| تاریخ ارسال: 1391/6/24 | 

کاهش تولید فرش درپی افزایش قیمت مواداولیه

افزایش قیمت مواد اولیه فرش

کارشناس فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: افزایش قیمت مواداولیه در میزان تولید فرش تاثیر زیادی داشته، به طوری که هم‌اکنون میزان تولید نسبت به سال‌گذشته کاهش یافته است. به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران خوزستان،مجید رمضانیان در گفت‌وگو با خبرنگاران، عنوان‌کرد: سال‌گذشته قیمت هر کیلوگرم ابریشم ۳۰هزار تومان بود اما هم‌اکنون این قیمت به ۱۳۰هزار تومان افزایش یافته است.

 وی افزود: در زمان پرداخت یارانه‌ها به اقشار کم‌درآمد، بعضی تولیدکنندگان فرش با توجه به افزایش نقدینگی تولید خود را افزایش دادند. کارشناس فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که میزان تولید فرش در پایان سال اعلام می‌شود، تصریح‌کرد: البته میزان تولید هم‌اکنون نشان می‌دهند که تولید کاهش یافته است. رمضانیان بیان‌کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌هایی که بین مرکز تولید فرش ایران و بانک‌های عامل انجام شد، تسهیلاتی در اختیار تولیدکنندگان فرش قرار داده شد اما با توجه به مدت زمان زیاد تولید فرش، تسهیلات سود زیادی دارد و بافندگان توانایی بازپرداخت آن را ندارد؛ تسهیلات فقط به عنوان سرمایه در گردش در اختیار بافندگان قرار گرفته که باید تا پایان سال پرداخت شود.

وی یادآورشد: امسال تسهیلات در قالب مشاغل‌خانگی و از طریق سازمان تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی در اختیار بافندگان قرار می‌گیرد و تاکنون ۵ هزار نفر در سامانه مشاغل‌خانگی ثبت‌نام کرده‌اند که از این میزان حدود ۲ هزار نفر به بانک معرفی شده‌اند اما تاکنون هیچ‌گونه مبلغی به آن‌ها پرداخت نشده است.

کارشناس فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بیمه تولیدکنندگان فرش، خاطرنشان‌کرد: تولیدکنندگان فرش هم‌اکنون در حال بیمه شدن می‌باشند و گواهی‌نامه آن از طریق آزمون فنی‌وحرفه‌ای برای باسوادان و گواهی صلاحیت از سوی اتحادیه فرش برای بی‌سوادان صادر می‌شود؛ پس از آن باید به سازمان صنعت مراجعه کنند تا درخواست بیمه آن‌ها صادر شود.

دفعات مشاهده: 4432 بار   |   دفعات چاپ: 1074 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 106 بار   |   0 نظرکلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb