایشگاه ۲۶

ده کارگاه آموزشی در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران برگزار می شود.

img_yw_news
سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ -

واگذاری غرفه به دانش آموختگان کارآفرین فرش در نمایشگاه 26‌

مرکز ملی فرش ایران در بیست و ششمین نمایشگاه ‏فرش دستباف ایران غرفه هایی را به دانش آموختگان کارآفرین رشته فرش اختصاص می دهد.      

img_yw_news
دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ -

نمایش قالیچه ها و عکس سلفی ناصرالدین شاه در کاخ گلستان

قالیچه‌ها و مرقعات نفیس کاخ گلستان برای نخستین بار در عمارت چادرخانه و موزه مردم‌شناسی به‌نمایش گذاشته می‌شوند.

img_yw_news
سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

گزارش تصویری نمایشگاه فرش دستباف

گزارش تصویری اولین نمایشگاه تخصصی فرش دستبافت ویژه سفارت های خارجی اولین نمایشگاه تخصصی فرش دستبافت ویژه سفارت های خارجی از 9 الی 13 اردیبهشت در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است. عکس: مجتبی محمدلو

img_yw_news
جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴ -

دومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر فرش دستباف ایران برگزار می شود

دومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر فرش دستباف ایران برگزار می شود دومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر فرش دستباف ایران به همت انجمن علمی فرش ایران و به به میزبانی دانشگاه هنر شیراز 28 بهمن 1394 برگزار می‌شود. اولین دوره این جشنواره اسفند 1393 با تجلیل از استاد حبیب اله آیت اللهی در موزه فرش ایران برگزار شد.

img_yw_news
دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ -

فراخوان پنجمین جشنواره فرش برتر (آیین انتخاب فرش دستباف برتر )

فراخوان پنجمین جشنواره فرش برتر (آیین انتخاب فرش دستباف برتر ) پنجمین جشنواره فرش برتر با هدف آشنایی متقاضیان با فرش‌های اصیل و مرغوب و همچنین تشویق و ترغیب تولیدکنندگان و فروشندگان به تولید و عرضه فرش‌های با کیفیت و الگو سازی برای تولید فرش همزمان با نمایشگاه بیست و چهارم با همکاری انجمن علمی فرش ایران برگزار می شود.

img_yw_news
یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ -

گزارش تصویری سومین مسابقه سراسری طرح و نقشه فرش دستباف

گزارش تصویری سومین مسابقه سراسری طرح و نقشه فرش دستباف سومین جشنواره ملی طرح و نقشه فرش دستباف ایران سوم تا نهم امرداد 1394 به همت مرکز ملی فرش ایران و اجرای انجمن علمی فرش ایران در موزه فرش تهران برگزار شد. در کنار این جشنواره دو کارگاه آموزشی برگزار شد که گزارش تصویری هر کدام را در ادامه مشاهده می کنید.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۴ -

فراخوان کارگاه آموزشی طرح و نقشه فرش دستباف

فراخوان کارگاه آموزشی طرح و نقشه فرش دستبافمرکز ملی فرش ایران با مشارکت انجمن علمی فرش ایران در نظر دارد همزمان با نمایش آثار برتر سومین جشنواره ملی طرح و نقشه فرش دستباف، دو کارگاه تخصصی در زمینه طراحی و رنگ بندی به شرح زیر برگزار کند.

img_yw_news
سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ -

سومین جشنواره ملی طرح و نقشه فرش دستباف برگزار می شود

سومین جشنواره ملی طرح و نقشه فرش دستباف برگزار می شودسومین دوره از مسابقه سراسری طرح و نقشه فرش دستباف ایران با معرفی آثار برگزیده سوم تا نهم امرداد 1394 در محل موزه فرش ایران برگزار خواهد شد. این رویداد فرهنگی با مشارکت انجمن علمی فرش ایران برگزار خواهد شد.

img_yw_news
جمعه ۱ خرداد ۱۳۹۴ -

جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر فرش دستباف ایران

جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر فرش دستباف ایران جشنواره تجلیل ازپژوهشگران فرش دستباف کشور هرساله براساس هماهنگی انجام شده با معاونت پژوهشی وزارت علوم ،تحقیقات وفناوری ونظارت نماینده آن و ثبت اعتبار آن درپایگاه استنادی علوم جهان اسلام «ISC» ، وفق آیین نامه پژوهشگران برتر وزارت مذکور،توسط انجمن علمی فرش ایران برپا می گردد. دومین جشنواره ،امسال در تاریخ ۲۸بهمن ۱۳۹۴ دردوسطح : پژوهشگرغیر دانشجو و پژوهشگردانشجو برگزار خواهد شد که مهلت ارسال مدارک توسط همه پژوهشگران ۵بهمن ماه ۱۳۹۴می باشد.ضمنا دوره زمانی آثارجشنواره دوم از۳۱شهریور۱۳۹۰ تا ۳۱ شهریور ۱۳۹۴می باشد.

img_yw_news
سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ -

گنجینه های نهان" در موزه فرش به نمایش در می آید

"گنجینه های نهان" در موزه فرش به نمایش در می آید موزه فرش ایران، برای اولین بار نمایشگاهی از فرش های جبرائیل صفری را به کوشش تورج ژوله روز پنجشنبه 31 اردیبهشت ماه 1394 ساعت 10.30 صبح افتتاح می کند. نمایشگاه"گنجینه‌های نهان" از تاریخ 31 اردیبهشت تا 30 خرداد 1394 در محل موزه فرش ایران (خیابان کارگر، تقاطع فاطمی) پذیرای علاقمندان است.

img_yw_news
شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ -

پنجمین جشنواره ملی فرش برتر برگزار می شود

پنجمین جشنواره ملی فرش برتر برگزار می شود"پنجمین جشنواره ملی فرش برتر" در آغازین ماه های ابتدایی سالجاری برگزار می شود و آیین پایانی و نمایشگاه آثار برگزیده همزمان با برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه فرش تهران در محل دایمی نمایشگاههای بین المللی تهران توسط مرکز ملی فرش ایران برگزار می شود.

img_yw_news
پنجشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۴ -

دومین جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی برگزار می شود

دومین جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شودجشنواره خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی در دو بخش بین المللی و رقابتی ملی برگزار می‌شود که بخش ملی این جشنواره شامل حوزه های زیر می‌باشد.

img_yw_news
یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳ -

ششمین دوره جشنواره ورنی در اهر برگزار شد

ششمین دوره جشنواره ورنی در اهر برگزار شدششمین دوره جشنواره ورنی با حضور مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مسئولان شهرستانی در اهر برگزار شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ -

فراخوان نمایشگاه تابلو فرش های مذهبی

فراخوان نمایشگاه تابلو فرش های مذهبی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نمایشگاه تابلو فرش های مذهبی را برگزار میکند.نمایشگاه تابلوفرش‌های مذهبی مهرماه امسال در دو بخش طراحی و بافت برگزار می‌شود و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در مراسم اختتامیه از صاحبان بهترین آثار تجلیل می‌کند.

img_yw_news
شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۳ -

فراخوان واگذاری غرفه در بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف ایران به دانش آموختگان کار آفرین فرش

فراخوان دانش آموختگان رشته فرش برای مشارکت در بیست و سومین نمایشگاه فرش تهرانمرکز ملی فرش ایران در نظر دارد به منظور حمایت از دانش آموختگان فرش که در یکی از حرفه‌های مرتبط با تولید فرش اشتغال دارند و با کارآفرینی مناسب کسب و کار موفقی راه انداخته‌اند و اشتغالزایی کرده‌اند در محل نمایشگاه فرش تهران غرفه رایگان واگذار کند.

img_yw_news
دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۳ -

گالری فرهنگسرای ابن سینا میزبان دست‌بافته‌های عشایری

گالری فرهنگسرای ابن سینا میزبان دست‌بافته‌های عشایرینمایشگاه هنری دست ‌بافته ‌های عشایری معرفت اله لطفی، از 31 خرداد لغایت 13 تیر در گالری یک ودو فرهنگسرای ابن سینا واقع در شهرک قدس، در معرض بازدید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

img_yw_news
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ -

نمایشگاه عکس فرش در تبریز برپا می شود

نمایشگاه عکس فرش در تبریز برپا می شوددبیرخانه دوسالانه عکس فرش دستباف از برگزاری نمایشگاه عکس در تبریز خبر داد. این دومین نمایش آثار منتخب دوسالانه عکس فرش در شهرستان‌های ایران است و پس از آن، نمایشگاه هایی در شهرهای مختلف ایران برگزار می شود.

img_yw_news
شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ -

نمایشگاه عکس فرش در بیرجند برپا می شود

نمایشگاه عکس فرش در بیرجند برپا می شود  دبیرخانه دوسالانه عکس فرش دستباف با همکاری روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، نمایشگاه عکس فرش دستباف را در بیرجند برگزار میکند. این نمایشگاه به منظور معطوف کردن اذهان عمومی به ارزش ها و زیبایی های فرش دستباف ایران و توجه بیشتر مسوولان به این هنر-صنعت است.

img_yw_news
دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ -

اولین فرش سپید کشور در خراسان جنوبی پهن شد

به مناسبت هفته درخت کاری، اولین فرش سپید کشور در خراسان جنوبی پهن شدبه مناسبت هفته درختکاری فرشی از کاغذهای باطله درخت را بر روی زمین نقش زد. این فرش به صورت نمادین و مساحت تقریبی 50 متر مربع و با جمع آوری کاغذهای باطله توسط 70 هنرجو، در هنرستان کاردانش کوثر شهرستان بیرجند پهن شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ -

از برگزیدگان دومین مسابقه طرح و نقشه فرش دستباف تقدیر شد

برگزیدگان دومین جشنواره سراسری طرح و نقشه فرش دستبافدومین مسابقه طرح و نقشه فرش دستباف با همکاری و همراهی انجمن های طراحان و نقاشان هفت منطقه کشور به صورت جداگانه در دو بخش کلی طراحی و نقاشی برگزار شد که پنجم اسفند 1392 در موزه فرش ایران از برگزیدگان این مسابقه تقدیر و قدردانی شد. همچنین آثار برگزیده این مسابقه به مدت یک هفته در طبقه دوم موزه فرش ایران به نمایش گذاشته شد که لیست برگزیدگان به تفکیک مناطق و بخش های مسابقه در ادامه آمده است.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ -

نامزدهای عنوان فرش برتر

مشخصات فرش های برتر و شایسته تقدیر سومین جشنواره ملی فرش برتردر سومین جشنواره ملی فرش برتر از مجموع آثار رسیده هفده فرش کاندیدا عنوان فرش برتر شدند و پنج تخته فرش مورد تشویق هیئت داوران قرار گرفت. گفتنی است از بین فرش های کاندیدا عنوان فرش برتر 7 تخته فرش به عنوان فرش برتر اعلام شد که از این بین 4 تخته آن در بخش معاصر و سه تخته آن در بخش قدیمی بودند. لیست مشخصات فرش های برتر و شایسته تقدیر در ادامه آمده است.

img_yw_news
سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ -

آیین پایانی دو جشنواره برگزار شد

برترین فرش ها در موزه فرش ایران به نمایش در آمدندآیین پایانی و معرفی برگزیدگان این جشنواره که به همت مرکز ملی فرش ایران و همراهی انجمن علمی فرش ایران به انجام رسید و با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس مرکز ملی فرش ایران از برگزیدگان تقدیر شد.

img_yw_news
سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ -

فرش برتر؛ از ابتدا تاکنون و مسیر طولانی پیش رو

گزارش برگزاری سه دوره جشنواره ملی فرش برترتوجه به کیفیت و نگاه به بازار فرش دستباف مطابق با پیشینه و اصالت‌های قالی‌بافی ایران نکته‌ای است که امروزه باید بیش از پیش به آن پرداخت. مشخص کردن ملاک‌های ارزیابی و ارزشیابی کیفی فرش دستباف و ارایه نمونه‌هایی از آن و همچنین تشویق و ترغیب تولیدکنندگان و فروشندگان به تولید و عرضه فرش‌هایی از این نوع، از جمله مهمترین عوامل راه‌گشا در رویکرد کیفیت محور به فرش دستباف ایران است.

صفحه 1 از 2    
اولین
قبلی
1
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران می باشد.

بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد می باشد

© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association

Designed & Developed by : Yektaweb