کتاب های تخصصی فرش: کتاب‌های موضوعی متناسب با شاخه های تخصصی فرش دستباف


رنگ آميزی نقشه فرش ايرانی
مولف لطف الله شکری و محمد رضا قاآنی مترجم ----
ناشر دانشگاه علمی کاربردی و نشر شمال پايدار تاریخ انتشار 1394
نوبت چاپ اول تعداد صفحات 192
قیمت پشت جلد 35000 تومان ارسال کننده admin
نوع جلد اندازه
کد DOI کد دیویی
کد ال سی فایل کتاب -
توضیح

کتاب  (رنگ آميزی نقشه فرش ايرانی) به قفسه کتاب های فرش اضافه شد


روی جلد کتاباين کتاب در 192 صفحه، به صورت رنگی و در قطع رحلي؛ از سوی انتشارات مشترک دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه شمال (نشر شمال پايدار) به تاليف لطف الله شکری و محمد رضا قاآنی منتشر شد. عنوان کتاب رنگ آميزی نقشه فرش ايرانی می باشد که در هدف اصلی به ارائه پژوهش هايی نوين در زمينه تاريخچه هنر رنگ آميزی نقشه فرش و آموزش کاربردی رنگ و نقطه چين کردن نقشه فرش ايرانی در هشت فصل می پردازد. تورج ژوله پژوهشگر فرش ايران و لطف الله شکری مولف کتاب و مدرس دانشگاه، مقدمه ای برای اين کتاب نوشتند.

تورج ژوله ضمن اينکه از نشر اين کتاب خوشحال بودند، آن را از قدم های آغازين درتدوين مواد درسی در موضوع رنگ و قواعد رنگ گذاريِ فرش ايران دانستند.

لطف الله شکري  مولف اين کتاب؛ که متولد 1362 و فارغ التحصيل کارشناسی ارشد فرش دستباف و مدرس دانشگاه می باشد. در مقدمه اين کتاب اشاره کرده که  از آنجا که درباره مطالعه فن شناسی در حوزه رنگ‌آميزی نقشه فرش، کتابی در حد آموزش دانشگاهی موجود نبود، اين کمبود هم از سوی دانشجويان و هم اساتيد ‌احساس می شد. با توجه به نبود چنين کتابی در حوزه آموزش ارائه پژوهش های جديد و جمع بندی شده در زمينه رنگ آميزی و نقاشی فرش  و همچنين آموزش رنگ و نقطه چين کردن نقشه فرش با ارائه تصاوير آموزشی برای علاقه مندان به طراحی و نقاشی فرش می تواند قابل تامل و جالب باشد. و همچنين در احياء اين هنر سنتی نقش بسزايی داشته باشد.

کتاب رنگ آميزی نقشه فرش ايرانی ‌ضمن بررسی تاريخچه نقاشی نقشه فرش، سعی در آشنا ساختن بيشتر و بهتر هنرجويان از وسايل کار، مبانی رنگ و همچنين شيوه توليد نقشه و نگهداری آن دارد. از ويژگی‌های اين کتاب می‌توان به حضور اصول هنر تجسمی برای درک بهتر هنرجو از آموزش رنگ‌آميزی فرش، قرارگيری تصاوير به منظور تفهيم بيشتر مطالب‌ و همچنين ارزش‌گذاری به هنر سنتی و ايرانی ‌‌اشاره کرد.

گفتنی است اين کتاب اولين جلد از مجموعه ای دو جلدی ‌باشد که به مباحث مقدماتی و اصولی پرداخته است. ادامه مطالب شامل مباحث پيشرفته و تکميلی، ‌در جلد ديگر با توجه به تجليات گوناگون  نقاشی  فرش در مناطق مختلف فرش‌بافی، بر اساس شيوه‌های نقشه کشی و مبانی رنگی مربوط به هر منطقه، در دست تأليف است.


پشت جلد

میانگین امتیازات: 4.5
تعداد آرا: 34امتیاز دهید:
EXCELLENT
VERYGOOD
GOOD
REGULAR
BAD

برگشت به صفحه اول گنجینه کتاب‌ | برگشت به بخش قبلى

عضویت در انجمن


 
روزشمار
0 روز مانده به


 

 نمادهای اعتماد
 درباره انجمن
در نخستین همایش ملی فرش در آموزش عالی که در مهرماه سال ۱۳۷۹ با شرکت تمام دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش‌عالی ذیربط، وزارتخانه‌ها و همچنین جمعی از محققان، مؤلفان و هنرمندان فرش کشور در دانشگاه کاشان برگزار شد، ضرورت وجود یک نهاد علمی به‌طور جدی احساس شد. پس از پیگیری و مکاتبات بسیار، در جلسه ۱۳۸۱/۰۳/۲۲ تأسیس انجمن علمی فرش ایران در کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تصویب رسید.انجمن فعالیت رسمی خود را در تاریخ ۱۳۸۱/۱۱/۰۸ با دریافت مجوز از اداره تبت شرکت‌ها آغاز نمود.
 
مطالب پربازدید
 
 نظرات شما
 
اشتراک در خبرنامه
 
لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید.
آمار
کاربران حاضر در پایگاه: 0

مهمانان حاضر در پایگاه: 7

کل کاربران ثبت شده: 494

بازدیدهای روز جاری: 314

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb