نمایشگاه گلیم بافته های «شـــــانه» در دانشگاه کاشان گشایش یافت

 | تاریخ ارسال: 1392/1/27 | 

نمایشگاه گلیم بافته های «شـــــانه» در دانشگاه کاشان گشایش یافت


پوستر نمایشگاه شانه

نمایشگاه گلیم بافته های سرکار خانم "شهدخت رحیم پور" دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت فرش دانشگاه کاشان با عنوان "شــــــانه" در محل نگارخانه دانشکده معماری و هنر این دانشگاه گشایش یافت.در این نمایشگاه این دانشجوی هنرمند 35 اثر از گلیم بافته های خود را با استفاده از نقوش گلیم قشقایی ارائه نموده است.

خانم رحیم پور دانشجوی ترم دوم کارشناسی ارشد مدیریت فرش دانشگاه کاشان می باشد که برای این آثار هنری، حدود شش ماه زمان صرف کرده است.

شهدخت رحیم پور، هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی بیشتر آثار و شناخت بیشتر  نقوش سنتی و اصیل ذکر کرد و افزود: در این آثار سعی شده که تمام آموخته هایی که در دوران تحصیل در رشته فرش فرا گرفته ام در قالب اثر هنری ارائه دهم. گفتنی است رحیم پور دانش آموخته کارشناسی فرش گرایش بافت و مرمت از دانشگاه بیرجند است.

نمونه آثار نمایشگاه شانه

نمونه آثار نمایشگاه شانه

نمونه آثار نمایشگاه شانه

نمونه آثار نمایشگاه شانه

یکی از استادان گروه فرش دانشکده معماری و هنر دانشگاه کاشان، نیز ارائه آثار هنری این نمایشگاه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این دانشجوی هنرمند طرح و نقش یک منطقه را در شیوه بافت بررسی کرده و تاثیرش را در بافت دیده است.

استاد فتحعلی قشقایی فر با اشاره به اینکه، آثار این نمایشگاه هم جنبه پژوهشی و مطالعاتی دارد افزود: این نمایشگاه آرشیو و مجموعه ای از نقش هاست و ماحاصل هنر و آموخته های یک هنرمند است.

وی خاطر نشان کرد: بخشی از آثار ارائه شده در این نمایشگاه کاربردی و بخشی دیگر تزئینی است و می تواند الگوی خوبی برای دانشگاهیان و دانشجویان معماری و هنر باشد تا از فعالیت های این هنرمند ایده بگیرند.

نمونه آثار نمایشگاه شانه

نمونه آثار نمایشگاه شانه

آثار این نمایشگاه به شیوه چاکدار و پیچ بافته شده اند.


این نمایشگاه تا اول اردیبهشت در محل نگارخانه دانشکده معماری و هنر، ساختمان دکتر اسلامی طبقه همکف برای بازدید علاقمندان دایر است.


دفعات مشاهده: 6380 بار   |   دفعات چاپ: 1475 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 95 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb