بایگانی بخش معرفی اساتید

img_yw_news
دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۲ -

استاد حسین طاهرزاده بهزاد

مختصری درباره استاد حسین طاهرزاده بهزاد استاد طاهرزاده بهزاد در سال 1266ه. ش در شهر تبریز و خانواده ای روحانی به دنیا آمد وی از سنین کودکی علاقه زیادی به هنر نقاشی داشت. استاد طاهرزاده بهزاد از معدود کسانی است که طرح های فرش و تذهیبش بسیار زیاد بوده و در اکثر سبک ها کار کرده و حتی برای شهرهای دیگر نیز طرح هایی براساس آنچه در آن مناطق رواج داشته، طراحی کرده است. و امروزه کارهایش به عنوان الگوی آموزشی در مراکز آموزش طراحی فرش و تذهیب مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به معرفی این استاد طراح فرش می پردازیم ...

img_yw_news
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۱ -

عباس سیاحی و کارگاه رنگرزی سلطان آباد در شیراز(به بهانه بیماری عباس سیاحی)

عباس سیاحی و کارگاه رنگرزی سلطان آباد در شیراز(به بهانه بیماری عباس سیاحی) عباس سیاحی را همه کسانی که با فرش سرو کار دارند می شناسند و غیر فرشی ها با چهره او در فیلم گبه معمولا آشنایند. برای جمع و جور کردن پایان نامه کارشناسیم با ایشان بیشترآشنا شدم و لطف ایشان و راهنمایی هایشان فراموشم نمی شود. کارگاه رنگرزی سلطان آباد در شهرک صنعتی شیراز واقع شده است و بنیانگذار این کارگاه بزرگ که در سال های 1371تا1375 اوج فعالیت خودرا سپری می نمود، کسی جز عباس سیاحی نبود که با حدود 460 کارگر در آن کارگاه مشغول به رنگرزی سنتی بودند.


عضویت در انجمن


 
روزشمار
0 روز مانده به


 

 نمادهای اعتماد
 درباره انجمن
در نخستین همایش ملی فرش در آموزش عالی که در مهرماه سال ۱۳۷۹ با شرکت تمام دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش‌عالی ذیربط، وزارتخانه‌ها و همچنین جمعی از محققان، مؤلفان و هنرمندان فرش کشور در دانشگاه کاشان برگزار شد، ضرورت وجود یک نهاد علمی به‌طور جدی احساس شد. پس از پیگیری و مکاتبات بسیار، در جلسه ۱۳۸۱/۰۳/۲۲ تأسیس انجمن علمی فرش ایران در کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تصویب رسید.انجمن فعالیت رسمی خود را در تاریخ ۱۳۸۱/۱۱/۰۸ با دریافت مجوز از اداره تبت شرکت‌ها آغاز نمود.
 
مطالب پربازدید
 
 نظرات شما
 
اشتراک در خبرنامه
 
لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید.
آمار
کاربران حاضر در پایگاه: 0

مهمانان حاضر در پایگاه: 28

کل کاربران ثبت شده: 492

بازدیدهای روز جاری: 1008

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb