اعضا محترم انجمن می توانند برای پرداخت حق عضویت سال 1396 از اینجا به صورت اینترنتی اقدام کنند


بایگانی بخش اخبار فرش

img_yw_news
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ -

توزیع تسهیلات مشاغل خانگی فرش دستباف

توزیع تسهیلات مشاغل خانگی فرش دستباف به فارغ التحصیلان شاغل در رشته های طراحی، بافت، مرمت و رنگرزی فرش دستباف در استان تهران به صورت مستقل و پشتیبان

img_yw_news
پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

برنامه آموزش های علمی تخصصی موزه فرش ایران

عناوین کارگاه­های آموزشی "فرهنگ و هنر ایران" سال ۱۳۹۶ | سالن موزه ملی فرش ایران- از ساعت ۱۵ تا ۱۷

img_yw_news
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

فراخوان طرح های پژوهشی سال 1396‌

مرکز ملی فرش ایران به منظور انجام تحقیقات و مطالعات در محورهای مشخص شده از پژوهشگران دعوت به همکاری کرد.

img_yw_news
شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ -

آغازعملیات ساخت پژوهشکده فرش و دانشکده معماری کاشان با حضور وزیر علوم

 آغازعملیات ساخت پژوهشکده فرش و دانشکده معماری کاشان با حضور وزیر علوم  به گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه کاشان در این آیین گفت: پژوهشکده فرش و دانشکده معماری طرحی ملی است که با زیربنای 6 هزار مترمربع و با اعتباری افزون بر 100 میلیارد ریال احداث می شود

img_yw_news
شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ -

فرش دستباف ۱۴ منطقه جغرافیایی کشور توسط مرکز ملی فرش ایران در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) به ثبت جهانی رسید

فرش دستباف ۱۴ منطقه جغرافیایی کشور توسط مرکز ملی فرش ایران در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) به ثبت جهانی رسید به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، با ثبت جهانی نشان جغرافیایی فرش دستباف مناطق ایلام، سنقر و کلیایی کرمانشاه، کردی خراسان شمالی، لرستان، تابلوفرش سردرود، ترکمن جرگلان و بجنورد، سیستان و بلوچستان، ورامین، چهارمحال و بختیاری، قشقایی فارس، گبه فارس و اردکان، قهستان و مود بیرجند در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO)، این کالای هنری در کشورهای عضو معاهده لیسبون برای ثبت و حمایت معرفی شد.

img_yw_news
سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ -

فراخوان طرۀ شمارۀ ۱۱ : تبلیغات فرش دست‌باف

فراخوان طرۀ شمارۀ ۱۱ : تبلیغات فرش دست‌بافطره (torreh.net) | تبلیغات فرش دست‌باف به باور بسیاری از کارشناسان هم‌تراز هنری با پیشینه و ارزش فرش دست‌باف ایران نیست. اولویت ندادن بخش خصوصی و دولت به مبحث تبلیغات فرش دست‌باف، بهره‌گیری از روش‌های منسوخ شده تبلیغاتی، عدم بهره‌گیری از ابزارهای نوین تبلیغ، باور نداشتن به تأثیر تبلیغات و… عواملی هستند که سبب شده است فرش دست‌باف در گستره تبلیغاتی کم‌مایه باشد.

img_yw_news
سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ -

دهمین شماره دوماهنامه فرش دست‌باف ایران «طُرّه»، منتشر شد

دهمین شماره دوماهنامه فرش دست‌باف ایران «طُرّه»، منتشر شد شماره جدید دوماهنامه اطلاع‌رسانی، آموزشی و تحلیلی فرش دست‌باف ایران با نام «طُرّه»، با پرونده ویژه «بایسته‌های تجارت فرش دست‌باف» منتشر شد. این شماره از طره همزمان با بیست‌وچهارمین نمایشگاه فرش دست‌باف ایران در سالن 25c عرضه خواهد شد.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۴ -

استاد جعفر پاکدست درگذشت

استاد جعفر پاکدست، پیشکسوت طراحی قالی درگذشت  استاد جعفر پاکدست سردرودی پیشکسوت طراحی فرش عصر روز چهارشنبه بیست و چهارم تیرماه 1394 در سن 84 سالگی و پس از سالیان سال فعالیت در حوزه طراحی فرش و اموزش آن جان به جان آفرین تسلیم کرد. انجمن علمی فرش ایران این ضایعه غم انگیز را به جامعه هنری و خانواده آن مرحوم تسلیت می گوید.

img_yw_news
چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴ -

فرش و دانشگاه مهمان «طرّه» شدند

فرش و دانشگاه مهمان «طرّه» شدندتازه‌ترین شمارۀ دوماهنامۀ اطلاع‌رسانی، آموزشی و تحلیلی فرش دست‌باف ایران با نام «طُرّه» با پروندۀ ویژۀ «بیست سال آموزش دانشگاهی فرش در ایران» منتشر شد. شمارۀ اخیر «طره» در ۱۲۰ صفحۀ رنگی به بهای ۱۴ هزار تومان عرضه‌شده است.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ -

«طره» با پرونده ویژه «ساختار سازمانی فرش» منتشر شد

«طره» با پرونده ویژه «ساختار سازمانی فرش» منتشر شدشماره جدید دوماهنامه اطلاع رسانی، آموزشی و تحلیلی فرش دستباف ایران با نام «طره»، با پرونده ویژه «ساختار سازمانی فرش» منتشر شد. شماره اخیر "طره" در آستانه نوروز 1394 در 108 صفحه رنگی و به بهای 14 هزار تومان در نمایندگی های این نشریه عرضه می شود.

img_yw_news
جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ -

تلاش برای دیده شدن فرش در برنامه ششم توسعه

تلاش برای دیده شدن فرش در برنامه ششم توسعه به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، چندی است که جلسات متعددی در این مرکز و در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حفظ و تقویت حضور هنر- صنعت فرش دستباف در برنامه توسعه کشور در حال تشکیل است و کارشناسان این مرکز در کارگروه های مربوطه حضور می یابند.

img_yw_news
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ -

موزه فرش ایران برگزار میکند: اجرای نمایش و داستان گویی برای گروه سنی نوجوان و جوان

موزه فرش ایران برگزار میکند: اجرای نمایش و داستان گویی برای گروه سنی نوجوان و جوانبه مناسبت سی وششمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی موزه فرش ایران برای گروه سنی نوجوان و جوان اجرای نمایش و داستان گویی دارد. این نمایش داستان سه نخ را روایت می کند که تلاش می کنند سرگذشت سه نخ (خامه) قالی را جست وجو کنند که بدلیل اتفاقات مهم از هم جدا می شوندو ... .

img_yw_news
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ -

انتشار مجموعه عکس‌هایی از فرش‌هایی که تاکنون ندیده‌اید

انتشار مجموعه عکس‌هایی از فرش‌هایی که تاکنون ندیده‌ایدتورج ژوله، محقق حوزه فرش از انتشار کتابی شامل مجموعه عکس‌های 210 فرش از موزه فرش ایران به همراه معرفی، تاریخ و نوع ساخت آنها را در دست انتشار دارد. تصاویر بسیاری از فرش‌های معرفی شده در این کتاب، پیشتر در هیچ منبعی منتشر نشده بودند.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ -

کارگاه آموزشی سبک شناسی، مواد اولیه و طرح و نقش در موزه فرش ایران برگزار می شود

کارگاه آموزشی سبک شناسی، مواد اولیه و طرح و نقش در موزه فرش ایران موزه فرش ایران طی فراخوانی کارگاه آموزشی دو روزه آذر و دی ماه 1393 خود را اعلام کرد. علاقمندان به شرکت در این دوره ها تا 20 آذر ماه فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام و شرکت در دوره های مذکور اقدام کنند.

img_yw_news
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ -

کتابخانه و آزمایشگاه تخصصی مرکز ملی فرش ایران گشایش یافت

کتابخانه و آزمایشگاه تخصصی مرکز ملی فرش ایران گشایش یافتدر واپسین روزهای هفته کتاب، کتابخانه و آزمایشگاه تخصصی مرکز ملی فرش ایران با حضور "معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت" گشایش یافت. 

img_yw_news
پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ -

«طره» با پرونده ویژه «فرش و موسیقی» منتشر شد

«طره» با پرونده ویژه «فرش و موسیقی» منتشر شد شماره جدید دوماهنامه اطلاع رسانی، آموزشی و تحلیلی فرش دستباف ایران با نام «طره» و با پرونده ویژه «فرش و موسیقی» منتشر شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۳ -

با حضور مسئولین فعالان بازار فرش تهران گرد هم آمدند

با حضور مسئولین فعالان بازار فرش تهران گرد هم آمدندگردهمایی فعالان حوزه فرش با حضور سرپرست مرکز ‏ملی فرش ایران، رییس موزه فرش تهران، اعضای هیات مدیره اتحادیه صنف فروشندگان فرش دستباف تهران و برخی علاقه مندان فرش دستباف ایران در محل اتحادیه صنف فروشندگان فرش دستباف تهران برگزار شد.‏

img_yw_news
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۳ -

الحاق فرش به معاونت صنایع دستی منتفی است

معاون صنایع دستی کشور با تشریح آخرین وضعیت الحاق فرش به این معاونت گفت: این طرح منتفی شده است. بهمن نامور مطلق، با تاکید بر مزیت های فرش گفت: تغییرات ساختاری در حوزه صنایع دستی و فرش در ذهن نداریم چون این تغییرات جز چالش دستاوردی ندارد. بیشتر به همدلی اعتقاد داریم تا هم سازمانی.

img_yw_news
یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ -

تابلو فرش با پردیس پارسی به تلویزیون می آید

تابلو فرش با پردیس پارسی به تلویزیون می آید بخش ششم مجموعه تلویزیونی پردیس پارسی که از اواخر مرداد ماه روی آنتن شبکه یک رفته است به موضوع تابلو فرش می پردازد. پردیس پارسی مجموعه ای گفتگو محور و مستند است که به مسائل فرش دستباف ایران از منظری تخصصی می نگرد.

img_yw_news
یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ -

پردیس پارسی روایت گر فرش و کامپیوتر از شبکه یک سیما می شود

پردیس پارسی روایت گر فرش و کامپیوتر از شبکه یک سیما می شود قسمت پنجم مجموعه تلویزیونی پردیس پارسی دوشنبه هفدهم شهریور ساعت 20:20 از شبکه یک سیما پخش می شود. در این قسمت از پردیس پارسی موضوع بهره مندی طراحی فرش از ابزار کامپیوتر با حضور اقایان مهدی ئی و خوشگفتار مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار خواهد گرفت.

img_yw_news
شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ -

برگزاری چهارمین دوره آموزش ضمن خدمت دبیران کاردانش رشته فرش

برگزاری چهارمین دوره آموزش ضمن خدمت دبیران کاردانش رشته فرشچهارمین دوره آموزش ضمن خدمت دبیران کاردانش شاخه فرش دستباف، با حضور 80 نفر از دبیران (هنرآموزان) فرش دستباف از سراسر کشور از 12 تا 16 شهریورماه در دانشگاه تربیت معلم تهران در حال برگزاری است. این دوره، بر پایه اعلام نیاز وزارت آموزش و پرورش درباره تمایل تعداد زیادی از دانش آموزان و هنرجویان رشته فرش به فراگیری طراحی فرش با رایانه و پرکاربرد بودن این نوع آموزش بیان شده است.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ -

طرح تحقیقاتی بررسی روند تقاضای کفپوش های نسجی و غیر نسجی و پیش بینی روند آینده بازار بررسی شد

طرح تحقیقاتی بررسی روند تقاضای کفپوش های نسجی و غیر نسجی و پیش بینی روند آینده بازار بررسی شدطرح تحقیقاتی "بررسی روند تقاضای کفپوش های نسجی و غیر نسجی و پیش بینی روند آینده بازار" با حضور جمعی از کارشناسان و مسوولان در محل مرکز ملی فرش ایران بررسی شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -

انتصاب مدیر جوان، تدبیر وزیر با تجربه

مرکز ملی فرش تخصصگرایی را تجربه می کندروزنامه جهان اقتصاد در شماره 5616 خود در واکنش به انتخاب سرپرست جدید مرکز ملی فرش نوشت: سال ها انتظار فعالان هنر - صنعت فرش دستباف به پایان رسید و با تدبیر وزیر صنعت، معدن و تجارت، برای اولین بار فردی آشنا با این صنعت ارزشمند و از جنس فعالان این هنر دیرینه، به ریاست عالی ترین نهاد متولی فرش دستباف کشور منصوب شد، تا این بخش از اقتصاد کشور با امید به آینده فعایت خود را ادامه دهد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۲ -

ارائه تسهیلات قالی بافی به بافندگان فرش دستباف

ارائه تسهیلات قالی بافی به بافندگان فرش دستباف واحد فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران درنظردارد تسهیلات مشاغل خانگی فرش دستباف را با هدف حمایت از قالیبافان و نیز افزایش سرانه تولید فرش استان تهران با شرایط مشخص ارائه نماید.

img_yw_news
پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۲ -

چابک سازی شرکت فرش و بهبود فرایند تولید و فروش

چابک سازی شرکت فرش و بهبود فرایند تولید و فروش با حضور سهامداران جدید شرکت سهامی فرش ایران چابک سازی شرکت و بهبود فرایند تولید و فروش فرش دستباف در دستور کار قرار گرفت. محمدرضا عابد با اعلام این خبر افزود: نشست مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سهامی فرش ایران با حضور بانک تجارت به عنوان سهامدار جدید این شرکت برگزار شد.

صفحه 1 از 4    
اولین
قبلی
1
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران می باشد.

بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد می باشد

© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association

Designed & Developed by : Yektaweb