بایگانی بخش اخبار دانشگاه

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 49 | تعداد کل بازدید های مطالب: 247,666 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ -

هنر در خدمت برندسازی شهری

همزمان با هفته پژوهش، کارگاه آموزشی «هنر در خدمت برندسازی شهری» در موسسه آموزش عالی فردوس مشهد برگزار شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ -

دانشگاه هنر برگزار می کند

دانشگاه هنر در هفته پژوهش کلاس های آموزشی و سخنرانی هایی  را برگزار می کند

img_yw_news
دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ -

سرپرست دانشگاه هنر منصوب شد

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، دکتر سیدحسن سلطانی را به سمت «سرپرست دانشگاه هنر» منصوب کرد.

img_yw_news
یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ -

محمد ابراهیم جعفری، پیشکسوت نقاش، شاعر معاصر و عضو انجمن هنرمندان نقاش درگذشت

محمد ابراهیم جعفری، نقاش نوگرا و شاعر معاصر در آخرین دقایق روز ۱۸ فروردین ماه دارفانی را وداع گفت. انجمن علمی فرش ایران درگذشت این هنرمند پیشکسوت را به خانواده ایشان و اهالی فرهنگ و هنر تسلیت می گوید.

img_yw_news
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ -

منصور دوالو (نقاش پیشکسوت) در سن ۸۱ سالگی درگذشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منصور دوالو (نقاش پیشکسوت معاصر) در سن ۸۱ سالگی درگذشت. انجمن علمی فرش ایران درگذشت این استاد هنر را به خانواده ایشان و جامعه هنر تسلیت می گوید.

img_yw_news
دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ -

آئین افتتاحیه رشته فرش دانشگاه اراک برگزار شد

تلاش‌های مستمر مجموعه مدیریتی دانشگاه اراک به ویژه ریاست این دانشگاه، آقای دکتر حمیدی برای تاسیس دانشکده هنر، مهرماه امسال با ورود دانشجویان رشته فرش به این دانشگاه، به بار نشست.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ -

شیوه‌نامه اعطای جایزه‌های تحصیلی بنیاد ملی نخبگان

بنیاد ملی نخبگان با هدف پشتیبانی از فعالیت‌های نخبگان دانشجویان برتر دانشگاه مقرراتی را برای اعطای تسهیلات هدفمند در جهت ارتقا فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و فناورانه دانشجویان تصویب و اجرا کرده. این تسهیلات به صورت سالیانه و با احصای همه فعالیت‌های علمی، فرهنگی و فناورانه دانشجویان صورت می‌پذیرد. به پیوست شیوه نامه اعطای جایزه‌های تحصیلی ۱۳۹۶-۹۷ قابل بهره برداری است.

img_yw_news
پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ -

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد فرش در سال ۹۷ اعلام شد

با اعلام سازمان سنجش ۱۱۱ نفر در سال ۱۳۹۷ از طریق کنکور سراسری دانشجوی کارشناسی ارشد فرش می شوند. این داوطلبان در پنج دانشگاه هنرتهران، هنراصفهان، هنراسلامی تبریز، کاشان و علم و هنر یزد (اردکان) و چهار گرایش فرش(بدون گرایش)، تولید، مواد اولیه و رنگرزی، طراحی پذیرش خواهند شد.

img_yw_news
سه شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ -

پذیرش دانشجو فرش در مرکز علمی - کاربردی فنی و حرفه ای هتلداری مازندران

پذیرش دانشجو فرش در مرکز علمی - کاربردی فنی و حرفه ای هتلداری مازندران مرکز علمی –کاربردی فنی و حرفه ای هتلداری، در آبان سال 90 زیر نظر اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران در رشته های مرتبط با صنعت گردشگری و هتلداری و صنایع دستی آغاز به کار نموده است. همچنین از مهر ماه سال 1393 اقدام به پذیرش دانشجو در رشته فرش در مقطع کاردانی نموده

img_yw_news
یکشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۴ -

فراخوان نشریه طره درباره

فراخوان نشریه طره درباره "فرش و آموزش دانشگاهی" دوماهنامه طره در شماره آینده خود به موضوع فرش و آموزش دانشگاهی می پر‌دازد. برپایه گزارش ارسالی، این نشریه از نویسندگان، پژوهشگران، استادان، دانشجویان و دانش آموختگان فرش دعوت به همکاری کرده است.

img_yw_news
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ -

تقویت ارتباط با مراکز آموزش عالی در حوزه فرش

تقویت ارتباط با مراکز آموزش عالی در حوزه فرشحمید کارگر سرپرست مرکز ملی فرش ایران و عضو هیئت مدیره انجمن با حضور در دانشکده هنر شیراز در جلسه ای با معاون دانشجویی و معاون آموزشی و مدیر گروه فرش این دانشگاه درباره چگونگی تعامل و همکاری گفت و گو کرد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ -

دکتر احمد اکبری به عنوان رئیس مرکز پژوهشی فرش ایران منصوب شد

دکتر احمد اکبری به عنوان رئیس پژوهشکده فرش ایران منصوب شد طی حکمی در تاریخ (6/10/1393) از طرف آقای دکتر عباس زراعت، ریاست دانشگاه کاشان، آقای دکتر احمد اکبری، عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان، به مدت 2 سال به عنوان رئیس پژوهشکده فرش ایران منصوب شدند.

img_yw_news
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳ -

بسته حمایتی برای پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترا در حوزه فرش

بسته حمایتی برای پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترا در حوزه فرشحمایت از پایان نامه های دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در حوزه فرش دستباف در جلسه کمیته فرش و نساجی شورای سیاستگذاری آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت تصویب شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۳ -

فارغ التحصیلی اولین دانشجوی کارشناسی ارشد مواد اولیه و رنگرزی از دانشگاه علم و هنر یزد

فارغ التحصیلی اولین دانشجوی کارشناسی ارشد مواد اولیه و رنگرزی از دانشگاه علم و هنر یزد لطف الله شکری دانشجوی ورودی 1391 کارشناسی ارشد فرش (گرایش مواد اولیه و رنگرزی) دانشکده هنر و معماری اردکان در دانشگاه علم و هنر از پایان نامه خود با عنوان «ارائه سیستم خبره و هوشمند جهت تسریع فرایند انتخاب نسخه رنگرزی در صنعت فرش دستباف» دفاع کرد.

img_yw_news
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ -

اولین دانشجویان کارشناسی ارشد فرش در گرایش مدیریت از دانشگاه کاشان فارغ التحصیل شدند

اولین دانشجویان کارشناسی ارشد فرش در گرایش مدیریت از دانشگاه کاشان فارغ التحصیل شدنداولین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد فرش در گرایش مدیریت با دفاع از پایان نامه خود در دانشگاه کاشان فارغ التحصیل شدند. 

img_yw_news
یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ -

دانش آموختگی نخستین دانشجوی کارشناسی ارشد فرش دستباف در گرایش مواد اولیه و رنگرزی

نخستین دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد فرش دستباف در گرایش مواد اولیه و رنگرزی در دانشگاه کاشان از پایان‌نامه خود دفاع کرد.«ربابه تقی‌زاده بروجنی» از پایان نامه خود تحت عنوان «عصاره گیری و رنگرزی الیاف پشم با رنگزای پوست گردو به کمک امواج فراصوت» با راهنمایی آقای دکتر احمد اکبری دانشیار گروه فرش دانشگاه کاشان با درجه عالی دفاع کرد.

img_yw_news
شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ -

اطلاعیه پذیرش دوره mba

اطلاعیه پذیرش دوره mba دانشگاه تهراندرراستای آموزش عالی و ایجاد فرصتهای شغلی بیشتر برای دانش پذیرانی که علاقه مند به استفاده از آموزش ها و تجارب دانشگاهی می باشند دانشکده مدیریت دانشگاه تهران به عنوان قطب مدیریت ایران با بهرگیری از حداکثر توان علمی موجود و اساتید برجسته دانشگاه تهران اقدام به برگزاری دوره MBA به صورت فشرده در گرایش های مختلف می کند

img_yw_news
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ -

فهرست کارگاه های مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

فهرست کارگاه های مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهیمرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی در بهار 1393 تعداد 15 کارگاه علمی و آموزشی برگزار می کند که لیست کارگاه ها را می توانید در ادامه ملاحظه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید به نشانی www.SID.ir مراجعه فرمایید.

img_yw_news
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۲ -

از پژوهشگران نمونه دانشگاه کاشان تقدیر شد

از پژوهشگران نمونه دانشگاه کاشان تقدیر شددر مراسم بزرگداشت روز دانشجو از اساتید نمونه پژوهشی و دانشجویان نمونه پژوهشی، آموزشی و فرهنگی دانشگاه کاشان تقدیر شد. در این مراسم از آقای دکتر امیر حسین چیت سازیان عضو هیئت مدیره انجمن علمی فرش ایران به عنوان پژوهشگر برگزیده تقدیر شد.

img_yw_news
یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۲ -

فراخوان فصلنامه علمی - ترویجی نگارینه هنر اسلامی

فصلنامه علمی - ترویجی نگارینه هنر اسلامی دانشکده هنر دانشگاه بیرجند در حوزه های مطالعاتی زیر مقاله می پذیرد مبانی نظری حکمت و زیبایی شناسی هنر اسلامی، آرایه ها و نقوش در هنر اسلامی، هنر نگارگری

img_yw_news
شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۲ -

در دانشگاه کاشان: کارگاه آموزشی فرش، تبلیغات و نیازهای معاصر برگزار شد

در دانشگاه کاشان: کارگاه آموزشی فرش، تبلیغات و نیازهای معاصر برگزار شد چهارشنبه هشتم آبان ماه 1392 کارگاه آموزشی "فرش، تبلیغات و نیازهای معاصر" با حضور صاحب امتیاز و مدیرمسوول نشریه "طره" در دانشکده معماری و هنر دانشگاه کاشان برگزار شد.‏ حمید کارگر در این کارگاه آموزشی با اشاره به تاریخ تبلیغات در ایران و جهان و سابقه تاریخی تبلیغ فرش ایرانی، به تبیین عملی کارکرد نظریه های حوزه روان شناسی و ارتباطات برای فرایند تبلیغات پرداخت.

img_yw_news
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۲ -

اولین دانشجویان کارشناسی ارشد فرش فارغ التحصیل شدند

اولین دانش آموخته‌های کارشناسی ارشد فرش در گرایش طراحی از دانشگاه هنر اسلامی تبریز فارغ‌التحصیل شدند بر اساس جلسات دفاع مورخ 18/7/92 شبنم محمدی و مولود اقبالی به عنوان اولین و دومین دانش آموخته رشته کارشناسی ارشد فرش در گرایش طراحی از دانشگاه هنر اسلامی تبریز فارغ التحصیل شدند.

img_yw_news
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲ -

دومین شماره فصلنامه پژوهش هنر با محوریت فرش دستباف منتشر شد

دومین شماره فصلنامه پژوهش هنر با محوریت فرش دستباف منتشر شد شماره دوم فصلنامه آموزشی، پژوهشی و تحلیلی پژوهش هنر با موضوع فرش دستباف منتشر شد. پژوهش هنر به عنوان رسانه جامعه هنر در شماره پیش روی خود، هنر صنعت فرش دستباف را از زوایای مختلف هنری، فرهنگی، مدیریتی، اقتصادی، تجاری، پژوهشی و رسانه‌ای مورد بررسی قرار داده است.

img_yw_news
سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۲ -

کتاب گل در قالی کاشان منتشر شد

کتاب گل در قالی کاشان اثر دو عضو هیات علمی دانشگاه کاشان منتشر شدکتاب"گل در قالی کاشان" تالیف "حسن عزیزی" و دکتر "حسن خاتمی" اعضای هیات علمی گروه فرش دانشگاه کاشان توسط انتشارات این دانشگاه منتشر و به چاپ رسید. مولفان در این کتاب، در سه فصل و در 125 صفحه به بررسی و معرفی گل ها و خاستگاه تاریخی آن ها با محوریت قالی کاشان(عصر قاجار تاکنون) پرداخته اند.

img_yw_news
شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۲ -

نشست دانشجویان کارشناسی ارشد فرش دانشگاه کاشان با رئیس پژوهشکده فرش

نشست دانشجویان کارشناسی ارشد فرش دانشگاه کاشان با رئیس پژوهشکده فرش نظر به تبدیل وضع و ارتقای مرکز پژوهش فرش دانشگاه کاشان به پژوهشکده فرش و اعلام آمادگی این پژوهشکده در راستای تدوین برنامه ها و سیاست های ترغیبی و تشویقی بمنظور ایجاد انگیزه های لازم در دانشجویان رشته فرش دانشگاه، اولین نشست رئیس پژوهشکده فرش و دانشجویان کارشناسی ارشد این دانشگاه در محل خانه تاریخی عطارها در کاشان برگزار گردید.

صفحه 1 از 2    
اولین
قبلی
1
 

عضویت در انجمن


 
روزشمار
0 روز مانده به


 

 نمادهای اعتماد
 درباره انجمن
در نخستین همایش ملی فرش در آموزش عالی که در مهرماه سال ۱۳۷۹ با شرکت تمام دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش‌عالی ذیربط، وزارتخانه‌ها و همچنین جمعی از محققان، مؤلفان و هنرمندان فرش کشور در دانشگاه کاشان برگزار شد، ضرورت وجود یک نهاد علمی به‌طور جدی احساس شد. پس از پیگیری و مکاتبات بسیار، در جلسه ۱۳۸۱/۰۳/۲۲ تأسیس انجمن علمی فرش ایران در کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تصویب رسید.انجمن فعالیت رسمی خود را در تاریخ ۱۳۸۱/۱۱/۰۸ با دریافت مجوز از اداره تبت شرکت‌ها آغاز نمود.
 
مطالب پربازدید
 
 نظرات شما
 
اشتراک در خبرنامه
 
لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید.
آمار
کاربران حاضر در پایگاه: 0

مهمانان حاضر در پایگاه: 27

کل کاربران ثبت شده: 484

بازدیدهای روز جاری: 10

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb