پژوهشکده فرش در دانشگاه کاشان ایجاد می شود

 | تاریخ ارسال: 1391/9/25 | 

پژوهشکده فرش در دانشگاه کاشان ایجاد می شود

شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد پژوهشکده فرش در دانشگاه کاشان موافقت کرد.
رییس دانشگاه کاشان گفت: ایجاد زمینه های پژوهش ، تحقیق و توسعه پژوهش های تقاضا محور برای دستیابی به اهداف مورد نظر در فرش دستباف در زیر بخش های هنری و فناوری فرش دستباف از جمله هدفهای اساسی تاسیس پژوهشکده فرش است.
دکتر کتابی افزود: این پژوهشکده با رویکرد ، پژوهش های کاربردی در زمینه های طرح و نقشه، رنگ و رنگرزی، الیاف و نخ ، ابزار و تجهیزات بافت و توسعه بهره مندی از فناوری های تسهیل کننده، ایجاد هم سویی و وحدت رویه در نظام حاکمیتی و اجرایی، تقویت و توسعه حضور دانش آموختگان فرش ، احیای نقش تاریخی فرش دستباف در بازیابی هویت فرهنگی و هنری جامعه اسلامی ، ارتقای نقش فرش در ایجاد اشتغال و اقتصاد خانوار و محرومیت زدایی، پایداری امنیت ملی از طریق پایداری فعالیت های کشاورزی و دامداری، توسعه صنایع روستایی ایجاد می شود.
وی افزود : در حوزه فرش دستباف 3 گروه پژوهشی شامل گروه پژوهش و فناوری رنگرزی و مواد اولیه ، گروه پژوهش و فناوری بافت و مرمت و گروه پژوهش و فناوری طراحی و نقشه فرش پیش بینی شده است که اهداف و ماموریت های هر گروه در قالب سیاست ها و برنامه های اجرایی مدون پیگیری می شود.

منبع: واحد مرکزی خبـــر


دفعات مشاهده: 3983 بار   |   دفعات چاپ: 915 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 102 بار   |   0 نظرCAPTCHA

روزشمار
0 روز مانده به


 

 نمادهای اعتماد
 درباره انجمن
در نخستین همایش ملی فرش در آموزش عالی که در مهرماه سال ۱۳۷۹ با شرکت تمام دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش‌عالی ذیربط، وزارتخانه‌ها و همچنین جمعی از محققان، مؤلفان و هنرمندان فرش کشور در دانشگاه کاشان برگزار شد، ضرورت وجود یک نهاد علمی به‌طور جدی احساس شد. پس از پیگیری و مکاتبات بسیار، در جلسه ۱۳۸۱/۰۳/۲۲ تأسیس انجمن علمی فرش ایران در کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تصویب رسید.انجمن فعالیت رسمی خود را در تاریخ ۱۳۸۱/۱۱/۰۸ با دریافت مجوز از اداره تبت شرکت‌ها آغاز نمود.
 
مطالب پربازدید
 
 نظرات شما
 
اشتراک در خبرنامه
 
لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید.
آمار
کاربران حاضر در پایگاه: 0

مهمانان حاضر در پایگاه: 27

کل کاربران ثبت شده: 480

بازدیدهای روز جاری: 290

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb