| تاریخ ارسال: 1402/8/25 | 

هم‌اندیشی پژوهشی بر فرش تهران

اولین نشست تخصصی فرش تهران روز چهارشنبه ۲۴ آبان‌ماه ۱۴۰۲، با حضور خانم حبیب‌زاده (سرپرست اداره فرش تهران)، آقای ژوله (محقق و پژوهشگر)، دکتر بصام (رئیس انجمن علمی فرش ایران)، مهندس ویسیان (معاون مرکز ملی فرش و صنایع خلاق)، آقای سپهرزاد (اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان) و آقای سیف‌محمدی (اتحادیه فروشندگان فرش دست‌باف) در محل اداره فرش استان تهران برگزار شد.
به دلیل نبود مستندات و مدارک لازم در مورد فرش تهران، این نشست باهدف گردآوری مستندات فرش تهران برگزار گردید. همچنین حاضرین در جلسه مواردی را در مورد چگونگی برگزاری هرچه بهتر این نشست بیان کردند.
به گزارش خانم حبیب‌زاده، مقرر شد در بازه زمانی ۶ ماهه تمامی اسناد موجود در خصوص فرش تهران و حومه جمع آوری، داوری، بازبینی و مستند سازی شود.
همچنین مقرر شد همه دوستداران و علاقه مندان فرش تهران در داخل و خارج از کشور، چه به صورت عکس و فیلم، فایل صوتی، صفحه‌ای از روزنامه، سندی از صادرات یا خرید و فروش فرش تهران و هر مستند قابل استناد را می‌توانند به اداره فرش استان ارسال نمایند تا در تهیه مستند مکتوب به نام خود صاحب اثر، چاپ و ماندگار شود.
دفعات مشاهده: 96 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرعضویت در انجمن


 
روزشمار
0 روز مانده به


 

 نمادهای اعتماد
 درباره انجمن
در نخستین همایش ملی فرش در آموزش عالی که در مهرماه سال ۱۳۷۹ با شرکت تمام دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش‌عالی ذیربط، وزارتخانه‌ها و همچنین جمعی از محققان، مؤلفان و هنرمندان فرش کشور در دانشگاه کاشان برگزار شد، ضرورت وجود یک نهاد علمی به‌طور جدی احساس شد. پس از پیگیری و مکاتبات بسیار، در جلسه ۱۳۸۱/۰۳/۲۲ تأسیس انجمن علمی فرش ایران در کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تصویب رسید.انجمن فعالیت رسمی خود را در تاریخ ۱۳۸۱/۱۱/۰۸ با دریافت مجوز از اداره تبت شرکت‌ها آغاز نمود.
 
مطالب پربازدید
 
 نظرات شما
 
اشتراک در خبرنامه
 
لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید.
آمار
کاربران حاضر در پایگاه: 0

مهمانان حاضر در پایگاه: 28

کل کاربران ثبت شده: 492

بازدیدهای روز جاری: 999

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb