اعضا محترم انجمن می توانند برای پرداخت حق عضویت سال ۱۴۰۰ از اینجا به صورت اینترنتی اقدام کنند


 | تاریخ ارسال: 1393/4/9 | 

گالری فرهنگسرای ابن سینا میزبان دست‌بافته‌های عشایری

گالری فرهنگسرای ابن سینا  میزبان دست‌بافته‌های عشایری


 

گالری فرهنگسرای ابن سینا  میزبان دست‌بافته‌های عشایرینمایشگاه هنری دست ‌بافته ‌های عشایری معرفت اله لطفی،  از 31 خرداد لغایت 13 تیر در گالری یک ودو فرهنگسرای ابن سینا واقع در شهرک قدس، در معرض بازدید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

گالری فرهنگسرای ابن سینا میزبان 200تکه از آثار هنری هنرمندان عشایری در ابعاد و اندازه های گو نا گون ،از جمله گیلم، جاجیم، سوماک، مروارید در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است.

فرش ایرانی دست پرورده تلاش زنان و مردان هنرمندی است که این هنر بی بدیل را از دو هزار و 500 سال قبل با نقشهایی حیرت انگیز در دستان هنرآفرین خود حفظ کرده و به عنوان میراثی گرانبها نسل به نسل منتقل کرده اند.

در دست بافتهای بی بدیل عشایر ردی از نشاط و سرزندگی نقش بسته و کمتر فرشی را می توان یافت که اسیر بی نقشی یا نقشهایی تکراری شده باشد. دست بافته های ایرانی ریشه در تمدن کهن ایران زمین دارد ، نشانه ای از ذوق ، خلاقیت و هنر اصیل و ناب را در میان مردمان این خطه گهربار به رخ جهانیان می کشد.

علاقمندان به دیدن این نمایشگاه می توانند  در تاریخ مذکورازساعت 9 تا 19به فرهنگسرای ابن سینا به نشانی :شهرک قدس ، فاز یک ، خیابان ایران زمین شمالی  مراجعه نمایند و یا جهت کسب اطلا عات بیشترمی توانند با شماره   8-88366366   تماس حاصل فر مایند.

کلیدواژه ها: دست بافته های عشايری |

دفعات مشاهده: 4267 بار   |   دفعات چاپ: 934 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 16 بار   |   0 نظرکلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران می باشد.

بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد می باشد

© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association

Designed & Developed by : Yektaweb