| تاریخ ارسال: 1392/2/1 | 

نقشه های قدیمی فرش ایرانی به سازمان اسناد و کتابخانه ملی منتقل می شود

نقشه های قدیمی فرش ایرانی به سازمان اسناد و کتابخانه ملی منتقل می شود


نقشه های قدیمی فرش ایرانی طی تفاهم نامه ای که به امضای رییس کتابخانه ملی و مدیر عامل شرکت سهامی فرش ایران رسید، برای نخستین بار برای صیانت و نگهداری به سازمان اسناد و کتابخانه ملی منتقل می شود.

در مراسم عقد تفاهم نامه که روز شنبه سی و یکم فروردین ماه 92 به امضای اسحاق صلاحی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و ˈمحمد رضا عابد مدیرعامل شرکت سهامی فرش ایران رسید، صلاحی با استقبال از این قرارداد، بر اهمیت نگهداری از کلیه اسناد ارزشمند تاکید کرد و افزود: برای اولین بار در تاریخ است که فرش به صورت سند در می آید.

به گزارش ایرنا از سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران،وی ادامه داد: باید استانداردهای تهیه این سند مهم و حافظت از آن به درستی آموزش داده شود و کاربر نیز بتواند بنابر نیاز اطلاعاتی خود و استانداردهای کتابخانه به راحتی جستجو نماید و اطلاعات را دریافت کند.

مدیر عامل شرکت سهامی فرش، با ابراز خرسندی از استقبال سازمان اسناد و کتابخانه ملی گفت: اسناد فرشی که دراختیار ماست و به سازمان انتقال می یابد، به سه دسته تقسیم می شوند، دسته اول، به صورت اسکن شده است، دسته دوم در 2 صندوق و دسته سوم شامل هزار قطعه نقشه قدیمی ایرانی است.

تفاهم نامه یادشده در سه ماده و 7 بند تنظیم شده و بر اساس آن تمامی اسناد قدیمی اعم از طرح ها و نقشه های قدیمی فرش تحویل سازمان می شود.


منبع: ایرنا

دفعات مشاهده: 4077 بار   |   دفعات چاپ: 1007 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 98 بار   |   0 نظرکلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb