اعضا محترم انجمن می توانند برای پرداخت حق عضویت سال 1399 از اینجا به صورت اینترنتی اقدام کنند


تقویت ارتباط با مراکز آموزش عالی در حوزه فرش

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۱/۱۸ | 

تقویت ارتباط با مراکز آموزش عالی در حوزه فرش


جلسه مشترک سرپرست مرکز با مسئولین دانشگاه شیرازمرکز ملی فرش ایران از تقویت ارتباط با مراکز آموزش عالی در حوزه های مختلف مرتبط با هنر- صنعت فرش دستباف ایران حمایت می کند.
به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، سرپرست مرکز ملی فرش ایران با حضور در دانشکده هنر شیراز در جلسه ای با معاون دانشجویی و معاون آموزشی و مدیر گروه فرش این دانشگاه درباره چگونگی تعامل و همکاری گفت و گو کرد.

در این دیدار سرپرست مرکز ملی فرش ایران گفت: از جمله رویکردهای این مرکز ارتباط مستمر با مراکز علمی و پژوهشی است که در این راستا آمادگی دارد در زمینه های متعددی برای تقویت ارتباط بکوشد.

حمید کارگر گفت: یکی از محورهای همکاری با دانشجویان، دانش آموختگان، اعضای هیات علمی دانشگاه ها  پژوهشگران مشارکت در به انجام رساندن طرح های پژوهشی، مطالعاتی و دانشجویی است که به دنبال افزایش کمی و کیفی این پژوهش ها با رویکرد کاربردی و تدبیر برای فراگیر شدن و در دسترس قرار گرفتن یافته های این تحقیقات برای علاقه مندان هستیم.

وی مشارکت در برگزاری المپیادهای فرش،  حمایت از پایان نامه های دانشجویی، ترجمه کتاب های انگلیسی برای تولید محتوا و افزودن بر منابع مکتوب هنر- صنعت فرش دستباف، حمایت از تالیف کتاب و مواردی از این دست را از دیگر زمینه های همکاری اعلام کرد.

نائب رئیس انجمن علمی فرش ایران همچنین از ایده ارایه یافته های تحقیقاتی که در دهه گذشته در این مرکز  به انجام رسیده اند به صورت دوره ای در دانشگاه ها و دیگر مراکز مرتبط برای اطلاع رسانی به ذینفعان و نیز نقد و بررسی آنها خبر داد.

در این دیدار حسنعلی عرب معاون دانشجویی دانشگاه هنر گفت: رویکرد این دانشگاه کاربرد گرایی است به طوری که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند با داشتن تخصص کاربردی سریعتر جذب بازار کار شوند.

وی افزود:  دانشگاه هنر برای همکاری مستمر در حوزه های علمی و پژوهشی آمادگی دارد با مرکز ملی فرش همکاری مستمری داشته باشد.

گفتنی است سرپرست مرکز ملی فرش ایران که برای حضور در آیین گشایش و بازدید از یازدهمین نمایشگاه فرش دستباف استان فارس به شیراز سفر کرده بود، از یکی از مجتمع های تولیدی فرش دستباف شیراز نیز بازدید کرد.


منبع: روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران


کلیدواژه ها: حميد کارگر | دانشگاه شيراز | رشته فرش | گروه فرش شيراز |

دفعات مشاهده: 3520 بار   |   دفعات چاپ: 635 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   1 نظرCAPTCHA

نظرات کاربران

نظر ارسال شده توسط نام یا پست الکترونیک در تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۲۱
سلام
لطفا به آقای کارگر اطلاع دهید متاسفانه با وجود فارغ التحصیلان ارشد فرش گویا هیچ دانشگاهی تمایل به استفاده از آن ها را ندارند و همچنان فارغ التحصیلان واقعی فرش باید در انتظار ورود به آموزش عالی به منظور انجام امور آموزشی و پژوهشی باشند!
جالب است همین دانشگاه هنر شیراز در سال 92 تقاضای ارشد فرش نموده بود که پس از آن هر ساله در فراخوان دکتری فرش تقاضا می کند!!
گویا این جماعت نمی دانند هنوز دکتری فرشی وجود ندارد!!


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران می باشد.

بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد می باشد

© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association

Designed & Developed by : Yektaweb