| تاریخ ارسال: 1391/9/8 | 

فراخوان جشنواره ملی تابلو فرش آیات قرآنی تمدید شد

فراخوان جشنواره ملی تابلو فرش آیات قرآنی تمدید شد

 

جشنواره تابلو فرش قرآنی

تهران - نماینده دبیرخانه جشنواره ملی تابلو فرش آیات قرآنی از تمدید فراخوان آثار هنرمندان در حوزه طراحی نقشه و بافت تابلو فرش قرآنی تا بیست و یکم دی ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار معارف ایرنا از مرکز هماهنگی توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی کشور ˈعلیرضا حاجی‌علی‌بیگیˈ گفت: ارسال هدفمند این فراخوان برای فعالان عرصه تابلو فرش گامی موثر در راستای شناسایی این هنرمندان و حضور آنان در جشنواره ملی تابلو فرش آیات قرآنی است.

نماینده دبیرخانه جشنواره ملی تابلو فرش آیات قرآنی در استان مرکزی افزود: این جشنواره در جهت استفاده از ظرفیت هنر در انتقال آموزه های ناب و ظرایف قرآنی، ارتقاء سطح و ایجاد رقابت با هدف افزایش سطح کمی و کیفی آثار و در دسترس قرار دادن آسان و متنوع تابلو فرش های قرآنی برگزار می شود.

وی با بیان این که علاقمندان می توانند آثار خود را تا 21 دی ماه به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند؛ افزود: یکی از ابعاد جشنواره ملی تابلو فرش آیات قرآنی در استان مرکزی همزمان با سراسر کشور شناسایی فعالان عرصه طراحی نقشه و بافت تابلو فرش و تشکیل بانک اطلاعاتی از آنان است.

حاجی علی‌بیگی همچنین گفت: بسترسازی به منظور آشنایی اصحاب قرآنی با هنر تابلو فرش با هدف تولید اشتغال برای آنان و تعیین وضعیت هنر تابلو فرش قرآنی کشور از دیگر اهداف این جشنواره است.

نماینده دبیرخانه جشنواره ملی تابلو فرش آیات قرآنی در استان مرکزی در ادامه گفت: آثار تولیدی شرکت کنندگان در این جشنواره با دو روش دستی و رایانه ای پذیرفته می شود که اولویت با آثار تولید شده دستی است و آثار شرکت کنندگان بایستی رنگ شده و متناسب با موضوع جشنواره یعنی موضوع ˈانسان از منظر قرآن کریمˈ باشد.

وی با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش طراحی نقشه و بافت تابلو فرش برگزار می شود، افزود: سوره های ˈالانسانˈ و ˈعصرˈ با استفاده از تفاسیر المیزان و نمونه، ˈقرآن کریم و کتاب بیداریˈ از محورهای ویژه و کتاب ˈانسان در قرآنˈ نوشته استاد شهید ˈمرتضی مطهریˈ از منابع این جشنواره است.

وی با اشاره به اینکه برگزیدگان این جشنواره 30 دی ماه انتخاب خواهند شد، اظهار کرد: اختتامیه جشنواره ملی تابلو فرش آیات قرآنی بهمن ماه سال جاری در استان مرکزی برگزار خواهد شد و آثار شرکت کنندگان در جشنواره پس از داوری اولیه و نهایی در یک نمایشگاه در معرض دید عموم قرار می گیرد.

دانلود پوستر و پروشور جشنواره

علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتی www.quranfestival.ir مراجعه کنند.

منبع: ایرنا

دفعات مشاهده: 5197 بار   |   دفعات چاپ: 1165 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 115 بار   |   0 نظرکلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb