| تاریخ ارسال: 1391/9/29 | 

مشارکت مرکز ملی فرش در برگزاری کنفرانس بین المللی فرش در اتریش

مشارکت مرکز ملی فرش در برگزاری کنفرانس بین المللی فرش در اتریش

معاون تحقیقات و آموزش مرکز ملی فرش از برگزاری کنفرانس بین المللی فرش دستباف در اردیبهشت ماه سال 92 در وین پایتخت اتریش و با همکاری این مرکز خبر داد

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز ملی فرش ، ˈمحسن حسن زاده ˈ با اشاره به انعقاد تفاهم نامه مرکز ملی فرش ایران با مرکز منطقه خاورمیانه سازمان ملل عنوان کرد : برگزاری این نمایشگاه در اجرای این تفاهمنامه خواهد بود .
وی در ادامه یادآور شد: در این کنفرانس با استفاده از جایگاه سازمان ملل می توان فرش دستباف ایران را به صورت تخصصی به کشورهای جهان معرفی کرد.
حسن زاده تصریح کرد: مرکز ملی فرش ایران در این کنفرانس در بررسی و بازخوانی مقالات ارسالی با سازمان ملل همکاری خواهد داشت .
وی افزود: همچنین تامین بخشی از منابع مالی این کنفرانس و مشارکت در اجرا نیز بر عهده این مرکز خواهد بود.

** امکان تولید فرش ضد میکروب
معاون تحقیقات و آموزش مرکز ملی فرش همچنین گفت که این مرکز تفاهم نامه ای با مرکز تحقیقات نانو منعقد کرده است که هر دو طرف قرار داد از اطلاعات طرف مقابل استفاده خواهند کرد.
وی افزود: به عنوان مثال مرکز می تواند از تحقیقات مرکز نانو در راستای ضد میکروب کردن فرش ها و یا عطرآگین نمودن این کالا بهره ببرد به گونه ای که از نقش گل های درون فرش، رایحه گل نیز استشمام شود.

منبع: ایرنا

دفعات مشاهده: 4316 بار   |   دفعات چاپ: 1049 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 108 بار   |   0 نظرکلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb