بایگانی بخش اخبار دانشگاه

img_yw_news
دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ -

هنر در خدمت برندسازی شهری

همزمان با هفته پژوهش، کارگاه آموزشی «هنر در خدمت برندسازی شهری» در موسسه آموزش عالی فردوس مشهد برگزار شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ -

دانشگاه هنر برگزار می کند

دانشگاه هنر در هفته پژوهش کلاس های آموزشی و سخنرانی هایی  را برگزار می کند

img_yw_news
دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ -

سرپرست دانشگاه هنر منصوب شد

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، دکتر سیدحسن سلطانی را به سمت «سرپرست دانشگاه هنر» منصوب کرد.

img_yw_news
یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ -

محمد ابراهیم جعفری، پیشکسوت نقاش، شاعر معاصر و عضو انجمن هنرمندان نقاش درگذشت

محمد ابراهیم جعفری، نقاش نوگرا و شاعر معاصر در آخرین دقایق روز ۱۸ فروردین ماه دارفانی را وداع گفت. انجمن علمی فرش ایران درگذشت این هنرمند پیشکسوت را به خانواده ایشان و اهالی فرهنگ و هنر تسلیت می گوید.

img_yw_news
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ -

منصور دوالو (نقاش پیشکسوت) در سن ۸۱ سالگی درگذشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منصور دوالو (نقاش پیشکسوت معاصر) در سن ۸۱ سالگی درگذشت. انجمن علمی فرش ایران درگذشت این استاد هنر را به خانواده ایشان و جامعه هنر تسلیت می گوید.

img_yw_news
دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ -

آئین افتتاحیه رشته فرش دانشگاه اراک برگزار شد

تلاش‌های مستمر مجموعه مدیریتی دانشگاه اراک به ویژه ریاست این دانشگاه، آقای دکتر حمیدی برای تاسیس دانشکده هنر، مهرماه امسال با ورود دانشجویان رشته فرش به این دانشگاه، به بار نشست.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ -

شیوه‌نامه اعطای جایزه‌های تحصیلی بنیاد ملی نخبگان

بنیاد ملی نخبگان با هدف پشتیبانی از فعالیت‌های نخبگان دانشجویان برتر دانشگاه مقرراتی را برای اعطای تسهیلات هدفمند در جهت ارتقا فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و فناورانه دانشجویان تصویب و اجرا کرده. این تسهیلات به صورت سالیانه و با احصای همه فعالیت‌های علمی، فرهنگی و فناورانه دانشجویان صورت می‌پذیرد. به پیوست شیوه نامه اعطای جایزه‌های تحصیلی ۱۳۹۶-۹۷ قابل بهره برداری است.

img_yw_news
پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ -

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد فرش در سال ۹۷ اعلام شد

با اعلام سازمان سنجش ۱۱۱ نفر در سال ۱۳۹۷ از طریق کنکور سراسری دانشجوی کارشناسی ارشد فرش می شوند. این داوطلبان در پنج دانشگاه هنرتهران، هنراصفهان، هنراسلامی تبریز، کاشان و علم و هنر یزد (اردکان) و چهار گرایش فرش(بدون گرایش)، تولید، مواد اولیه و رنگرزی، طراحی پذیرش خواهند شد.

img_yw_news
سه شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ -

پذیرش دانشجو فرش در مرکز علمی - کاربردی فنی و حرفه ای هتلداری مازندران

پذیرش دانشجو فرش در مرکز علمی - کاربردی فنی و حرفه ای هتلداری مازندران مرکز علمی –کاربردی فنی و حرفه ای هتلداری، در آبان سال 90 زیر نظر اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران در رشته های مرتبط با صنعت گردشگری و هتلداری و صنایع دستی آغاز به کار نموده است. همچنین از مهر ماه سال 1393 اقدام به پذیرش دانشجو در رشته فرش در مقطع کاردانی نموده

img_yw_news
یکشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۴ -

فراخوان نشریه طره درباره

فراخوان نشریه طره درباره "فرش و آموزش دانشگاهی" دوماهنامه طره در شماره آینده خود به موضوع فرش و آموزش دانشگاهی می پر‌دازد. برپایه گزارش ارسالی، این نشریه از نویسندگان، پژوهشگران، استادان، دانشجویان و دانش آموختگان فرش دعوت به همکاری کرده است.

img_yw_news
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ -

تقویت ارتباط با مراکز آموزش عالی در حوزه فرش

تقویت ارتباط با مراکز آموزش عالی در حوزه فرشحمید کارگر سرپرست مرکز ملی فرش ایران و عضو هیئت مدیره انجمن با حضور در دانشکده هنر شیراز در جلسه ای با معاون دانشجویی و معاون آموزشی و مدیر گروه فرش این دانشگاه درباره چگونگی تعامل و همکاری گفت و گو کرد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ -

دکتر احمد اکبری به عنوان رئیس مرکز پژوهشی فرش ایران منصوب شد

دکتر احمد اکبری به عنوان رئیس پژوهشکده فرش ایران منصوب شد طی حکمی در تاریخ (6/10/1393) از طرف آقای دکتر عباس زراعت، ریاست دانشگاه کاشان، آقای دکتر احمد اکبری، عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان، به مدت 2 سال به عنوان رئیس پژوهشکده فرش ایران منصوب شدند.

img_yw_news
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳ -

بسته حمایتی برای پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترا در حوزه فرش

بسته حمایتی برای پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترا در حوزه فرشحمایت از پایان نامه های دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در حوزه فرش دستباف در جلسه کمیته فرش و نساجی شورای سیاستگذاری آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت تصویب شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۳ -

فارغ التحصیلی اولین دانشجوی کارشناسی ارشد مواد اولیه و رنگرزی از دانشگاه علم و هنر یزد

فارغ التحصیلی اولین دانشجوی کارشناسی ارشد مواد اولیه و رنگرزی از دانشگاه علم و هنر یزد لطف الله شکری دانشجوی ورودی 1391 کارشناسی ارشد فرش (گرایش مواد اولیه و رنگرزی) دانشکده هنر و معماری اردکان در دانشگاه علم و هنر از پایان نامه خود با عنوان «ارائه سیستم خبره و هوشمند جهت تسریع فرایند انتخاب نسخه رنگرزی در صنعت فرش دستباف» دفاع کرد.

img_yw_news
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ -

اولین دانشجویان کارشناسی ارشد فرش در گرایش مدیریت از دانشگاه کاشان فارغ التحصیل شدند

اولین دانشجویان کارشناسی ارشد فرش در گرایش مدیریت از دانشگاه کاشان فارغ التحصیل شدنداولین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد فرش در گرایش مدیریت با دفاع از پایان نامه خود در دانشگاه کاشان فارغ التحصیل شدند. 

img_yw_news
یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ -

دانش آموختگی نخستین دانشجوی کارشناسی ارشد فرش دستباف در گرایش مواد اولیه و رنگرزی

نخستین دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد فرش دستباف در گرایش مواد اولیه و رنگرزی در دانشگاه کاشان از پایان‌نامه خود دفاع کرد.«ربابه تقی‌زاده بروجنی» از پایان نامه خود تحت عنوان «عصاره گیری و رنگرزی الیاف پشم با رنگزای پوست گردو به کمک امواج فراصوت» با راهنمایی آقای دکتر احمد اکبری دانشیار گروه فرش دانشگاه کاشان با درجه عالی دفاع کرد.

img_yw_news
شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ -

اطلاعیه پذیرش دوره mba

اطلاعیه پذیرش دوره mba دانشگاه تهراندرراستای آموزش عالی و ایجاد فرصتهای شغلی بیشتر برای دانش پذیرانی که علاقه مند به استفاده از آموزش ها و تجارب دانشگاهی می باشند دانشکده مدیریت دانشگاه تهران به عنوان قطب مدیریت ایران با بهرگیری از حداکثر توان علمی موجود و اساتید برجسته دانشگاه تهران اقدام به برگزاری دوره MBA به صورت فشرده در گرایش های مختلف می کند

img_yw_news
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ -

فهرست کارگاه های مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

فهرست کارگاه های مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهیمرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی در بهار 1393 تعداد 15 کارگاه علمی و آموزشی برگزار می کند که لیست کارگاه ها را می توانید در ادامه ملاحظه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید به نشانی www.SID.ir مراجعه فرمایید.

img_yw_news
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۲ -

از پژوهشگران نمونه دانشگاه کاشان تقدیر شد

از پژوهشگران نمونه دانشگاه کاشان تقدیر شددر مراسم بزرگداشت روز دانشجو از اساتید نمونه پژوهشی و دانشجویان نمونه پژوهشی، آموزشی و فرهنگی دانشگاه کاشان تقدیر شد. در این مراسم از آقای دکتر امیر حسین چیت سازیان عضو هیئت مدیره انجمن علمی فرش ایران به عنوان پژوهشگر برگزیده تقدیر شد.

img_yw_news
یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۲ -

فراخوان فصلنامه علمی - ترویجی نگارینه هنر اسلامی

فصلنامه علمی - ترویجی نگارینه هنر اسلامی دانشکده هنر دانشگاه بیرجند در حوزه های مطالعاتی زیر مقاله می پذیرد مبانی نظری حکمت و زیبایی شناسی هنر اسلامی، آرایه ها و نقوش در هنر اسلامی، هنر نگارگری

img_yw_news
شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۲ -

در دانشگاه کاشان: کارگاه آموزشی فرش، تبلیغات و نیازهای معاصر برگزار شد

در دانشگاه کاشان: کارگاه آموزشی فرش، تبلیغات و نیازهای معاصر برگزار شد چهارشنبه هشتم آبان ماه 1392 کارگاه آموزشی "فرش، تبلیغات و نیازهای معاصر" با حضور صاحب امتیاز و مدیرمسوول نشریه "طره" در دانشکده معماری و هنر دانشگاه کاشان برگزار شد.‏ حمید کارگر در این کارگاه آموزشی با اشاره به تاریخ تبلیغات در ایران و جهان و سابقه تاریخی تبلیغ فرش ایرانی، به تبیین عملی کارکرد نظریه های حوزه روان شناسی و ارتباطات برای فرایند تبلیغات پرداخت.

img_yw_news
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۲ -

اولین دانشجویان کارشناسی ارشد فرش فارغ التحصیل شدند

اولین دانش آموخته‌های کارشناسی ارشد فرش در گرایش طراحی از دانشگاه هنر اسلامی تبریز فارغ‌التحصیل شدند بر اساس جلسات دفاع مورخ 18/7/92 شبنم محمدی و مولود اقبالی به عنوان اولین و دومین دانش آموخته رشته کارشناسی ارشد فرش در گرایش طراحی از دانشگاه هنر اسلامی تبریز فارغ التحصیل شدند.

img_yw_news
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲ -

دومین شماره فصلنامه پژوهش هنر با محوریت فرش دستباف منتشر شد

دومین شماره فصلنامه پژوهش هنر با محوریت فرش دستباف منتشر شد شماره دوم فصلنامه آموزشی، پژوهشی و تحلیلی پژوهش هنر با موضوع فرش دستباف منتشر شد. پژوهش هنر به عنوان رسانه جامعه هنر در شماره پیش روی خود، هنر صنعت فرش دستباف را از زوایای مختلف هنری، فرهنگی، مدیریتی، اقتصادی، تجاری، پژوهشی و رسانه‌ای مورد بررسی قرار داده است.

img_yw_news
سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۲ -

کتاب گل در قالی کاشان منتشر شد

کتاب گل در قالی کاشان اثر دو عضو هیات علمی دانشگاه کاشان منتشر شدکتاب"گل در قالی کاشان" تالیف "حسن عزیزی" و دکتر "حسن خاتمی" اعضای هیات علمی گروه فرش دانشگاه کاشان توسط انتشارات این دانشگاه منتشر و به چاپ رسید. مولفان در این کتاب، در سه فصل و در 125 صفحه به بررسی و معرفی گل ها و خاستگاه تاریخی آن ها با محوریت قالی کاشان(عصر قاجار تاکنون) پرداخته اند.

img_yw_news
شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۲ -

نشست دانشجویان کارشناسی ارشد فرش دانشگاه کاشان با رئیس پژوهشکده فرش

نشست دانشجویان کارشناسی ارشد فرش دانشگاه کاشان با رئیس پژوهشکده فرش نظر به تبدیل وضع و ارتقای مرکز پژوهش فرش دانشگاه کاشان به پژوهشکده فرش و اعلام آمادگی این پژوهشکده در راستای تدوین برنامه ها و سیاست های ترغیبی و تشویقی بمنظور ایجاد انگیزه های لازم در دانشجویان رشته فرش دانشگاه، اولین نشست رئیس پژوهشکده فرش و دانشجویان کارشناسی ارشد این دانشگاه در محل خانه تاریخی عطارها در کاشان برگزار گردید.

img_yw_news
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ -

حضور رئیس مرکز ملی فرش در دانشگاه کاشان

ضعف صنعت فرش ایران از نبود مدیریت در این حوزه است سه شنبه سی و یکم اردیبهشت ماه 1392 با حضور اساتید دانشگاه کاشان و برخی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد فرش و با حضور جناب آقای محمد باقر آقا علیخانی و مشاور ایشان آقای مومنیان در جلسه ای در دانشگاه کاشان پیرامون ارتباطات مرکز ملی فرش و دانشگاه مباحثی مطرح شد. در این جلسه مدیر گروه فرش و اساتید دانشگاه کاشان از پتانسیل های موجود در این دانشگاه برای خدمت رسانی به فرش سخن گفتند.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ -

فرش کاشان سرشار از مباحث زیبایی شناسی است

 فرش کاشان سرشار از مباحث زیبایی شناسی استهفدهم اردیبهشت ماه سخنرانی استاد محسن محسنی پیشکسوت فرش ایران در دانشگاه کاشان و با حضورجمعی از اساتید، دانشجویان، تجار و تولید کنندگان فرش کاشان برگزار شد. در این نشست استاد محسنی محقق و پیشکسوت فرش ایران گفت: فرش کاشان بنا به سابقه هنری و مهارت های ملموس و ناملموس، غنی و سرشار از زیبایی و مباحث زیبایی شناسی است.

img_yw_news
پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ -

گشایش نمایشگاه «گزلیم» در دانشگاه کاشان

گشایش نمایشگاه «گزلیم» مجموعه آثار فتحعلی قشقایی فر در دانشگاه کاشان نمایشگاه "گزلیم" آثار فتحعلی قشقایی فر استاد دانشکده معماری وهنر دانشگاه کاشان در نگارخانه این دانشکده گشایش یافت. استاد فتحعلی قشقایی فر در این نمایشگاه آثار مطالعاتی و پژوهشی طراحی گلیم بافته های خود را با رویکرد سنتی و مدرن ارائه کرده است.

img_yw_news
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ -

قالی بهشت را به داخل اتاق شما می آورد

سخنرانی دکتر هادی هزاوه ای فوق دکترای موزه شناسی و موزه داری ازدانشگاه نیویورک و دکترای آموزش هنر از دانشگاه کلمبیای نیویورک امروز چهارم اردیبهشت 1392 در دانشگاه کاشان برگزار شد. در این نشست دکتر هزاوه ای پیرامون اهمیت فرش و شناخت مبانی هنری در طراحی فرش ایران با دانشجویان فرش دانشگاه کاشان گفتگو داشتند. ایشان بر لزوم دقت و توجه به اهمیت این رشته و شناخت مبانی فرهنگی اصیل برای رسیدن به دیدگاه مناسب و شایسته برای طراحی فرش تاکید نمودند.

img_yw_news
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ -

نمایشگاه گلیم بافته های «شـــــانه» در دانشگاه کاشان گشایش یافت

نمایشگاه گلیم بافته های «شـــــانه» در دانشگاه کاشان گشایش یافتنمایشگاه گلیم بافته های سرکار خانم "شهدخت رحیم پور" دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت فرش دانشگاه کاشان با عنوان "شــــــانه" در محل  نگارخانه دانشکده معماری و هنر این دانشگاه گشایش یافت. در این نمایشگاه این دانشجوی هنرمند  35 اثر از گلیم بافته های خود را با استفاده از نقوش گلیم قشقایی  ارائه نموده است.

img_yw_news
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۱ -

کارگاه کارآفرینی آموزش بافت فرش دانشگاه کاشان راه اندازی شد

کارگاه کارآفرینی آموزش بافت فرش دانشگاه کاشان راه اندازی شد رئیس مرکز کارآفرینی دانشگاه کاشان گفت: مرکز کارآفرینی این دانشگاه با همکاری بخش خصوصی، نخستین کارگاه کارافرینی با موضوع آموزش بافت فرش و تابلو فرش به دانشجویان را راه اندازی نمود. دکتر علیرضا فرجی، هدف از راه اندازی این کارگاه را، افزایش مهارتهای دانشجویان، پربار نمودن اوقات فراغت و کسب درآمد حاصل از کار پاره وقت برای دانشجویان  ذکر کرد.

img_yw_news
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ -

کنکور کارشناسی ارشد فرش

شش دوره کنکور کارشناسی ارشد فرش تحت عنوان «مجموعه فرش» با کد ۱۳۶۳ برگزار شده. دو دوره اول با سه گرایش طراحی فرش، رنگرزی و مدیریت فرش برگزار شد. از دوره سوم به بعد با بازنگری در سرفصل ها کنکور تغییر جدی داشت و گرایش ها عملا حذف شدند و نمره جداگانه نداشتند. علاقمندان برای دانلود سوالات شش دوره کنکور و سرفصل دروس اینجا را مطالعه نمایند.

img_yw_news
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ -

سلسله نشست های نقد و بررسی فرش ایرانی در پژوهشکده فرش دانشگاه کاشان

سلسله نشست های نقد و بررسی فرش ایرانی در پژوهشکده فرش دانشگاه کاشانرییس مرکز پژوهشی فرش دانشگاه کاشان، از برگزاری سلسله نشست های نقد و بررسی فرش ایرانی در این پژوهشکده خبر داد. مهندس حمیدرضا مومنیان، موضوع نخستین این نشست را، نقد و تحلیل مجموعه فیلم های مستند فرش ایرانی ذکر کرد و گفت: این نشست همراه با نمایش مستندهایی از فرش ایران به کارگردانی: آقایان داریوش مهرجویی، بهرام بیضایی، کمال تبریزی، مجید مجیدی، نورالدین زرین کلک، محمدرضا هنرمند برگزار می شود.

img_yw_news
پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۱ -

دانشکده فرش در ایلام ایجاد می‌شود

دانشکده فرش در ایلام ایجاد می شوداستاندار ایلام گفت: برای توسعه فرش بافی در استان ایلام دانشکده فرش در استان ایجاد می شود. محمود عباس زاده مشکینی گفت: رشته کارشناسی فرش دردانشگاه ایلام نیاز است و باید دانشکده فرش در استان ایجاد شود. این مسئول با اشاره به این که پنج درصد اقتصاد استان در حوزه فرش است افزود: ورود تحصیل کرده ها به صنعت فرش لازم و ضروری است.

img_yw_news
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ -

نمایشگاه آثار جمعی اساتید دانشکده معماری و هنر دانشگاه کاشان گشایش یافت

نمایشگاه آثار جمعی اساتید دانشکده معماری و هنر دانشگاه کاشان گشایش یافتبه مناسبت هفته پژوهش نمایشگاه آثار جمعی اساتید دانشکده معماری و هنر دانشگاه کاشان در نگارخانه این دانشکده در ساختمان اسلامی گشایش یافت. رییس دانشکده معماری و هنر دانشگاه کاشان گفت: در این نمایشگاه آثار پژوهشی، تحقیقاتی و هنری استادان گروه‌های مختلف ارائه شده. وی طراحی فرش، بافت فرش و گلیم، نقاشی خط، خوشنویسی، تصویرسازی، قلم زنی و نگارگری روی چوب را از جمله آثار ارائه شده در این نمایشگاه ذکر کرد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۱ -

سالانه بیش از 200 نفر دانشجو از رشته مرمت فرش فارغ التحصیل می شوند

سالانه بیش از 200 نفر دانشجو از رشته مرمت فرش فارغ التحصیل می شوندبه گزارش خبرنگار حوزه میراث فرهنگی باشگاه خبرنگاران؛ سالانه بیش از 200دانش آموخته رشته بافت، تکمیل و مرمت فرش دستباف از دانشگاه های کشور فارغ التحصیلان شده و به جمع هنرمندان رفوگر کهنه کاری که به تماشای افول این هنر اصیل ایرانی نشسته اند، اضافه می شوند.

img_yw_news
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۱ -

پژوهشکده فرش در دانشگاه کاشان ایجاد می شود

شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد پژوهشکده فرش در دانشگاه کاشان موافقت کرد. رییس دانشگاه کاشان گفت: ایجاد زمینه های پژوهش ، تحقیق و توسعه پژوهش های تقاضا محور برای دستیابی به اهداف مورد نظر در فرش دستباف در زیر بخش های هنری و فناوری فرش دستباف از جمله هدفهای اساسی تاسیس پژوهشکده فرش است.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۱ -

دانشکده فرش تبریز عضو رسمی کمیته فرش آذربایجان‌شرقی شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی:  عضویت رسمی و پیوسته دانشکده فرش دانشگاه هنر اسلامی تبریز در کمیته فرش استان به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدجعفر عظمایی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران از برگزاری جلسه‌ای با دانشگاه هنر اسلامی در موضوع فرش خبر داد و گفت: ایجاد امکان کارآموزی و کارورزی دانشجویان رشته فرش از مهم‌ترین مسائلی بود که در جلسه فوق بررسی شد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۱ -

ˈبیش از 31 هزار نفر تهرانی در جستجوی کسب مهارت فرشبافی هستند

ˈبیش از 31 هزار نفر تهرانی در جستجوی کسب مهارت فرشبافی هستند. حمید رضا خانپورˈ در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، در بیان عملکرد آموزش و صدور پروانه مهارت به فرشبافان و گلیم بافان استان تهران، افزود: با حمایت دولت های نهم و دهم، اشتیاق جوانان به یادگیری مهارت های قالیبافی بیشتر شده و 25 هزار و 129 فقره گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای برای جوانان جویای کار و علاقمندان صنعت فرش در استان تهران صادر شده است.

img_yw_news
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۱ -

اخذ مجوز راه اندازی رشته فرش در ایلام

رئیس دانشگاه علمی کاربردی ایلام اعلام کرد:اخذ مجوز راه اندازی رشته فرش در ایلام بهروز ناصری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: با توجه به نیازسنجی‌های به عمل آمده در استان ایلام تدابیر لازم برای اخذ مجوز رشته‌های کاربردی و متناسب با نیاز بازار استان اندیشیده شده است.

img_yw_news
سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۱ -

جدیدترین رتبه بندی دانشگاه های ایران

به گزارش مشرق به نقل از مهر، وزارت علوم اعلام کرده است دانشجویان خارج از کشور می توانند به دانشگاه های همتراز داخلی بیایند و ادامه تحصیل دهند. اما دانشگاه های ایران چه رتبه ای دارند؟ رتبه علمی دانشگاه های ایران، در چند سال گذشته یکی از چالش های علمی است که دانشجویان معمولا با آن سر و کار داشته اند. زمانی اعلام شد دانشگاه های ایران رتبه زیر هزار هم ندارند، بعد هم رتبه های دیگری اعلام شد که مثلا دانشگاه تهران زیر ۵۰۰ است.

img_yw_news
سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۱ -

ثبت نام آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی سال 92 شروع شد

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد کلیه متقاضیان شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1392 می‌رساند که ثبت نام برای شرکت در آزمون مذکور ازطریق سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org از روز سه شنبه 9/8/91 آغاز و تا پایان روز سه شنبه 16/8/91 اتمام می‌پذیرد.

img_yw_news
دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۱ -

جهاد دانشگاهی اصفهان از طرح سلیقه‌سنجی فرش دستباف رونمایی می‌کند

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان گفت: همزمان با پانزدهمین نمایشگاه تخصصی، صادراتی فرش دستباف اصفهان، از طرح سلیقه‌سنجی فرش دستباف رونمایی می شود. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، ˈسعید نیکخواهˈ گفت:این طرح توسط مرکز پژوهشی علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان رونمایی می‌شود.

img_yw_news
دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۱ -

دو رشته مرتبط با حوزه فرش در مرکز علمی کاربردی کردستان راه اندازی شد

سرپرست اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: دو رشته کارشناسی حرفه ای فرش در گرایش های طراحی و بافت و رفوگری در مرکز علمی - کاربردی واحد فرهنگ و هنر کردستان راه اندازی شده است.

img_yw_news
دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۱ -

ایجاد «موزه ملی طرح و نقشه فرش» در کاشان/ طراحی چله هوشمند فرش

دبیر کانون هماهنگی دانش و صنعت فرش معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از راه اندازی «موزه ملی طرح و نقشه فرش» در کاشان خبر داد. به گزارش سرویس علمی ایسنا، مهندس حمیدرضا مومنیان با بیان اینکه دو طرح در حوزه فرش دستباف جهت اجرا به معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری ارائه شده است، اظهار کرد: چله هوشمند که فرآیند بافت را به شدت تسهیل کرده و امکان تولید فرش‌ها با ارزش افزوده بالاتر را فراهم می کند، یکی از این طرح ها بوده که بررسی‌های فنی را پشت سر گذاشته و به معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری جهت اجرا ارائه شده است.

img_yw_news
جمعه ۵ آبان ۱۳۹۱ -

برگزاری پنجمین جشنواره ملی حرکت

پنجمین جشنواره ملی حرکت در تاریخ 8 لغایت 10 آبان ماه در محل دانشگاه شهید بهشتی برپا خواهد شد.پنجمین جشنواره ملی حرکت ویژه انجمن‌های علمی دانشجویی و با تاکید بر ارتباط میان انجمن‌های علمی دانشجویی و جامعه و صنعت برگزار خواهد شد.انجمن های علمی دانشجویی فرش دانشگاه های مختلف در این جشنواره حضوری گرم و پرشور همچون دوره های گذشته خواهند داشت.

img_yw_news
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۱ -

رسالت اصلی دانشگاه ارایه طرحهای مدرن با حفظ سنتها است

به گزارش روابط  عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان شرقی، جلسه هم  اندیشی صنعت و دانشگاه هنر اسلامی تبریز با حضور تشکلهای فرش دستبافت در راستای بهره مندی دانشجویان و فعا لان فرش از ظرفیتها و پتانسیلهای متقابل برگزار شد . در این جلسه موضوعاتی همچون: چگونگی حضور دانشجویان در حوزه های آموزشی،  فعالیت درامور پژوهشی و اقداماتی نظیر چگونگی ثبت طرحها و نقشه ها و همکاریهای متقابل حوزه های فرش و دانشگاه مطرح  شد .

img_yw_news
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۱ -

پانصد هزار صندلی خالی در دانشگاه‌های کشور

مدیرکل دفتر گسترش وزارت علوم گفت: امسال با احتساب 350 هزار صندلی خالی در سال گذشته، حدود 450 تا 500 هزار صندلی خالی در دانشگاه‌های کشور داریم. به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سید ابوالفضل حسنی ر جلسه ستاد آموزش، پژوهش و تحول اداری خراسان رضوی که در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شدگفت:در ابتدای انقلاب جمعیت دانشجوی کشور 157 هزار نفر بود در حالی که امروز جمعیت کشور دو برابر شده ولی جمعیت دانشجویان کشور 23 برابر شده و به 4 میلیون و 119هزار نفر رسیده است.

img_yw_news
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۱ -

آشنایی با مرکز پژوهشی فرش ایران

به منظور تحقق بخشی از وظایف پژوهشی دانشگاه کاشان و ارتقاء سطح دانش فنی و هنری و نیز کمک به رفع نیازهای پژوهشی کشور در زمینه فرش دستباف و بر اساس مصوبه جلسه ۱۴۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجوز شماره ۳۴۳۵ مورخ ۱/۶/۸۳ شورای گسترش آموزش عالی مرکز پژوهشی فرش ایران تأسیس گردید و امور آن مطابق اساسنامه مرکز اداره می شود.


عضویت در انجمن


 
روزشمار
0 روز مانده به


 

 نمادهای اعتماد
 درباره انجمن
در نخستین همایش ملی فرش در آموزش عالی که در مهرماه سال ۱۳۷۹ با شرکت تمام دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش‌عالی ذیربط، وزارتخانه‌ها و همچنین جمعی از محققان، مؤلفان و هنرمندان فرش کشور در دانشگاه کاشان برگزار شد، ضرورت وجود یک نهاد علمی به‌طور جدی احساس شد. پس از پیگیری و مکاتبات بسیار، در جلسه ۱۳۸۱/۰۳/۲۲ تأسیس انجمن علمی فرش ایران در کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تصویب رسید.انجمن فعالیت رسمی خود را در تاریخ ۱۳۸۱/۱۱/۰۸ با دریافت مجوز از اداره تبت شرکت‌ها آغاز نمود.
 
مطالب پربازدید
 
 نظرات شما
 
اشتراک در خبرنامه
 
لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید.
آمار
کاربران حاضر در پایگاه: 0

مهمانان حاضر در پایگاه: 27

کل کاربران ثبت شده: 496

بازدیدهای روز جاری: 369

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb