انجمن علمی فرش ایران- نمایشگاه ها و جشنواره ها
دومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر فرش دستباف ایران برگزار می شود

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1394/10/18 | 

دومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر فرش دستباف ایران برگزار می شود


پوستر جشنوارهدومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر فرش دستباف ایران به همت انجمن علمی فرش ایران و به به میزبانی دانشگاه هنر شیراز 28 بهمن 1394 برگزار می‌شود. اولین دوره این جشنواره اسفند 1393 با تجلیل از استاد حبیب اله آیت اللهی در موزه فرش ایران برگزار شد.

این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ پژوهش در کشور و ارتقاء منزلت و جایگاه پژوهش در حوزه فرش ایران؛ معرفی توانمندی‌های پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزشی، پژوهشی، هنری، تولیدی و صنفی فرش کشور؛ شناسایی و معرفی پژوهشگران برتر دانشجویی در مقاطع مختلف؛ تشویق، تقویت و ایجاد انگیزه پژوهشی در هیئت‌علمی، مدرسین و پژوهشگران فرش کشورو فراهم‌سازی زمینه برای کاربردی شدن پژوهش‌های انجام‌شده در حوزه فرش دستباف ایران هر ساله توسط انجمن علمی فرش ایران برگزار خواهد شد. این دوره از جشنواره با همکاری وزارت علوم،تحقیقات وفناوری(معاونت پژوهش وفناوری) - معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری (کانون هماهنگی صنعت،دانشگاه وبازار فرش) - وزارت صنعت، معدن وتجارت (مرکز ملی فرش ایران ) و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری (معاونت صنایع دستی) در سطح ملی برگزار می‌شود.

جشنواره پژوهشگران برتر فرش دست‌باف در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC نمایه شده و برگزیدگان این جشنواره از امتیاز مربوط به آن برخوردار خواهند شد.

برگزیدگان جشنواره پژوهشگران برتردر شش بخش‌ مختلف به شرح زیر معرفی و تقدیر خواهند شد:

بخش پژوهشی؛ بخش پژوهشگران دانشگاه‌ها و مؤسسات و نهادهای آموزشی و پژوهشی؛ بخش پژوهشگران وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی، هنری و شرکت‌های تولیدی؛ بخش پژوهشگران اتحادیه‌ها و انجمن‌های علمی، هنری، صنفی و تولیدی؛ بخش پژوهشگران دانشجو و دانش‌آموختگان مقاطع مختلف و بخش پژوهشگران مستقل.

گفتنی است آیین پایانی جشنواره در شهر شیراز و به میزبانی دانشگاه هنر شیراز برگزار خواهد شد. همچنین مهلت شرکت در جشنواره تا 15 بهمن 1394 تمدید شده است. علاقمندان  برای شرکت در جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر می توانند اینجا را ببینند.


نشانی محل برگزاری آیین پایانی: شیراز - چهار راه حافظیه - تالار سبز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیراز

زمان: 28 بهمن 1394 – ساعت 8:00 تا 12:00


اطلاعات بیشتر و ثبت نام

نشانی مطلب در وبگاه انجمن علمی فرش ایران:
http://icsa.ir/find.php?item=1.103.527.fa
برگشت به اصل مطلب