| تاریخ ارسال: 1401/6/5 | 

حضور مدیرکل دفتر نساجی وزارت صمت در نشست گروه رنگرزی انجمن علمی فرش ایران

نشست گروه رنگرزی انجمن علمی فرش ایران با حضور مدیرکل دفتر نساجی وزارت صمت، معاونت‌های امور تولید، تحقیق و ترویج مرکز ملی فرش ایران، درمحل بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف برگزار گردید. این نشست با حضور صنایع رنگرزی پشم و ابریشم، رنگرزان، پژوهشگران و اساتید دانشگاهی حوزه فرش دستباف به بیان مشکلات فعالین این هنر صنعت و ارایه راهکارها با هدف رفع موانع اشتغال و ارتقاء کیفیت محصولات واحدهای رنگرزی سنتی و صنعتی فرش دستباف پرداخت. تفکیک تعرفه مواد اولیه مصرفی، تامین سرمایه در گردش جهت تامین مواد اولیه و ماشین آلات خطوط تولیدی و نیز اجرایی شدن استانداردهای تدوین شده از جمله مهمترین درخواست‌های فعالین این بخش بود.
دکتر محسن گرجی ضمن تاکید بر پیگیری مسائل این حوزه از طریق تشکل‌های علمی و مردمی نظیر انجمن علمی فرش ایران، آمادگی دفتر نساجی وزارت صمت را جهت مساعدت کامل با همکاری مرکز ملی فرش ایران، اعلام نمود.

مدیر گروه رنگرزی انجمن علمی فرش ایران،  ضمن تشکر از حضور فعال تلاشگران این حوزه، بر آمادگی اعضای دانشگاهی، پژوهشی و صنعتی این انجمن، جهت پشتیبانی خدمات تخصصی به منظور بهبود مستمر کیفیت فرآیند رنگرزی فرش دستباف، تاکید کرد.
دفعات مشاهده: 133 بار   |   دفعات چاپ: 18 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر   
روزشمار
0 روز مانده به


 

 نمادهای اعتماد
 درباره انجمن
در نخستین همایش ملی فرش در آموزش عالی که در مهرماه سال ۱۳۷۹ با شرکت تمام دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش‌عالی ذیربط، وزارتخانه‌ها و همچنین جمعی از محققان، مؤلفان و هنرمندان فرش کشور در دانشگاه کاشان برگزار شد، ضرورت وجود یک نهاد علمی به‌طور جدی احساس شد. پس از پیگیری و مکاتبات بسیار، در جلسه ۱۳۸۱/۰۳/۲۲ تأسیس انجمن علمی فرش ایران در کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تصویب رسید.انجمن فعالیت رسمی خود را در تاریخ ۱۳۸۱/۱۱/۰۸ با دریافت مجوز از اداره تبت شرکت‌ها آغاز نمود.
 
مطالب پربازدید
 
 نظرات شما
 
اشتراک در خبرنامه
 
لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید.
آمار
کاربران حاضر در پایگاه: 0

مهمانان حاضر در پایگاه: 37

کل کاربران ثبت شده: 480

بازدیدهای روز جاری: 54

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb