اعضا محترم انجمن می توانند برای پرداخت حق عضویت سال 1397 از اینجا به صورت اینترنتی اقدام کنند


انجمن علمی فرش ایران- اخبار دانشگاه
ˈبیش از 31 هزار نفر تهرانی در جستجوی کسب مهارت فرشبافی هستند

حذف تصاویر و رنگ‌ها | تاریخ ارسال: ۱۳۹۱/۹/۲۰ | 

ˈبیش از 31 هزار نفر تهرانی در جستجوی کسب مهارت فرشبافی هستند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت:در2 سال گذشته 31هزار و 363 نفر در مراکز آموزشی و آموزشگاه های آزاد استان تهران برای کسب مهارت فرشبافی ثبت نام کرده و تعیین سطح شده اند.

حمید رضا خانپورˈ در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، در بیان عملکرد آموزش و صدور پروانه مهارت به فرشبافان و گلیم بافان استان تهران، افزود: با حمایت دولت های نهم و دهم، اشتیاق جوانان به یادگیری مهارت های قالیبافی بیشتر شده و 25 هزار و 129 فقره گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای برای جوانان جویای کار و علاقمندان صنعت فرش در استان تهران صادر شده است.

مدیر کل استان تهران با اشاره به تفاهم نامه منعقده بین سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با شرکت فرش و تعاونی های فرش بافی اظهار داشت: بر اساس این تفاهمنامه فعالیت های بسیار خوبی بین دو نهاد صورت گرفته است و بنا داریم با همکاری آموزشگاه های فنی وحرفه ای آزاد و بهره گیری از تمامی ظرفیت های بخش خصوصی و دولتی به توسعه و ترویج فرهنگ فرش دستباف ایرانی بپردازیم، زیرا فرش ایرانی بی رقیب ترین و بی نظیرترین فرش در بازارهای جهانی است.

خانپور یکی از امتیازات دولت در جهت حمایت از فرشبافان و توسعه این رشته در بین جوانان جویای کار را پرداخت 20 درصد سهم بیمه آنها برای بهره مندی از مزایای بیمه و بازنشستگی تامین اجتماعی پس از گواهینامه مهارت خواند.

منبع: ایــــرنا

نشانی مطلب در وبگاه انجمن علمی فرش ایران:
http://icsa.ir/find.php?item=1.63.138.fa
برگشت به اصل مطلب