| تاریخ ارسال: 1392/1/7 | 

مسابقه طرح و نقشه فرش دستبافت در شرق کشور برگزار می شود

مسابقه طرح و نقشه فرش دستبافت در شرق کشور برگزار می شود


استانهای خراسان رضوی ، گلستان ، خراسان جنوبی و خراسان شمالی سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی به عنوان استان معین شرق کشور با حمایت مرکز ملی فرش ایران و بمنظور حفظ و ارتقاء توانمندیهای فرش دستباف ایرانی ،همچنین ایجاد انگیزه و زمینه خلاقیت و نوآوری بین هنرمندان طرح و نقشه به عنوان مهمترین عامل تاثیر گذار در ارزش افزودهفرش دستباف ، مسابقه طرح و نقشه ویژه استانهای شرق کشور برگزار می نماید.

رییس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: مسابقه طرح و نقشه فرش دستبافت منطقه شرق کشور با حضور نمایندگان استان های شرقی در مشهد برگزار می شود.

ˈسعید کاظمیˈ  به خبرنگار ایرنا، گفت: در این دوره از رقابت ها که در خرداد ماه امسال برگزار می شود، بیش از 30 نفر از هنرمندان جوان استان های خراسان رضوی، گلستان، خراسان جنوبی و خراسان شمالی شرکت می کنند.

وی بیان کرد: آخرین مهلت ثبت نام و تحویل اصل طرح و نقشه فرش دستبافت از سوی هنرمندان در این دوره از رقابت ها 20 اردیبهشت ماه 1392 تعیین شده است. او اظهار داشت: شرایط عمومی برای داوطلبان، بخشهای مسابقه، شرایط اختصاصی و معیارهای انتخاب آثار برگزیده در این رقابت در پورتال سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی به آدرس www.khrimt.ir تشریح شده است.

وی گفت: هنر فرش ایرانی طی سال های طولانی همواره الهام بخش هنرمندان و نمایانگر فرهنگ غنی ایرانی است و ترکیب بدیع نقش مایه های زیبا و دلفریب فرش های ایرانی همیشه مورد توجه شیفتگان هنر بوده و به عنوان یک اثر هنری تمام عیار توجه مجموعه داران و علاقه مندان را به خود جلب کرده است.

وی افزود: در بخش غنای فرهنگ ایرانی، هنرمندان طرح و نقاش فرش کشورمان نقش انکار ناپذیری داشته و برای حفظ این ودیعه به جای مانده از گذشتگان به جد کوشیده و با خلاقیت ها و ابداعات خود به غنای آن افزوده اند. رییس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خاطر نشان کرد: بی شک برتری و مزیت طرح ها و نقوش فرش ایرانی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در ارزش افزوده فرش دستباف کشور است که توان رقابت پذیری مناسب را به آن داده است.


علاقمندان جهت ثبت نام در مسابقه اینجا کلیک کنند

منبع: ایرنا

دفعات مشاهده: 4073 بار   |   دفعات چاپ: 1081 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 83 بار   |   0 نظرکلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb