سلسله نشست های نقد و بررسی فرش ایرانی در پژوهشکده فرش دانشگاه کاشان

 | تاریخ ارسال: 1391/11/28 | 

سلسله نشست های نقد و بررسی فرش ایرانی در پژوهشکده فرش دانشگاه کاشان

رییس مرکز پژوهشی فرش دانشگاه کاشان، از برگزاری سلسله نشست های نقد و بررسی فرش ایرانی در این پژوهشکده خبر داد.

 

مهندس حمیدرضا مومنیان، موضوع نخستین این نشست را، نقد و تحلیل مجموعه فیلم های مستند فرش ایرانی ذکر کرد و گفت: این نشست همراه با نمایش مستندهایی از فرش ایران به کارگردانی: آقایان داریوش مهرجویی، بهرام بیضایی، کمال تبریزی، مجید مجیدی، نورالدین زرین کلک، محمدرضا هنرمند برگزار می شود.

 

وی، هدف از برگزاری این نشست ها را ایجاد ارتباط مطلوب و هماهنگی با متخصصین و مبتکرین در مراکز علمی و پژوهشی و سایر نهادهای مرتبط با فرش کشور، ارائه راهکارهای مناسب در زمینه کاربردی نمودن یافته های پژوهشی در زمینه فرش و اعتلای آن انجام پژوهش‌های بنیادی، کاربردی و یا توسعه ای در زمینه فرش ایران و فراهم آوردن امکانات لازم و متناسب برای اجرای برنامه ها و طرح های پژوهشی مربوطه ذکر کرد.

 

مومنیان با بیان اینکه، حضور در جلسه بدلیل محدودیت فضا، صرفا از طریق ثبت نام مقدور خواهد بود افزود: علاقمندان به شرکت در این نشست لازم است با شماره تلفن 7-4451496، دفتر پژوهشکده فرش دانشگاه کاشان تماس و ثبت نام نمایند.

 

این نشست در روز پنجشنبه سوم اسفند ماه سال جاری در محل پژوهشکده فرش دانشگاه کاشان واقع در چهار راه آیت الله کاشانی، خانه تاریخی عطارها برگزار می شود.

 

دبیر کانون هماهنگی دانش و صنعت فرش ایران، همچنین از برگزاری دوره آموزشی طراحی فرش با نرم افزار(مقدماتی) در این پژوهشکده خبر داد و اظهار داشت: علاقمندان به شرکت در این دوره نیز می توانند به کانون هماهنگی دانش و صنعت فرش ایران واقع در خانه عطارها مراجعه کنند.

منبع: روابط عمومی دانشگاه کاشان


دفعات مشاهده: 4482 بار   |   دفعات چاپ: 1051 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 109 بار   |   0 نظرCAPTCHA

روزشمار
0 روز مانده به


 

 نمادهای اعتماد
 درباره انجمن
در نخستین همایش ملی فرش در آموزش عالی که در مهرماه سال ۱۳۷۹ با شرکت تمام دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش‌عالی ذیربط، وزارتخانه‌ها و همچنین جمعی از محققان، مؤلفان و هنرمندان فرش کشور در دانشگاه کاشان برگزار شد، ضرورت وجود یک نهاد علمی به‌طور جدی احساس شد. پس از پیگیری و مکاتبات بسیار، در جلسه ۱۳۸۱/۰۳/۲۲ تأسیس انجمن علمی فرش ایران در کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تصویب رسید.انجمن فعالیت رسمی خود را در تاریخ ۱۳۸۱/۱۱/۰۸ با دریافت مجوز از اداره تبت شرکت‌ها آغاز نمود.
 
مطالب پربازدید
 
 نظرات شما
 
اشتراک در خبرنامه
 
لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید.
آمار
کاربران حاضر در پایگاه: 0

مهمانان حاضر در پایگاه: 38

کل کاربران ثبت شده: 480

بازدیدهای روز جاری: 42

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb