| تاریخ ارسال: 1398/5/15 | 

حمایت و بازاریابی تولیدات فرش روستاییان توسط شرکت صنعت آفرینان امداد

نخستین بار در کشور با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، شورای قیمت گذاری و ارزیابی فرش دستباف در خراسان جنوبی تشکیل شد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: یکی از وظایف اصلی معاونت توسعه روستایی اتصال بین دستگاه‌های فعال در حوزه روستایی و مناطق کم برخوردار است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری، محمد امید روز دوشنبه در شورای ارزیابی و قیمت گذاری فرش دستباف استان خراسان جنوبی و بازدید از محصولات تولیدی مددجویان کمیته امداد این استان اظهار داشت: این استان یکی از مراکز بسیار مهم کشور در حوزه فرش دستباف است و حدود ۶۰ هزار نفر مرتبط با بافت فرش در استان امرار و معاش می کنند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ هزار نفر در استان بافنده فعال هستند افزود: کمیته امداد حضرت امام (ره) استان در عرصه اشتغال جزو استان های پرتوفیق کشور بوده و اقدامات خوبی انجام داده که تولید فرش دستباف از مهمترین آنهاست.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اظهار داشت: مجموعه مرکزی کمیته امداد در دهه‌های گذشته، حاصل دسترنج مددجویان تحت حمایت را خریداری می‌کرده است تا این افراد دغدغه فروش محصولات خود را نداشته باشند.
وی ادامه داد: در ملاقاتی که با استاندار خراسان جنوبی داشتیم اظهار داشتند با توجه به شرایط استان کمیته امداد نسبت به خریداری محصولات تولیدی غیرمددجویان نیز اقدام کند.
امید با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار از دغدغه‌های جدی استاندار خراسان جنوبی است اضافه کرد: در این زمینه مقرر شد تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد، شرکت صنعت آفرینان امداد و استانداری مبنی بر خرید محصولات غیرمددجویان منعقد شود.
وی گفت: در این خصوص کمیته امداد مکلف می‌شود در کنار دستبافت‌های مددجویان، تولیدات غیرمددجویان را نیز خریداری کند تا تولیدکنندگان دغدغه فروش کمتری داشته باشند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار داشت: در راستای امضای این تفاهم‌نامه تولیدات افرادی که نمی‌توانند محصولات خود را به فروش برسانند به صورت تضمینی خریداری می‌شود.
وی گفت: امروز نشست بسیار مبارکی است و برای اولین بار در کشور، خارج از حوزه کمیته امداد، شرکت صنعت آفرینان مجتمع اقتصادی امداد، محصولات را خریداری می‌کند.
امید با بیان اینکه این اقدام می‌تواند فتح بابی برای سایر نقاط کشور باشد اظهار داشت: در وهله نخست حدود یک میلیارد تومان برای ۹۶ تخته فرش‌ دستباف مددجویی و غیرمددجویان قیمت گذاری شده که خریداری می شود و قیمت‌ها نیز مناسب بود.
وی تصریح کرد: حرکت بسیار خوبی است که می‌تواند در توسعه صنعت فرش دستباف استان بسیار تاثیرگذار باشد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور بیان کرد: استاندار متقاضی است در سایر بخش‌ها هم بتوانیم این اقدام را انجام دهیم صندوق نیز قرار شد در این زمینه کمک کند حتی تسهیلاتی برای افرادی که خرید می کنند در نظر گرفته شود.
وی عنوان کرد: این یک حرکت بسیار بدیع، جدید و تاثیرگذار است که در بسیاری از استان‌ها به ویژه خراسان جنوبی در بخش صنایع دستی، سنگ‌های نیمه قیمتی و سایر رسوخ و گسترش پیدا کند.
 
دفعات مشاهده: 1085 بار   |   دفعات چاپ: 218 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرعضویت در انجمن


 
روزشمار
0 روز مانده به


 

 نمادهای اعتماد
 درباره انجمن
در نخستین همایش ملی فرش در آموزش عالی که در مهرماه سال ۱۳۷۹ با شرکت تمام دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش‌عالی ذیربط، وزارتخانه‌ها و همچنین جمعی از محققان، مؤلفان و هنرمندان فرش کشور در دانشگاه کاشان برگزار شد، ضرورت وجود یک نهاد علمی به‌طور جدی احساس شد. پس از پیگیری و مکاتبات بسیار، در جلسه ۱۳۸۱/۰۳/۲۲ تأسیس انجمن علمی فرش ایران در کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تصویب رسید.انجمن فعالیت رسمی خود را در تاریخ ۱۳۸۱/۱۱/۰۸ با دریافت مجوز از اداره تبت شرکت‌ها آغاز نمود.
 
مطالب پربازدید
 
 نظرات شما
 
اشتراک در خبرنامه
 
لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید.
آمار
کاربران حاضر در پایگاه: 0

مهمانان حاضر در پایگاه: 20

کل کاربران ثبت شده: 484

بازدیدهای روز جاری: 1

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb