| تاریخ ارسال: 1393/9/12 | 

شعبه کاشان انجمن علمی فرش ایران در دانشگاه کاشان گشایش یافت

آیین گشایش مجدد شعبه کاشان انجمن علمی فرش ایران در دانشگاه کاشان برگزار شد. گزارش تصویریروز سه شنبه یازدهم آذرماه ۱۳۹۳ شعبه کاشان انجمن علمی فرش ایران با حضور مسئولین و دانشجویان در دانشکده معماری و هنر دانشگاه کاشان مجددا گشایش یافت تا فعالیت های علمی فرش را در کاشان سامان دهی و پیگیری کند.

در این مراسم ابتدا دکتر برادران مسئول شعبه کاشان انجمن به شرح وضعیت شعبه و خدمات آن اشاره ای داشت و سپس دکتر منعم زاده معاون پژوهشی دانشگاه کاشان که به نمایندگی از ریاست این دانشگاه در جلسه حاضر بود به ظرفیت های فرش کاشان و دانشگاه اشاره و اظهار داشت دانشگاه کاشان همچون گذشته حامی انجمن علمی فرش ایران خواهد بود.

در ادامه نشست دکتر امیر حسین چیت سازیان رئیس انجمن علمی فرش ایران ضمن تشکر از مسئولین و دانشجویان به ضرورت وجودی انجمن علمی فرش در کشور اشاره کرد و گفت توسعه فعالیت های انجمن یکی از مهمترین اهداف ماست که امیدواریم با حمایت های مسئولین در دانشگاه ها و مرکز ملی فرش و بازار مسیر علمی فرش هموار تر از گذشته شود.

محمد ویسیان سرپرست معاونت تحقیقات و آموزش مرکز ملی فرش ایران نیز پیرامون مناسبات علمی فرش به ایراد سخن پرداخت. وی با اشاره به تصمیم مرکز ملی فرش ایران بر برگزاری چهارمین همایش ملی فرش دستباف در نیمه دوم سال ۹۴ بر ضرورت حضور صاحبنظرها و اعضای هیات علمی و دانشجویان برای افزایش غنای علمی همایش تاکید کرد.

سرپرست معاونت تحقیقات و آموزش مرکز ملی فرش ایران، همچنین بر حمایت این مرکز از طرح های دانشجویی، برگزاری سلسله سخنرانی های دانشگاهی از طرح های خاتمه یافته در مرکز ملی فرش ایران و ارائه ایده ها و پیشنهاد ها در حوزه فرش دستباف توسط دانشجویان تاکید کرد.

گفتنی است شعبه کاشان انجمن علمی فرش ایران در سالهای پیش فعال بود که پس از جابجایی دانشکده معماری و هنر این دانشگاه فعالیت های این شعبه دچار وقفه شد و اکنون با تصمیم هیئت مدیره انجمن و در راستای اهداف ترویجی انجمن علمی فرش ایران و با هدف فعال کردن مجدد این شعبه این مراسم برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر اعضای پیوسته مستقر در کاشان انجمن علمی فرش ایران، دانشجویان و مسئولان دانشگاه کاشان تعدادی از اهالی بازار فرش کاشان نیز حاضر بودند.

گفتنی است؛ این مراسم در محل نگارخانه دانشکده معماری و هنر دانشگاه کاشان و همزمان با نمایشگاه دستبافته های استاد لطفی ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز سه شنبه یازدهم آذرماه ۱۳۹۳ برگزار شد.


گزارش های مرتبط:

کلیدواژه ها: دکتر منعم زاده | دکتر چیت سازیان | محمد ویسیان | دانشگاه کاشان | شعبه انجمن | کاشان | گروه فرش کاشان |

دفعات مشاهده: 4858 بار   |   دفعات چاپ: 1080 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرعضویت در انجمن


 
روزشمار
0 روز مانده به


 

 نمادهای اعتماد
 درباره انجمن
در نخستین همایش ملی فرش در آموزش عالی که در مهرماه سال ۱۳۷۹ با شرکت تمام دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش‌عالی ذیربط، وزارتخانه‌ها و همچنین جمعی از محققان، مؤلفان و هنرمندان فرش کشور در دانشگاه کاشان برگزار شد، ضرورت وجود یک نهاد علمی به‌طور جدی احساس شد. پس از پیگیری و مکاتبات بسیار، در جلسه ۱۳۸۱/۰۳/۲۲ تأسیس انجمن علمی فرش ایران در کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تصویب رسید.انجمن فعالیت رسمی خود را در تاریخ ۱۳۸۱/۱۱/۰۸ با دریافت مجوز از اداره تبت شرکت‌ها آغاز نمود.
 
مطالب پربازدید
 
 نظرات شما
 
اشتراک در خبرنامه
 
لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید.
آمار
کاربران حاضر در پایگاه: 0

مهمانان حاضر در پایگاه: 18

کل کاربران ثبت شده: 484

بازدیدهای روز جاری: 53

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb