دانشکده فرش در ایلام ایجاد می‌شود

 | تاریخ ارسال: 1391/10/7 | 

دانشکده فرش در ایلام ایجاد می‌شود

 استاندار ایلام گفت: برای توسعه فرش بافی در استان ایلام دانشکده فرش در استان ایجاد می شود.

محمود عباس زاده مشکینی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سرانه شغل در صنعت برای ایجاد یک شغل بیشتر از 150میلیون تومان نیاز است، اما با ده میلیون تومان در حوزه فرش دستباف شغل ایجاد می شود.

استاندار ایلام بر ورود مردان در عرصه فرشبافی تاکید کرد و افزود: عدم استقبال مردان در استان ایلام از صنعت فرشبافی باعث رکود این صنعت شده است.

وی تصریح کرد: رشته کارشناسی فرش دردانشگاه ایلام نیاز است و باید دانشکده فرش در استان ایجاد شود.

این مسئول با اشاره به اینکه پنج درصد اقتصاد استان در حوزه فرش است، افزود: ورود تحصیل کرده ها به صنعت فرش لازم و ضروری است.

عباس زاده تصریح کرد: به ازای 12متر فرش یک شغل ایجاد می شود و 420 شغل پایدار درسال 90 که در استان ایجاد شده درحوزه فرش دستباف بوده است.

وی ادامه داد: تا پایان سال دو هزار تخته فرش در استان بافته شود و بستر های سرمایه گذاری با برند ایلام دراختیار سرمایه گذار قرار خواهد گرفت.

عباس زاده با بیان اینکه باید نگاه به فرش باید اقتصادی شود، تصریح کرد: افزایش کیفیت، بازاریابی مطمئن، گسترده، فروش بالای فرش، همچنین دستمزد بالا وقطع نمودن دست دلالان فرش در رونق فرش استان مهم است.

گفتنی است پیش از این رییس سازمان صنعت‌، معدن و تجارت استان ایلام در در کارگروه فرش استان اعلام کرده بود: درصدد راه‌اندازی رشته فرش در دانشگاه ایلام بوده‌ایم، اما در این کار موفقیتی حاصل نشده است.

منبع: خبرگزاری مهـــــر


دفعات مشاهده: 4353 بار   |   دفعات چاپ: 999 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 113 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb