انجمن علمی فرش ایران- همایش ها و مسابقات
پس از اعلام خبر تعویق در برگزاری المپیاد سیزدهمین المپیاد ملی فرش ۲۰ تا ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1397/12/4 | 
پس از اعلام خبر تعویق در برگزاری سیزدهمین المپیاد ملی فرش، در گزارشی جدید، روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد این دوره از المپیاد ۲۰ تا ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ در شهر تبریز برگزار خواهد شد.  این دوره از المپیاد در اعلام اولیه قرار بود ۷ تا ۹ اسفند برگزار شود.
۳ اسفند ۱۳۹۷ به گزارش سایت اطلاع رسانی فرش (کارپتور) و به نقل از دکتر علی وندشعاری؛ رئیس دانشکده فرش دانشگاه هنر اسلامی تبریز اعلام شد متاسفانه به علت عدم تخصیص اعتبار لازم از طرف مرکز ملی فرش در زمان تعیین شده؛ قراردادی مابین سازمان صمت استان آذربایجان شرقی و اداره فرش و دانشکده فرش منعقد نشده است و برگزاری سیزدهمین المپیاد ملی فرش به تعویق افتاده است.
اما امروز ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ گزارشی تکمیلی از سوی روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران منتشر شد که خبر می دهد سیزدهمین المپیاد فرش دستباف ایران به میزبانی سازمان صمت استان اذربایجان شرقی در شهر تبریز، از تاریخ ۲۰ تا ۲۲ اسفندماه سال جاری و با همکاری دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار می شود. این دوره از المپیاد در اعلام اولیه قرار بود ۷ تا ۹ اسفند برگزار شود.
همچنین در این گزارش امده است، سیزدهمین المپیاد فرش دستباف ایران به همت مرکز ملی فرش ایران، متخصصان و صاحب‌نظران حوزه های هنر- صنعت فرش دستباف و همراهی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی، همکاری دانشگاه هنر اسلامی تبریز و مشارکت وزارت آموزش و پروش (شاخه کار و دانش) در سطح دانش آموزی، در ۳ گرایش طراحی، بافت و رنگرزی فرش و با مشارکت دانشگاه های دارای رشته فرش در سطح دانشجویی در ۴ گرایش شامل طراحی، بافت، رنگرزی و مرمت فرش دستباف، از تاریخ ۲۰ تا ۲۲ اسفندماه در شهر تبریز برگزار می‌شود.
نشانی مطلب در وبگاه انجمن علمی فرش ایران:
http://icsa.ir/find.php?item=1.105.680.fa
برگشت به اصل مطلب