ˈبیش از 31 هزار نفر تهرانی در جستجوی کسب مهارت فرشبافی هستند

 | تاریخ ارسال: 1391/9/20 | 

ˈبیش از 31 هزار نفر تهرانی در جستجوی کسب مهارت فرشبافی هستند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت:در2 سال گذشته 31هزار و 363 نفر در مراکز آموزشی و آموزشگاه های آزاد استان تهران برای کسب مهارت فرشبافی ثبت نام کرده و تعیین سطح شده اند.

حمید رضا خانپورˈ در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، در بیان عملکرد آموزش و صدور پروانه مهارت به فرشبافان و گلیم بافان استان تهران، افزود: با حمایت دولت های نهم و دهم، اشتیاق جوانان به یادگیری مهارت های قالیبافی بیشتر شده و 25 هزار و 129 فقره گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای برای جوانان جویای کار و علاقمندان صنعت فرش در استان تهران صادر شده است.

مدیر کل استان تهران با اشاره به تفاهم نامه منعقده بین سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با شرکت فرش و تعاونی های فرش بافی اظهار داشت: بر اساس این تفاهمنامه فعالیت های بسیار خوبی بین دو نهاد صورت گرفته است و بنا داریم با همکاری آموزشگاه های فنی وحرفه ای آزاد و بهره گیری از تمامی ظرفیت های بخش خصوصی و دولتی به توسعه و ترویج فرهنگ فرش دستباف ایرانی بپردازیم، زیرا فرش ایرانی بی رقیب ترین و بی نظیرترین فرش در بازارهای جهانی است.

خانپور یکی از امتیازات دولت در جهت حمایت از فرشبافان و توسعه این رشته در بین جوانان جویای کار را پرداخت 20 درصد سهم بیمه آنها برای بهره مندی از مزایای بیمه و بازنشستگی تامین اجتماعی پس از گواهینامه مهارت خواند.

منبع: ایــــرنا


دفعات مشاهده: 5297 بار   |   دفعات چاپ: 1840 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 139 بار   |   0 نظرCAPTCHA

عضویت در انجمن


 
روزشمار
0 روز مانده به


 

 نمادهای اعتماد
 درباره انجمن
در نخستین همایش ملی فرش در آموزش عالی که در مهرماه سال ۱۳۷۹ با شرکت تمام دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش‌عالی ذیربط، وزارتخانه‌ها و همچنین جمعی از محققان، مؤلفان و هنرمندان فرش کشور در دانشگاه کاشان برگزار شد، ضرورت وجود یک نهاد علمی به‌طور جدی احساس شد. پس از پیگیری و مکاتبات بسیار، در جلسه ۱۳۸۱/۰۳/۲۲ تأسیس انجمن علمی فرش ایران در کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تصویب رسید.انجمن فعالیت رسمی خود را در تاریخ ۱۳۸۱/۱۱/۰۸ با دریافت مجوز از اداره تبت شرکت‌ها آغاز نمود.
 
مطالب پربازدید
 
 نظرات شما
 
اشتراک در خبرنامه
 
لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید.
آمار
کاربران حاضر در پایگاه: 0

مهمانان حاضر در پایگاه: 32

کل کاربران ثبت شده: 496

بازدیدهای روز جاری: 417

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb