| تاریخ ارسال: 1393/7/9 | 

الحاق فرش به معاونت صنایع دستی منتفی است

الحاق فرش به معاونت صنایع دستی منتفی است


معاون صنایع دستی کشور با تشریح آخرین وضعیت الحاق فرش به این معاونت گفت: این طرح منتفی شده است.الحاق فرش به معاونت صنایع دستی منتفی است

به گزارش مهر، بهمن نامور مطلق، با تاکید بر مزیت های فرش گفت: تغییرات ساختاری در حوزه صنایع دستی و فرش در ذهن نداریم چون این تغییرات جز چالش دستاوردی ندارد. بیشتر به همدلی اعتقاد داریم تا هم سازمانی. اکنون با وجود آنکه نهادهای پوشش دهنده این دو حوزه متفاوت است اما در پیگیری مشکلات مربوط به هنرمندان، بیمه و ... همکاری خوبی داریم و تفاهمنامه هایی امضا می کنیم.

معاون صنایع دستی کشور از وجود بخش مشترکی با هنرمندان حوزه فرش دستباف سخن گفت و افزود: چون در حوزه فرش گلیم هم وارد شده است. هدف ما خدمت رسانی به مخاطبان مان است تا از این وضعیت آشفته دور شویم.

نامور مطلق در پاسخ به این سوال که تصور نمی کنید جدا شدن فرش از معاونت صنایع دستی و از سوی دیگر الحاق صنایع دستی به سازمان میراث فرهنگی باعث تضعیف جایگاه آن شد آیا بهتر نبود در وزارت صنایع می ماند؛ اظهار داشت: یک زمانی تصمیم درست یا غلطی گرفته شده است ولی امروز آنقدر شرایط هنرمندان صنایع دستی حاد است که نباید انرژی مان را در بحث های سازمانی بگذاریم باید اورژانسی در خدمت هنرمندان باشیم. در دو سال آخر دولت دهم 40 درصد کارگاههای صنایع دستی تعطیل شد. اگر تدابیری که اتخاذ کردیم انجام نمی شد امروز چیزی از صنایع دستی نداشتیم. برای یک مدیر هوشمند مهم این است که در شرایط اضطراری دنبال تغییر تشکیلات نباشد بلکه آن را تقویت کند. پس از آن تصمیم می گیرد چه کاری انجام دهد.

وی در ادامه گفت: بنابراین در یک سالی که به سازمان میراث فرهنگی آمده ایم نزدیک به 100 میلیارد تومان اعتبار مشخص کردیم که در درحال واگذاری است. این اقدامت برای ما بسیار مهمتر از این است که با بخش دیگری ادغام شویم یا فرش به این حوزه الحاق شود.


منبع: روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران

کلیدواژه ها: بهمن نامور مطلق | فرش و صنايع دستی |

دفعات مشاهده: 4655 بار   |   دفعات چاپ: 807 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرکلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb