| تاریخ ارسال: 1401/5/3 | 

رتبه «ب» برای نشریه گلجام

در تازه‌ترین ارزیابی وزرات علوم، تحقیقات و فناوری، نشریه «گلجام» رتبه «ب» را دریافت کرد.

در این بررسی که از سوی کمیسیون نشریات علمی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۱۴۰۰ و بر اساس آیین‌نامه مصوب نشریات علمی آن وزارت به انجام رسیده است، نشریه علمی گلجام براساس معیار امتیازدهی استاندارها و ضوابط علمی (انتشار به موقع و ضوابط آیین‌نامه نشریات، داشتن وبگاه استاندارد، زیر‌ساخت‌ها و اطلاعات شناسنامه‌ای نشریه، رعایت آیین نگارش، ساختار و کیفیت مقالات، رعایت فرآیند پذیرش مقالات و داوری تخصصی، وضعیت نشریه در نمایه‌های استنادی، تخصصی و اجتماعی، به کارگیری مقررات و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌‌افزاری برای رعایت اخلاق علمی نشر و جلوگیری از بروز تخلفات علمی،  موفق به کسب رتبه «ب» در میان ۱۹ نشریه گروه هنر شده است.
شایان ذکر است «گلجام» نخستین نشریه علمی- پژوهشی در زمینه‌ی فرش دستباف است که در سال ۱۳۸۴ و با صاحب امتیازی انجمن علمی فرش ایران با هدف ارتقای سطح علمی رشته فرش در کشور راه‌اندازی شده است. در این مجله نتیجه پژوهش‌ها و تجربه‌های علمی در حوزه فرش دست‌باف و سایر زیراندازها و توسعه دانش در این حوزه به ویژه در یکی از موضوعات طرح و نقش، رنگ‌بندی،‌ رنگرزی، بافت، مرمت، مواد اولیه، اقتصاد و بازرگانی، مدیریت، تاریخ و فرهنگ،‌جامعه‌شناسی و مردم‌شناسی فرش منتشر می‌شود. 

در این نشریه نوشتارهای  پژوهشی، ترویجی، مروری، فنی، روش‌شناسی و نقطه‌نظر در زمینه فرش و زیراندازها به چاپ می‌رسد.
گفتنی است از مجموع ۱۹ نشریه فعال در گروه هنر، ۱۵ نشریه رتبه «ب»، ۳ نشریه رتبه «ج»، یک نشریه رتبه «الف» و ۱ نشریه نیز رتبه‌ای برای آن‌ها ثبت نشده است.
دفعات مشاهده: 135 بار   |   دفعات چاپ: 38 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرعضویت در انجمن


 
روزشمار
0 روز مانده به


 

 نمادهای اعتماد
 درباره انجمن
در نخستین همایش ملی فرش در آموزش عالی که در مهرماه سال ۱۳۷۹ با شرکت تمام دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش‌عالی ذیربط، وزارتخانه‌ها و همچنین جمعی از محققان، مؤلفان و هنرمندان فرش کشور در دانشگاه کاشان برگزار شد، ضرورت وجود یک نهاد علمی به‌طور جدی احساس شد. پس از پیگیری و مکاتبات بسیار، در جلسه ۱۳۸۱/۰۳/۲۲ تأسیس انجمن علمی فرش ایران در کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تصویب رسید.انجمن فعالیت رسمی خود را در تاریخ ۱۳۸۱/۱۱/۰۸ با دریافت مجوز از اداره تبت شرکت‌ها آغاز نمود.
 
مطالب پربازدید
 
 نظرات شما
 
اشتراک در خبرنامه
 
لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید.
آمار
کاربران حاضر در پایگاه: 0

مهمانان حاضر در پایگاه: 26

کل کاربران ثبت شده: 484

بازدیدهای روز جاری: 185

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb