بایگانی بخش همایش ها و مسابقات

img_yw_news
دوشنبه ۵ تیر ۱۴۰۲ -

پنجمین همایش ملی مدیریت دانش و کسب و کارهای الکترونیکی

پنجمین همایش ملی مدیریت دانش و کسب و کارهای الکترونیکی با رویکرد اقتصاد دانش بنیان و هوشمند سازی ۱۴ و ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲- مشهد مقدس

img_yw_news
سه شنبه ۱ آذر ۱۴۰۱ -

دومین همایش ملی رنگ، محیط زیست و توسعه پایدار

دومین همایش ملی رنگ، محیط زیست و توسعه پایدار

img_yw_news
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ -

همایش گره طلایی

همایش "گره طلایی" (یادواره استاد رشتی زاده) آذرماه برگزار می شود.

img_yw_news
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ -

نشست‌های تخصصی

انجمن علمی فرش ایران با همکاری موزه فرش ایران ۲۱ نشست تخصصی برگزار می‌کند. شرکت در این نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی برای عموم علاقمندان آزاد است.

img_yw_news
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ -

سیزدهمین المپیاد ملی فرش با اعلام برگزیدگان به کار خود پایان داد

در اختتامیه سیزدهمین المپیاد فرش دستباف ایران که اسفند ۱۳۹۷ در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار شد، برترین‌های این رقابت علمی، مهارتی در دو بخش دانشجویی و دانش آموزی معرفی و تقدیر شدند.

img_yw_news
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ -

سیزدهمین المپیاد ملی فرش ۲۰ تا ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد

پس از اعلام خبر تعویق در برگزاری سیزدهمین المپیاد ملی فرش، در گزارشی جدید، روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد این دوره از المپیاد ۲۰ تا ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ در شهر تبریز برگزار خواهد شد.  این دوره از المپیاد در اعلام اولیه قرار بود ۷ تا ۹ اسفند برگزار شود.

img_yw_news
یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ -

پژوهش در شیوه‌های قالی‌بافی از نگاه یک محقق در آمریکا

انجمن علمی فرش ایران نشست علمی تخصصی با عنوان «پژوهش در شیوه‌های قالی‌بافی از نگاه یک محقق در آمریکا» را برگزار می‌کند. این نشست با سخنرانی آقای کیوان صدرآبادی در محل موزه فرش ایران، شنبه ۱۵ دی‌ماه ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ -

نخستین رویداد رقابتی کارآفرینی هنر و بازار آرتاپ برگزار شد

نخستین رویداد رقابتی کارآفرینی هنر و بازار آرتاپ در روزهای ۱۴ تا ۱۶ آذرماه ۹۷ در محل پارک علم و فناوری فارس با ۱۰۰ شرکت کننده برگزار شد. این رویداد علمی، عملی و تخصصی توسط گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه هنر شیراز و در راستای توسعه کسب و کارهای دانش بنیان حوزه هنر در قالب استارتاپ ویکند طراحی و اجرا گردید.   

img_yw_news
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ -

نشست هویت تاریخی قالی ایران

نشست هویت تاریخی قالی ایران با همکاری انجمن علمی دانشجویی فرش و انجمن علمی دانشجویی هنر دانشگاه شیراز برگزار می شود. این نشست با تدریس دکتر سید علی مجابی از اعضا پیوسته انجمن علمی فرش ایران ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ در محل دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد. 

img_yw_news
شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ -

مجموعه مقالات اولین همایش ملی فرش و نیازهای معاصر منتشر شد

مجموعه مقالات اولین همایش ملی فرش و نیازهای معاصر منتشر شد. این همایش در تاریخ ۳۰ آبان ۱۳۹۷ و در سه پنل و یک نشست تخصصی به کار خود پایان داد. در ادامه فهرست مجموعه مقالات منتشر شده را می توانید مشاهده کنید.

img_yw_news
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ -

جدول برنامه های اولین همایش ملی فرش و نیازهای معاصر

دبیرخانه همایش ملی فرش و نیازهای معاصر جدول اجرایی برنامه های این همایش را منتشر کرد. اولین همایش ملی فرش و نیازهای معاصر ۳۰ آبان ۱۳۹۷ با حضور برخی از مسئولین در تبریز برگزار خواهد شد. این همایش با همکاری انجمن علمی فرش ایران برگزار می شود.

img_yw_news
یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ -

مجموعه کارگاه‌های آموزشی فرش

موزه ملی فرش ایران از آبان تا دی ماه ۱۳۹۷، روز های دوشنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۶، مجموعه کارگاه‌های آموزشی در زمینه شناخت فرش دستباف برگزار می کند. به شرکت کنندگان در این دوره ها، از سوی سازمان میراث فرهنگی و موزه فرش ایران گواهینامه اعطا می‌شود.

img_yw_news
جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ -

کارگاه های آموزشی یک روزه

در حاشیه همایش ملی مواد رنگزا، محیط زیست و توسعه پایدار سه کارگاه آموزشی تخصصی برگزار می شود.

img_yw_news
پنجشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۷ -

فراخوان چهارمین مسابقه ملی طرح و نقشه فرش دستباف

مرکز ملی فرش ایران به منظور ایجاد زمینه خلاقیت و نوآوری در طرح و نقشه فرش دستباف در کنار حفظ اصالت‌های این هنر و همچنین ایجاد انگیزه در میان هنرمندان به خصوص هنرمندان جوان این رشته پس از برگزاری سه دوره مسابقه ملی طرح و نقشه فرش اقدام به برپایی چهارمین دوره این مسابقه نموده است.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ -

همایش ملی «هنر ایران در دوره قاجار»

​فراخوان پایان نامه های برتر با موضوع هنر قاجار در همایش ملی «هنر ایران در دوره قاجار» اعلام شد. بر پایه این فراخوان پایان نامه های ارسالی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری با موضوع هنر قاجار در این همایش مورد بررسی و داوری قرار می گیرند و به پایان نامه های برتر لوح تقدیر و جوایزی اهدا خواهد شد.

img_yw_news
سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ -

همایش ملی مواد رنگزا، محیط زیست و توسعه پایدار برگزار می شود

مهلت ارسال مقاله تا ۱ آبان ۱۳۹۷ تمدید شد | همایش ملی مواد رنگزا، محیط زیست و توسعه پایدار" درتاریخ های ۱۳ و ۱۴ آذرماه ۹۷ با حمایت انجمن علمی فرش ایران برگزار می شود.

img_yw_news
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ -

نشست تخصصی تاثیرات جابجایی جغرافیایی بافت فرش

انجمن علمی فرش ایران نشست تخصصی تاثیرات جابجایی جغرافیایی بافت فرش (مطالعه موردی فرش نایین) با سخنرانی دکتر فرهاد باباجمالی برگزار می کند. این نشست در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰ در محل آمفی تئاتر موزه فرش ایران برگزار خواهد شد. شرکت برای عموم علاقمندان آزاد است.

img_yw_news
دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ -

فرش های دوره قاجار

انجمن علمی فرش ایران با همکاری موزه ملی ملک در بهار ۱۳۹۷ سلسله نشست های تخصصی با محوریت فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی برگزار می کند. در گام نخست نشست تخصصی فرش های دوره قاجار با سخنرانی دکتر بیژن اربابی و دکتر مهدی کشاورز افشار برگزار خواهد شد.

img_yw_news
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ -

دوازدهمین المپیاد فرش دست‌باف به کار خود پایان داد

رییس مرکز ملی فرش ایران در آیین پایانی دوازدهمین دوره المپیاد فرش دست‌باف کشور ضمن گرامیداشت خدمات زنده یاد عباس سیاحی گفت: از عادات نکوهیده دانشگاهی در رشته فرش فاصله بگیریم. پس از دو روز رقابت دانش آموزان و دانشجویان دفتر دوازدهمین دوره المپیاد فرش دست‌باف با معرفی برگزیدگان در چهار گرایش رقابتی بسته شد.

img_yw_news
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ -

نشست‌های تخصصی فرش دستباف ایران به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس موزه فرش

انجمن علمی فرش ایران با همکاری موزه فرش در چهلمین سالگرد تاسیس موزه فرش ایران ۹ نشست تخصصی و کارگاه آموزشی برگزار می‌کند. شرکت در این نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی برای عموم علاقمندان آزاد است.

img_yw_news
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ -

سلسله نشست های اصول و مبانی هنرهای سنتی

گروه هنر شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری سلسله نشست های اصول و مبانی هنرهای سنتی را با سخنرانی دکتر سید عبدالمجید شریف زاده و مهدی کریمی برگزار می کند. 

img_yw_news
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ -

پنجمین بزرگداشت جلال الدین محمد بلخی ملقب به مولوی

موسسه فرهنگی هنری مکتب فرش رسام عربزاده مطابق سالهای گذشته پنجمین نکوداشت بین المللی مولانا را در روز جمعه ۲۴آذرماه ساعت ۵الی ۸بعدازظهر در محل دانشگاه شهیدبهشتی برگزار میکند

img_yw_news
پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ -

کارگاه‌های آموزشی رنگزاهای طبیعی

گروه هنرهای ملی (سنتی) پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، همزمان با همایش ملی رنگزاهای طبیعی، کارگاه آموزشی رنگرزی طبیعی را برگزار می نماید: کارگاه رنگ آمیزی کاغذ در کتاب آرایی ایرانی با استفاده از رنگزاهای طبیعی، کارگاه رنگرزی الیاف طبیعی با رنگزاهای طبیعی

img_yw_news
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ -

همایش ملی ابریشم ایران در مهر ماه برگزار می‌شود

همایش ملی ابریشم ایران در دانشگاه گیلان با همکاری مرکز توسعه نوغانداری کشور و مرکز تحقیقات ابریشم کشور  مهر ماه سال ۱۳۹۶ برگزار می شود. 

img_yw_news
چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

اولین کنفرانس ملی نمادشناسی در هنر ایران، با محوریت نمادهای بومی

اولین کنفرانس ملی نمادشناسی در هنر ایران، با محوریت نمادهای بومی با حمایت انجمن علمی فرش ایران برگزار می شود به اطلاع پژوهشگران و محققین گرامی در حوزه هنر می رساند اولین کنفرانس ملی نمادشناسی در هنر ایران، با محوریت نمادهای بومی و با حمایت انجمن علمی فرش ایران در تاریخ ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۶ در دانشگاه بجنورد برگزار می‌شود. لذا در این راستا از تمامی دانشجویان، محققین، پژوهشگرانن و... جهت شرکت و ارسال مقالات ارزشمند خود به این کنفرانس دعوت بعمل می آید. 

img_yw_news
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ -

روز پایانی دوره آموزشی کارآفرینی

روز پایانی دوره آموزشی کارآفرینی با حضور دکتر محمدمهدی اشرفیان(مدرس دانشگاه) و آقای علی خلیقی( مدرس دانشگاه و طراحی فرش و بازرس انجمن علمی فرش ایران ) با مباحث مدیریت خدمات مشتری و خلاقیت در طراحی و تولید

img_yw_news
سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ -

گزارش روز دوم دوره آموزشی کارآفرینی در انجمن علمی فرش

روز دوم دوره آموزشی کارآفرینی با حضور دکتر بیژن اربابی(عضو هئیت علمی دانشگاه هنر و عضو هیات مدیره انجمن علمی فرش ایران) و دکتر مجتبی گلستانی( مدرس دانشگاه هنر و فعال بازرگانی)  و دکتر علی وندشعاری عضو هیات علمی دانشگاه هنر اسلامی تبریز و عضو هیات مدیره انجمن علمی فرش ایران )با مباحث شناخت بازار جهانی

img_yw_news
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ -

دوره آموزشی کارآفرینی در سالن جلسات انجمن علمی فرش ایران برگزار شد

روز اول دوره آموزشی کارآفرینی با حضور دکتر مهدی کشاورز افشار(عضو هئیت علمی دانشگاه تربیت مدرس و رئیس انجمن علمی فرش ایران) و دکتر محمود عقیقی( عضو هیات علمی دانشگاه کاشان و مدیرعامل شرکت دانشگاهی آتا) با مباحث مفاهیم خلاقیت، مبانی کارآفرینی و خدمات پس از فروش، در سالن جلسات انجمن علمی  فرش ایران در روز یکشنبه 95/12/8

img_yw_news
یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ -

نشست «جامعه شناسی هنر فرش دستباف» برگزار می شود

نشست «جامعه شناسی هنر  فرش دستباف» برگزار می شود در ادامه سلسله نشست های علمی- تخصصی فرش دستباف، دومین نشست  با همکاری انجمن علمی فرش ایران و مرکز ملی فرش ایران با عنوان «جامعه شناسی هنر فرش دستباف» برگزار می شود.

img_yw_news
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ -

مرکز ملی فرش ایران سلسله نشست های علمی- تخصصی فرش دستباف را در موزه فرش ایران برگزار می کند.

مرکز ملی فرش ایران سلسله نشست های علمی- تخصصی فرش دستباف را در موزه فرش ایران برگزار می کند.

img_yw_news
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ -

دوره کارافرینی فرش دستبافت با رویکرد توسعه کسب و کار و هدایت دانش آموختگان فرش دستبافت

قابل توجه علاقمندان و فعالان فرش دستباف، دانش آموختگان، دانشجویان و اعضاء انجمن علمی فرش ایران انجمن علمی فرش ایران در نظر دارد  دوره کارافرینی فرش دستبافت با رویکرد توسعه کسب و کار و هدایت دانش آموختگان فرش دستبافت را با هماهنگی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران برگزار نماید

img_yw_news
جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ -

دهمین المپیاد فرش در ایستگاه پایانی

دهمین المپیاد فرش در ایستگاه پایانی  برگزیدگان دهمین المپیاد فرش دستباف ایران معرفی و تقدیر شدند. دهمین المپیاد فرش دستباف ایران در مشهد مقدس برگزار شد و پس از رقابتی دو روزه، در روز پایانی برگزیدگان این رویداد مورد تقدیر قرار گرفتند.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ -

گزارش تصویری همایش‌های فرش در بیرجند

گزارش تصویری همایش‌های فرش در بیرجند گزارش تصویری چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف و همایش ملی فرش دستباف خراسان جنوبی. این دو همایش در تاریخ چهارم و پنجم آذرماه ۱۳۹۴ در تالار ولایت دانشگاه بیرجند برگزار شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ -

گزارش دو همایش فرش در شهر بیرجند

گزارش دو همایش فرش در شهر بیرجند  گزارش اختصاصی دوماهنامه طره از چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش‌آموختگان فرش دستباف ایران و همایش ملی فرش دستباف خراسان جنوبی

img_yw_news
یکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ -

برگزیدگان چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف ایران

برگزیدگان چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف ایران برگزیدگان چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف ایران در بخش های مقاله، پروژه نهایی، پایان نامه، دانشجوی نمونه، طراحی، رنگ و نقطه سنتی، رنگ و نقطه کامپیوتری، بافت ، مرمت و رنگرزی اعلام شد.  

img_yw_news
پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ -

اطلاعیه ارائه مقالات پذیرفته شده به صورت پوستر

اطلاعیه ارائه مقالات پذیرفته شده به صورت پوستر نویسندگان محترمی که مقالات آن ها به عنوان پوستر در چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش اموختگان فرش دستباف ایران پذیرفته شده است لازم است مطابق نمونه پیشنهادی مقاله خود را به صورت پوستر تنظیم و حداکثر تا تاریخ 25 آبان 1394 به ایمیل info@icsa.ir ارسال نمایند.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ -

نام نویسی برای حضور در چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف ایران

نام نویسی برای حضور در چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف ایران به اطلاع می رسانیم علاقمندان برای حضور در چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف ایران می توانند تا آخر روز 27 آبان 1394 از طریق فرم پویا ثبت نام همایش اقدام به نام نویسی نمایند. 

img_yw_news
یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ -

نشست کمیته علمی چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف ایران برگزار شد

نشست کمیته علمی چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف ایران برگزار شد شانزدهم و هفدهم آبان ماه 1394 نشست اعضای کمیته علمی چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف ایران در محل انجمن علمی فرش ایران برگزار شد. در این جلسه دو روزه وضعیت نهایی مقاله ها، پایان نامه ها و پرونده های دانشجوی نمونه که به دبیرخانه همایش رسیده بود مورد ارزیابی اعضای کمیته علمی قرار گرفت.

img_yw_news
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ -

جلسه داوری بافت و مرمت چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش آموختگان فرش برگزار شد

جلسه داوری بافت و مرمت چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش آموختگان فرش برگزار شد داوری بخش بافت و مرمت چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش اموختگان فرش دستباف ایران روز سه شنبه 12 آبان 1394 برگزار و طی آن هیئت داوران آثار بخش نمایشگاه همایش را انتخاب و معرفی کردند.

img_yw_news
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ -

داوری آثار رنگرزی چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف انجام شد

داوری آثار رنگرزی چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف انجام شد دوشنبه یازدهم آبان ماه 1394 در محل دفتر انجمن علمی فرش ایران داوری آثار رنگرزی رسیده به دبیرخانه چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف ایران با حضور چهار داور در دو گروه رنگرزی طبیعی و شیمیایی برگزار شد.

img_yw_news
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ -

داوری بخش طراحی، رنگ و نقطه کامپیوتری و دستی چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش‌آموختگان فرش برگزار شد

داوری بخش طراحی، رنگ و نقطه کامپیوتری و دستی چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش‌آموختگان فرش برگزار شد شنبه نهم آبان ماه 1394 جلسه داوری بخش طراحی، رنگ و نقطه کامپیوتری و رنگ و نقطه دستی چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش‌آموختگان فرش با حضور 5 داور برگزار شد. 

img_yw_news
شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ -

نمایه سازی جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر فرش دستباف در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

نمایه سازی جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر فرش دستباف در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با پیگیری های انجام شده از سوی انجمن علمی فرش ایران دومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر فرش دستباف در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نمایه شد.

img_yw_news
شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ -

تمدید مهلت ارسال اصل مقاله به همایش ملی فرش دستباف خراسان جنوبی

تمدید مهلت ارسال اصل مقاله به همایش ملی فرش دستباف خراسان جنوبیبه گزارش دبیرخانه همایش ملی فرش دستباف خراسان جنوبی مهلت ارسال اصل مقالات همایش ملی فرش دستباف خراسان جنوبی حداکثر تا تاریخ 94/06/17 تمدید شد. پژوهشگران و محققان گرامی که چکیده مقاله آن ها تایید شده می توانند حداکثر تا تاریخ یاد شده اصل مقاله خود را از طریق سامانه همایش ارسال فرمایند.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ -

چهارمین همایش مـلی دانشجویان و دانش آموختگان فــــرش دستـباف ایــران تمدید شد

چهارمین همایش مـلی دانشجویان و دانش آموختگان فــــرش دستـباف ایــران تا بیستم شهریورماه 1394 تمدید شد با توجه به درخواست دانشجویان و دانش آموختگان فرش مهلت ارسال مقاله، آثار، پایان نامه و شرکت در بخش ویژه دانشجوی نمونه فرش تا پایان روز بیستم شهریور 1394 تمدید شد. علاقمندان برای ارسال اثر یا مقاله لازم است به موارد زیر توجه فرمایند ...

img_yw_news
دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ -

همایش ملی فرش دستباف خراسان جنوبی

همایش ملی فرش دستباف خراسان جنوبی برگزار می شود با پذیرش میزبانی و مشارکت جدی دانشگاه بیرجند، انجمن علمی فرش ایران در راستای اهداف خود برگزاری همایش ملی فرش دستباف خراسان جنوبی را درکنار چهارمین همایش ملی دانشجویان ودانش آموختگان فرش کشور با حمایت سایر نهادهای حمایتی استان درتاریخ 1394/7/16 برگزار خواهد کرد.

img_yw_news
یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۴ -

فراخوان چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف ایران

فراخوان چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف ایران چهارمین همایش ملی دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف ایران پس از دو دهه دانشگاهی شدن رشته فرش به میزبانی دانشگاه بیرجند مهرماه 1394 برگزار خواهد شد. برای مشاهده جزئیات فراخوان ادامه خبر را ملاحظه فرمائید.

img_yw_news
دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ -

جشنواره خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی، به کار خود پایان داد

با اعلام نفرات برگزیده؛جشنواره خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی، به کار خود پایان داد جشنواره خلاقیت و نوآوری درهنرهای اسلامی تبریز با معرفی آثار برگزیده در دو بخش بین‌الملل و ملی به کار خود پایان داد. در بین برگزیدگان آقای فتحعلی قشقایی فر و آقای دکتر کریم میرزایی از اعضای پیوسته انجمن علمی فرش ایران موفق به کسب مقام شدند. 

img_yw_news
سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ -

چهارمین همایش سراسری دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف برگزار می شود

چهارمین همایش سراسری دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف برگزار می شودبا موافقت میزبانی دانشگاه بیرجند چهارمین همایش سراسری دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف توسط انجمن علمی فرش ایران برگزار می شود. این همایش که ویژه دانشجویان و دانش آموختگان فرش دستباف است مهرماه سال 1394 برگزار خواهد شد.

img_yw_news
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ -

مسابقه طرح و نقشه فرش دستباف | استان های تهران، قزوین، مازندران، گیلان، سمنان و البرز

فراخوان مسابقه طرح و نقشه فرش دستباف | تــــــمدیــــــد شـــــــــــد!در راستای حفظ، ارتقاء و توانمندی فرش دستباف در بازارهای بین المللی، وایجاد خلاقیت و نوآوری در طرح و نقش و ایجاد انگیزش در بین هنرمندان مخصوصاً در میان هنرمندان جوان مسابقه آثار برگزیده طرح و نقشه فرش دستباف، با پشتیبانی سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران و توسط انجمن علمی فرش ایران، با اهداف ذیل برگزار می گردد.

img_yw_news
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ -

نهمین المپیاد فرش دستباف با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

نهمین المپیاد فرش دستباف با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان دادآیین پایانی نهمین المپیاد دانش آموزی و دانشجویی فرش دستباف ایران با حضور سرپرست مرکز ملی فرش ایران، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت و فرماندار استان کرمان و مدیر کل دفتر کار و دانش آموزش و پرورش کشور و همچنین دانش آموزان و دانشجویان شرکت کننده در این رقابت برگزار شد.

img_yw_news
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۳ -

فراخوان | کارگاه آموزشی تدوین استراتژی فرش دستباف

فراخوان | کارگاه آموزشی تدوین استراتژی فرش دستباف انجمن علمی فرش ایران به منظور تقویت امر پژوهش و برنامه ریزی در فرش دستباف در نظر دارد کارگاه تدوین استراتژی فرش دستباف را برگزار ‌کند. بدین وسیله از کلیه اعضای هیأت علمی دانشگاه ها, پژوهشگران, مدرسان, دانشجویان و علاقمندان به فرش دستباف دعوت می‌شود در این کارگاه آموزشی شرکت کنند.

img_yw_news
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ -

فراخوان دومین همایش بین المللی مدیریت و فرهنگ توسعه

آغاز به کار ثبت نام و ارسال مقالات به همایش بین المللی مدیریت و فرهنگ توسعه پس از برگزاری موفق دوره اول کنفرانس بین المللی مدیریت و استقبال جامعه علمی کشور، کمیته برگزاری این همایش با همکاری و حمایت دانشگاه ها، نهاد های علمی و تحقیقاتی مطرح و معتبر کشور اقدام به برگزاری دومین کنفرانس بین المللی مدیریت باعنوان مدیریت و فرهنگ توسعه کرده است.

img_yw_news
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ -

فراخوان مسابقه طراحی نقوش ایرانی بهشت ایرانی

مسابقه طراحی نقوش ایرانی بهشت ایرانی با موضوع استفاده از نقوش تزیینی ایرانی در عرصه های زندگی امروزی ایرانی برگزار می شود (تا 30 دی ماه تمدید شد) موسسه مطالعات هنر اسلامی با همکاری مرکز تحقیقات هنر اسلامی نگاره، مسابقه سراسری بهشت ایرانی با موضوع استفاده از نقوش تزیینی ایرانی در عرصه های مختلف هنر شهری را برگزار میکند.

img_yw_news
پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۳ -

انتشار فراخوان اولین همایش «اقتصاد هنرِ ایران»

انتشار فراخوان اولین همایش «اقتصاد هنرِ ایران»همایش «اقتصاد هنر در ایران» اسفند ماه ۹۳ در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود. آخرین فرصت ارسال چکیده مقالات به همایش ۳۰ آذر و زمان برگزاری همایش اسفندماه ۹۳ خواهد بود. پژوهشگران برای ارسال اصل مقالات تا ۱۰ بهمن ماه فرصت دارند.

img_yw_news
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۳ -

برخورداری دانشجویان رشته فرش از اولویت شرکت در همایش تجارت الکترونیک

برخورداری دانشجویان رشته فرش از اولویت شرکت در همایش تجارت الکترونیک هشتمین همایش ملی و دومین همایش بین المللی تجارت و اقتصاد الکترونیکی و دومین کنفرانس گردشگری الکترونیکی ایران از تاریخ 27 لغایت 29 مهرماه سال جاری در مرکز همایشهای بین المللی برج میلاد تهران برگزار خواهد شد.

img_yw_news
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۳ -

نشست علمی پدیدارشناسی به مثابه راه پژوهش در هنر و علم

نشست علمی پدیدارشناسی به مثابه راه پژوهش در هنر و علم برگزار می شودنشست علمی پدیدارشناسی به مثابه راه پژوهش در هنر و علم با سخنرانی دکتر مرضیه پیراوی عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اصفهان سه شنبه پانزدهم مهرماه 1393 در اصفهان برگزار می شود. 

img_yw_news
جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ -

چهارمین دوسالانه عکس فرش دستباف برگزار می شود

چهارمین دوسالانه عکس فرش دستباف برگزار می شود دبیرخانه چهارمین دوسالانه عکس فرش دستباف به زودی تشکیل می شود. به گزارش روابط عمومی مرکز کلی فرش ایران؛ چهارمین دوسالانه عکس فرش دستباف با هدف نشان دادن ارزش‌ها و ویژگی های فرش ایرانی برگزار می شود.

img_yw_news
یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ -

دومین سمینار ملی الیاف دامی برگزار می شود

تا پایان بهمن ماه تمدید شد دومین سمینار ملی الیاف دامی گروه علوم دامی و انجمن علمی دانشجویان رشته علوم دامی دانشگاه تبریز دومین همایش ملّی الیاف دامی را برگزار می کند. از جمله اهداف این همایش ایجاد محیطی مناسب برای تبادل یافته ها و اطلاعات بوده و همچنین برای محققین و دانشجویان فرصتی را فراهم خواهد آورد تا زمینه های پژوهشی خود را بیشتر معرفی کنند.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳ -

فراخوان مسابقه نقد و بررسی عملکرد مرکز ملی فرش ایران

فراخوان مسابقه « نقد و بررسی عملکرد 10‌ساله مرکز ملی فرش ایران و ارایه راهکارهای بهبود»‏ مرکز ملی فرش ایران در نظر دارد به مناسبت دهمین سال تاسیس مرکز ملی فرش ایران با بهره بردن از نظر استادان، پژوهشگران، ‏تولیدکنندگان، صادرکنندگان، دانشجویان و علاقه‌مندان فرش دستباف به آسیب‌شناسی، نقد و بررسی ‏فعالیت‌ها و دستیابی به پیشنهادها و راهکارهای تازه برای بهبود روند فعالیت خود بپردازد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ -

تجلی شاهنامه در فرش ایرانی

 گردهمایی تجلی شاهنامه در فرش ایرانی برگزار می شودموزه فرش ایران 30 اردیبهشت ماه و به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز بزرگداشت شاهنامه گردهم آیی "تجلی شاهنامه در فرش ایرانی" را برگزار می کند. سخنرانی پژوهشی استاد دکتر اردشیر صالح پور، اجرای نقالی، شاهنامه خوانی، برخوانی و پرده خوانی بر اساس فرش شاهنامه ای کهنمویی موزه، از جمله برنامه های این مراسم است.

img_yw_news
یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ -

نقش میراث فرهنگی در اشاعه صلح بین‌الملل

همایش نقش میراث فرهنگی در اشاعه صلح بین‌الملل برگزار می شودانجمن ایرانی روابط بین‌الملل با همکاری سازمان میراث فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری به مناسبت 18 می، روز جهانی موزه و میراث فرهنگی همایش "نقش میراث فرهنگی در اشاعه صلح بین‌الملل" را با حضور مدیران سازمان میراث فرهنگی و اساتید دانشگاهی برگزار می کند.

img_yw_news
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ -

ششمین همایش ملی آموزش برگزار می شود

ششمین همایش ملی آموزش اردیبهشت ماه 1393 برگزار می شود ششمین همایش ملی آموزش توسط دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با همکاری کمیسیون ملی یونسکو و با حمایت تعدادی از وزارتخانه ها، نهادها و سازمان های علمی و آموزشی کشور از جمله وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت آموزش و پرورش، قطب علمی آموزش، سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی اسلامی (آیسسکو) در تاریخ 17 و 18 اردیبهشت 1393 در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار خواهد شد.

img_yw_news
جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ -

فراخوان پنجمین نشست اندیشه‌های راهبردی با موضوع نظام مردم سالاری دینی

فراخوان پنجمین نشست اندیشه‌های راهبردی با موضوع نظام مردم سالاری دینی پنجمین نشست اندیشه‌­های راهبردی با موضوع "نظام مردم‌سالاری دینی" و با شرکت شخصیت‌­های دانشگاهی و حوزوی در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد. 

img_yw_news
پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ -

برگزیدگان هشتمین المپیاد ملی فرش ایران در یزد معرفی شدند

آیین اختتامیه هشتمین دوره المپیاد ملی فرش دستباف ایران با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داددر هشتمین المپیاد علمی و مهارتی فرش دستباف که به مدت سه روز و به میزبانی دانشکده هنر و معماری دانشگاه علم و هنر در اردکان برگزار شد، 87 دانشجو و 71 دانش‌آموز در گرایش‎های "مرمت"، "رنگرزی"، "بافت" و "طراحی" فرش دستباف با هم به رقابت پرداختند.

img_yw_news
پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ -

هفدهمین کنگره سراسری همکاری های دولت،دانشگاه و صنعت بیستم اسفندماه برگزار می شود

هفدهمین کنگره سراسری همکاری های دولت،دانشگاه و صنعتجمعیت ایرانی پیشبرد ارتباط صنعت و دانشگاه با هدف بررسی و تعیین نقش دولت در تحکیم ارتباط صنعت و دانشگاه هفدهمین کنگره سراسری همکاری های دولت و دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی را در بیستم اسفند 1392 در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می کند.

img_yw_news
یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۲ -

برگزاری آیین پایانی سومین دوسالانه عکس فرش

آیین پایانی و مراسم اهدای جوایز سومین دوسالانه عکس فرش دستباف ایران روز هشتم بهمن در موزه فرش ایران برگزار خواهد شدنمایشگاه آثار برگزیده سومین دوسالانه عکس فرش دستباف ایران با حضور و سخنرانی رییس مرکز ملی فرش ایران افتتاح می شود.

img_yw_news
پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۲ -

هشتمین المپیاد فرش دستباف اسفندماه امسال برگزار می شود

هشتمین المپیاد فرش دستباف ایران اسفندماه سال جاری در استان یزد برگزار می شودرییس ستاد اجرایی هشتمین المپیاد فرش دستباف با اعلام این خبر گفت: این المپیاد در بین دو گروه‌ دانش آموزی و دانشجویی، در چهار رشته مرمت، رنگرزی، بافت و طراحی به رقابت خواهند پرداخت.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۲ -

یک نکته از هزاران ..... (به بهانه برگزاری دومین دوره مسابقه طرح و نقش در منطقه شمال غرب کشور)

یک نکته از هزاران ..... (به بهانه برگزاری دومین دوره مسابقه طرح و نقش،نخستین دوره شمالغرب کشور)تبریز که به حق و بدور از هرگونه تعصب و جانبداری باید آن را کانون طراحی فرش ایران نامید , از تاریخ 15 الی 17 تیرماه 1392 به بهانه برگزاری دومین دوره مسابقه طرح ونقش , شاهد هم نشینی هنرمندانی از عرصه فرش در محفلی نه چندان بزرگ بود.

img_yw_news
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ -

همایش روز فرخ شهر با عنوان فرش و صنایع دستی فرخ شهر برگزار می شود

همایش روز فرخ شهر با عنوان فرش و صنایع دستی فرخ شهر برگزار می شود همایش روز فرخ شهر (از شهر های استان چهارمحال و بختیاری) درسال1392 با محوریت " فرش و صنایع دستی فرخ شهر" با پشتیبانی شورای اسلامی فرخ شهر، شهرداری فرخ شهر، ،اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری استان ،روزشنبه مورخ 21 اردیبهشت 92ساعت 15 برگزار میگردد.پرویز شاهقلیان رئیس شورای اسلامی فرخ شهر ضمن اعلام این خبر افزود: روز دوشنبه شانزدهم اردیبهشت ما 92 به مناسبت روز فرخ شهر مصاحبه مطبوعاتی با شرکت رئیس شورای اسلامی، شهردار فرخ شهر، نماینده کمیته علمی و دبیر همایش برگزار گردید که اهم محورهای مطروحه بدین شرح می باشد:  1- انتشارفراخوان مقاله  ...

img_yw_news
یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ -

همایش فـــــــــرش و فرهنگ ایرانی، هنر اسلامی، اقتصاد جهــــــــــانی دهم اردیبهشت در بندر ترکمن برگزار می شود

همایش فـــــــــرش و فرهنگ ایرانی، هنر اسلامی، اقتصاد جهــــــــــانی دهم اردیبهشت در بندر ترکمن برگزار می شوددانشگاه پیام نور مرکز بندر ترکمن به منظور اشاعه و گسترش دانش فرش شناسی خصوصاً دستبافته های ترکمن دهم اردیبهشت 1392 همایش فرش و فرهنگ ایرانی، هنـــر اسلامی، اقتصاد جهانی را برگزار می نماید. در این همایش 9 مقاله جهت سخنرانی پذیرفته شده اند که از ساعت نه صبح در سالن همایش های سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر ترکمن ارائه می شوند.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۲ -

همایش فرش و صنایع دستی در شهر فرخ شهر برگزار می شود

دبیر همایش فرش و صنایع دستی فرخ شهر از برگزاری همایش فرش و صنایع دستی فرخ شهر در روز20 اردیبهشت ماه سالجاری در استان چهارمحال و بختیاری خبر داد. پریسا شفیعی در گفتگو با خبرنگار مهراظهار داشت: همایش فرش و صنایع دستی فرخ شهر20 اردیبهشت ماه در شهر فرخ شهر از توابع استان چهارمحال و بختیاری برگزار می شود.وی تاکید کرد: آخرین روز مهلت ارسال مقاله ها برای شرکت در این همایش 18 فروردین ماه است.

img_yw_news
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۲ -

مسابقه طرح و نقشه فرش دستبافت در شرق کشور برگزار می شود

مسابقه طرح و نقشه فرش دستبافت در شرق کشور برگزار می شوداستانهای خراسان رضوی ، گلستان ، خراسان جنوبی و خراسان شمالی سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی به عنوان استان معین شرق کشور با حمایت مرکز ملی فرش ایران و بمنظور حفظ و ارتقاء توانمندیهای فرش دستباف ایرانی ،همچنین ایجاد انگیزه و زمینه خلاقیت و نوآوری بین هنرمندان طرح و نقشه به عنوان مهمترین عامل تاثیر گذار در ارزش افزودهفرش دستباف ، مسابقه طرح و نقشه ویژه استانهای شرق کشور برگزار می نماید. لینک ثبت نام

img_yw_news
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۱ -

مسابقه طراحی دفتر و نوشت افزار

مسابقه طراحی دفتر و نوشت افزار برای دانش آموزان و دانشجویان ایرانی، با استفاده از نمادهای ایرانی – اسلامیاستفاده از نماد های تاریخی و یا معاصر، از قبیل آثار باستانی، شخصیت های تاریخی، فرهنگی و حماسی، آیین ها، ترانه ها، لباس ها، و تمامی عناصری که به نحوی نمایانگر فرهنگ و هویت اصیل ایرانی – اسلامی باشد. طرح ها باید متناسب با سلایق، علایق و نیازهای دانش آموزان و دانشجویان باشد و بتواند با نمونه های خارجی موجود در بازار رقابت کند. این مسابقه در ۲ بخش مجزای “طراحی دفتر“ و “طراحی نوشت افزار“ برگزار می شود.

img_yw_news
یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ -

هفتمین المپیاد ملی فرش ایران با میزبانی شایسته کرمانی‌ها خاتمه یافت

هفتمین المپیاد ملی فرش ایران با میزبانی شایسته کرمانی‌ها خاتمه یافت پنجشنبه هفدهم اسفندماه 1391 آئین اختتامیه هفتمین دوره المپیاد فرش ایران در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی با معرفی برگزیدگان برگزار شد. میزبان هفتمین المپیاد فرش کرمانی‌ها بودند که گزارش‌ها حکایت از مهمان‌نوازی شایسته آن‌ها در برگزاری المپیاد دارد. المپیاد هفتم 15 اسفند با رقابت 88 دانشجو و 60 دانش آموز در دو سطح مختلف در کرمان شروع شد که نهایتاً با معرفی 21 برگزیده 17 اسفند در تالار وحدت دانشگاه باهنر کرمان به کار خود خاتمه داد. از نکات جالب توجه این دوره کسب سه مقام نخست بخش دانشجویی توسط دانشجویان دانشگاه هنر تهران بود که به لحاظ تیمی دانشگاه هنر تهران رتبه نخست المپیاد هفتم را با اقتدار به خود اختصاص داد.

img_yw_news
سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ -

فراخوان مسابقه طراحی نقشه فرش دستباف: طراحان جوان، خلاقیت و نوآوری

فراخوان مسابقه طراحی نقشه فرش دستباف: طراحان جوان، خلاقیت و نوآوری براساس تجربیات سال های قبل در برگزاری مسابقه طراحی نقشه فرش دستباف در میان دانشجویان، پژوهشکده فرش دانشگاه کاشان ، مسابقه ای طراحی تحت عنوان: طراحان جوان، خلاقیت و نوآوری برگزار می نماید. این مسابقه در دو بخش طراحی دستی و کامپیوتری برگزار خواهد شد که به طرح های برگزیدهِ اول تا سوم هر بخش لوح تقدیر و جوایز نقدی اهداء می گردد. زمان برگزاری مسابقه و برپایی نمایشگاه اردیبهشت ماه 1392 خواهد بود.

img_yw_news
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ -

فراخوان مسابقه طراحی ونقاشی نقشه فرش دستباف

فراخوان مسابقه طراحی ونقاشی نقشه فرش دستباف مرکز ملی فرش ایران جهت بوجودآوردن زمینه خلاقیت ونوآوری در طرح ونقش درکنـــار حفظ اصالتهای این هنـــــر وهمچنین ایجاد انگیزه درمیان هنرمندان به خصوص هنـــــرمندان جوان این رشته با همکاری انجمن طـــــراحان ونقاشان فرش دستباف استان کرمان اقدام به برپائی مسابقه طــــرح و رنگ نقشـــــه فرش دستباف درســـــطح منطقه جنوب شرق نموده است..

img_yw_news
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۱ -

فرخوان شانزدهمین کنگره سراسری همکاری های دولت، دانشگاه و صنعت

فرخوان شانزدهمین کنگره سراسری همکاری های دولت، دانشگاه و صنعتشانزدهمین کنگره سراسری همکاری های دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی با محوریت نقش نظام ملی نوآوری در تولید ملی سوم و چهارم بهمن ماه 1391 به صورت چند نشست تخصصی برگزار خواهد شد. علاقمندان می توانند با ثبت نام در کمیته های تخصصی و ارسال مقاله و انتقال تجربیات در برگزاری هرچه غنی تر این کنگره و دستیابی به راه کارهای مناسب سهیم باشند.

img_yw_news
یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۱ -

ششمین همایش تقدیر از پیشکسوتان عرصه فرش دستباف برگزار می شود

ششمین همایش تقدیر از پیشکسوتان عرصه فرش دستباف برگزار می شودمعاون امور تولید مرکز ملی فرش گفت: ششمین همایش تقدیر از پیشکسوتان عرصه فرش با هدف تجلیل از بزرگان این عرصه در 12 اسفندماه سال جاری برگزار می شود. علی ملکی جو ˈ گفت: مجری این دوره از همایش اتحادیه کشوری تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستباف خواهد بود.

img_yw_news
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۱ -

فرش، فرهنگ و هنر اسلامی، اقتصاد جهانی

فـــــــــرش و فرهنگ ایرانی، هنر اسلامی، اقتصاد جهــــــــــانیدانشگاه پیام نور مرکز بندر ترکمن به منظور اشاعه و گسترش دانش فرش شناسی خصوصاً دستبافته های ترکمن دهم اردیبهشت 1392 همایش فرش و فرهنگ ایرانی، هنـــر اسلامی، اقتصاد جهانی را برگزار خواهد نمود. علاقمندان می توانند مقالات خود را در محورهای مورد نظر تا تاریخ پانزدهم فروردین ماه 1392 به دبیرخانه  همایش ارسال نمایند.

img_yw_news
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۱ -

برگزاری دومین مسابقه ادبی «فرش یعنی...»

دومین مسابقه ادبی «فرش یعنی ...» همزمان با بیست و یکمین نمایشگاه بزرگ فرش تهران برگزار می شود. انجمن علمی فرش ایران در پی برگزاری اولین دوره مسابقه «فرش یعنی ...» در این دوره از نمایشگاه تهران نیز با تغییراتی در بخش های مسابقه دوره دوم آن را برگزار خواهد نمود. انجمن علمی فرش ایران در بیست و یکمین نمایشگاه بزرگ تهران در سالن 38 نمایشگاه بین المللی تهران پذیرای علاقمندان خواهد بود.

img_yw_news
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۱ -

فراخوان سومین دوسالانه عکس فرش دستباف

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، این مرکز پس از تجربه موفق در برگزاری دوره های پیشین، سومین دوسالانه عکس فرش دستباف را با هدف نشان دادن ارزش ها و ویژگی های این هنر – صنعت ناب که نمادی از شکوه ایرانی است، برگزار می کند. تنوع طرح و رنگ و بافت قالی در مناطق مختلف ایران حکایت از تفاوت و تنوع فرهنگهای مختلف در گوشه گوشۀ این آب و خاک دارد و به راستی کشف زوایای پنهان این هنرـ صنعت ارزنده و به نمایش گذاشتن آن میسر نخواهد شد، مگر با تلاش سایر هنرمندان و در این میان ثبت لحظات ناب به واسطه دوربین عکاسی و نگاه زیرکانه هنرمندان عکاس نقش به سزایی خواهد داشت.


عضویت در انجمن


 
روزشمار
0 روز مانده به


 

 نمادهای اعتماد
 درباره انجمن
در نخستین همایش ملی فرش در آموزش عالی که در مهرماه سال ۱۳۷۹ با شرکت تمام دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش‌عالی ذیربط، وزارتخانه‌ها و همچنین جمعی از محققان، مؤلفان و هنرمندان فرش کشور در دانشگاه کاشان برگزار شد، ضرورت وجود یک نهاد علمی به‌طور جدی احساس شد. پس از پیگیری و مکاتبات بسیار، در جلسه ۱۳۸۱/۰۳/۲۲ تأسیس انجمن علمی فرش ایران در کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تصویب رسید.انجمن فعالیت رسمی خود را در تاریخ ۱۳۸۱/۱۱/۰۸ با دریافت مجوز از اداره تبت شرکت‌ها آغاز نمود.
 
مطالب پربازدید
 
 نظرات شما
 
اشتراک در خبرنامه
 
لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید.
آمار
کاربران حاضر در پایگاه: 0

مهمانان حاضر در پایگاه: 27

کل کاربران ثبت شده: 492

بازدیدهای روز جاری: 989

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb