بایگانی بخش نمایشگاه ها و جشنواره ها

img_yw_news
شنبه ۵ شهریور ۱۴۰۱ -

کارگاه‌های آموزشی روز پنجم شهریور ماه ۱۴۰۱

کارگاه‌های آموزشی

img_yw_news
جمعه ۴ شهریور ۱۴۰۱ -

کارگاه‌های آموزشی روز چهارم شهریور ماه ۱۴۰۱

کارگاه‌های آموزشی

img_yw_news
پنجشنبه ۳ شهریور ۱۴۰۱ -

کارگاه‌های آموزشی روز سوم شهریور ماه ۱۴۰۱

کارگاه‌های آموزشی

img_yw_news
چهارشنبه ۲ شهریور ۱۴۰۱ -

کارگاه‌های آموزشی روز دوم شهریور ماه ۱۴۰۱

کارگاه‌های آموزشی

img_yw_news
سه شنبه ۱ شهریور ۱۴۰۱ -

کارگاه‌های آموزشی روز اول شهریور ماه ۱۴۰۱

کارگاه‌های آموزشی

img_yw_news
پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ -

حضور انجمن در بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف

فهرست کارگاه های آموزشی بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف

img_yw_news
پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸ -

کارگاه آموزشی «تبلیغات و بازاریابی برای فرش دستباف ایران» برگزار شد

کارگاه آموزشی «تبلیغات و بازاریابی برای فرش دستباف ایران» چهارشنبه ششم شهریورماه 98 در حاشیه بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران برگزار شد.

img_yw_news
سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ -

کارگاه آموزشی «تبلیغات و بازاریابی برای فرش دستباف ایران» برگزار می شود

به همت انجمن علمی فرش ایران و همزمان با بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران برگزار می شود.

img_yw_news
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ -

کتاب «مدیریت تولید در هنر- صنعت فرش دستباف» منتشر شد.

کتاب «مدیریت تولید در هنر- صنعت فرش دستباف» به قلم «رضا الله داد» همزمان با بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران منتشر و رونمایی شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ -

تندیس جاودان برای چهره های جاودان فرش ایران

در ادامه آیین تقدیر از بزرگان فرش دستباف ایران و به همت موزه فرش ایران در ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ در بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد فعالیت موزه فرش ایران با رای هیات داوران به دو چهره ممتاز و فعال فرش ایرانی که در روز مذکور معرفی خواهند شد تندیس جاودان اعطا می شود.

img_yw_news
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ -

سه کارگاه آموزشی تخصصی

انجمن طراحان و نقاشان فرش دستباف اصفهان، در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان، سه کارگاه آموزش تخصصی قالی‌بافی و سلیقه یابی برگزار می‌کند. 

img_yw_news
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ -

نمایشگاه چهره‌های نهان

در فرهنگسرای آئینه اراک نمایشگاهی از آثار خانم سمیه صالحی عضو هیئت علمی دانشگاه اراک برگزار شد. نمایشگاه «چهره‌های نهان» نمایشگاهی از چهره‌های انتزاعی با الهام از نقوش فرش بود که از ۱۳ تا ۱۵ آذرماه ۱۳۹۷ در محل فرهنگسرای آئینه اراک برگزار شد.

img_yw_news
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ -

نمایشگاه میکروفرش

اولین نمایشگاه گروهی دانشکده هنر دانشگاه اراک به سرپرستی سمیه صالحی عضو هیات علمی گروه فرش دانشگاه اراک برگزار و آثاری از دانشجویان دانشکده هنر دانشگاه اراک به مدت سه روز در فرهنگسرای آئینه اراک به نمایش گذاشته شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ -

استانبول

با همکاری انجمن علمی فرش ایران دو نشست تخصصی و نمایشگاه آثار در موزه فرش ایران و دانشگاه هنر برگزار می شود.

img_yw_news
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ -

فهرست کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی نمایشگاه بیست و هفتم

مرکز ملی فرش ایران، در بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستباف، ‏کارگاه های آموزشی با هدف ارتقای سطح آشنایی بازدید کنندگان با مباحث عمومی و تخصصی فرش دستباف، ( ۴ تا ۸ شهریور ماه ۱۳۹۷ )برگزار می کند.

img_yw_news
یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ -

جشنواره "رج و رنگ" در هفته فرش ایرانی

جشنواره ی «رج و رنگ» در هفته فرش ایرانی با همکاری مرکز ملی فرش و مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۳ با رویکرد حمایت از کالای ایرانی، ارتقای ارزش و جایگاه فرش دستباف ایران ایران شنبه ۲۰مرداد تاچهارشنبه ۲۴مرداد در فرهنگ سرای ارسباران برگزار می شود.

img_yw_news
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ -

نمایشگاه نقاشی و فرش رهایی

جمعه ۲۴ آذرماه ۱۳۹۶ از ساعت ۱۶ الی ۲۰ افتتاحیه نمایشگاه نقاشی و فرش محسن موسوی به نام رهایی در گالری زمان هنر به آدرس زعفرانیه. خیابان آصف. کوچه وهابی. پلاک ۱۴ برگزار میگردد.

img_yw_news
شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ -

فراخوان ثبت نام کارگاه های آموزشی در نمایشگاه ۲۶

ده کارگاه آموزشی در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران برگزار می شود.

img_yw_news
سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ -

واگذاری غرفه به دانش آموختگان کارآفرین فرش در نمایشگاه 26‌

مرکز ملی فرش ایران در بیست و ششمین نمایشگاه ‏فرش دستباف ایران غرفه هایی را به دانش آموختگان کارآفرین رشته فرش اختصاص می دهد.      

img_yw_news
دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ -

نمایش قالیچه ها و عکس سلفی ناصرالدین شاه در کاخ گلستان

قالیچه‌ها و مرقعات نفیس کاخ گلستان برای نخستین بار در عمارت چادرخانه و موزه مردم‌شناسی به‌نمایش گذاشته می‌شوند.

img_yw_news
سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

گزارش تصویری نمایشگاه فرش دستباف

گزارش تصویری اولین نمایشگاه تخصصی فرش دستبافت ویژه سفارت های خارجی اولین نمایشگاه تخصصی فرش دستبافت ویژه سفارت های خارجی از 9 الی 13 اردیبهشت در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است. عکس: مجتبی محمدلو

img_yw_news
جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴ -

دومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر فرش دستباف ایران برگزار می شود

دومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر فرش دستباف ایران برگزار می شود دومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر فرش دستباف ایران به همت انجمن علمی فرش ایران و به به میزبانی دانشگاه هنر شیراز 28 بهمن 1394 برگزار می‌شود. اولین دوره این جشنواره اسفند 1393 با تجلیل از استاد حبیب اله آیت اللهی در موزه فرش ایران برگزار شد.

img_yw_news
دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ -

فراخوان پنجمین جشنواره فرش برتر (آیین انتخاب فرش دستباف برتر )

فراخوان پنجمین جشنواره فرش برتر (آیین انتخاب فرش دستباف برتر ) پنجمین جشنواره فرش برتر با هدف آشنایی متقاضیان با فرش‌های اصیل و مرغوب و همچنین تشویق و ترغیب تولیدکنندگان و فروشندگان به تولید و عرضه فرش‌های با کیفیت و الگو سازی برای تولید فرش همزمان با نمایشگاه بیست و چهارم با همکاری انجمن علمی فرش ایران برگزار می شود.

img_yw_news
یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ -

گزارش تصویری سومین مسابقه سراسری طرح و نقشه فرش دستباف

گزارش تصویری سومین مسابقه سراسری طرح و نقشه فرش دستباف سومین جشنواره ملی طرح و نقشه فرش دستباف ایران سوم تا نهم امرداد 1394 به همت مرکز ملی فرش ایران و اجرای انجمن علمی فرش ایران در موزه فرش تهران برگزار شد. در کنار این جشنواره دو کارگاه آموزشی برگزار شد که گزارش تصویری هر کدام را در ادامه مشاهده می کنید.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۴ -

فراخوان کارگاه آموزشی طرح و نقشه فرش دستباف

فراخوان کارگاه آموزشی طرح و نقشه فرش دستبافمرکز ملی فرش ایران با مشارکت انجمن علمی فرش ایران در نظر دارد همزمان با نمایش آثار برتر سومین جشنواره ملی طرح و نقشه فرش دستباف، دو کارگاه تخصصی در زمینه طراحی و رنگ بندی به شرح زیر برگزار کند.

img_yw_news
سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ -

سومین جشنواره ملی طرح و نقشه فرش دستباف برگزار می شود

سومین جشنواره ملی طرح و نقشه فرش دستباف برگزار می شودسومین دوره از مسابقه سراسری طرح و نقشه فرش دستباف ایران با معرفی آثار برگزیده سوم تا نهم امرداد 1394 در محل موزه فرش ایران برگزار خواهد شد. این رویداد فرهنگی با مشارکت انجمن علمی فرش ایران برگزار خواهد شد.

img_yw_news
جمعه ۱ خرداد ۱۳۹۴ -

جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر فرش دستباف ایران

جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر فرش دستباف ایران جشنواره تجلیل ازپژوهشگران فرش دستباف کشور هرساله براساس هماهنگی انجام شده با معاونت پژوهشی وزارت علوم ،تحقیقات وفناوری ونظارت نماینده آن و ثبت اعتبار آن درپایگاه استنادی علوم جهان اسلام «ISC» ، وفق آیین نامه پژوهشگران برتر وزارت مذکور،توسط انجمن علمی فرش ایران برپا می گردد. دومین جشنواره ،امسال در تاریخ ۲۸بهمن ۱۳۹۴ دردوسطح : پژوهشگرغیر دانشجو و پژوهشگردانشجو برگزار خواهد شد که مهلت ارسال مدارک توسط همه پژوهشگران ۵بهمن ماه ۱۳۹۴می باشد.ضمنا دوره زمانی آثارجشنواره دوم از۳۱شهریور۱۳۹۰ تا ۳۱ شهریور ۱۳۹۴می باشد.

img_yw_news
سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ -

گنجینه های نهان" در موزه فرش به نمایش در می آید

"گنجینه های نهان" در موزه فرش به نمایش در می آید موزه فرش ایران، برای اولین بار نمایشگاهی از فرش های جبرائیل صفری را به کوشش تورج ژوله روز پنجشنبه 31 اردیبهشت ماه 1394 ساعت 10.30 صبح افتتاح می کند. نمایشگاه"گنجینه‌های نهان" از تاریخ 31 اردیبهشت تا 30 خرداد 1394 در محل موزه فرش ایران (خیابان کارگر، تقاطع فاطمی) پذیرای علاقمندان است.

img_yw_news
شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ -

پنجمین جشنواره ملی فرش برتر برگزار می شود

پنجمین جشنواره ملی فرش برتر برگزار می شود"پنجمین جشنواره ملی فرش برتر" در آغازین ماه های ابتدایی سالجاری برگزار می شود و آیین پایانی و نمایشگاه آثار برگزیده همزمان با برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه فرش تهران در محل دایمی نمایشگاههای بین المللی تهران توسط مرکز ملی فرش ایران برگزار می شود.

img_yw_news
پنجشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۴ -

دومین جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی برگزار می شود

دومین جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شودجشنواره خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی در دو بخش بین المللی و رقابتی ملی برگزار می‌شود که بخش ملی این جشنواره شامل حوزه های زیر می‌باشد.

img_yw_news
یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳ -

ششمین دوره جشنواره ورنی در اهر برگزار شد

ششمین دوره جشنواره ورنی در اهر برگزار شدششمین دوره جشنواره ورنی با حضور مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مسئولان شهرستانی در اهر برگزار شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ -

فراخوان نمایشگاه تابلو فرش های مذهبی

فراخوان نمایشگاه تابلو فرش های مذهبی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نمایشگاه تابلو فرش های مذهبی را برگزار میکند.نمایشگاه تابلوفرش‌های مذهبی مهرماه امسال در دو بخش طراحی و بافت برگزار می‌شود و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در مراسم اختتامیه از صاحبان بهترین آثار تجلیل می‌کند.

img_yw_news
شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۳ -

فراخوان واگذاری غرفه در بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف ایران به دانش آموختگان کار آفرین فرش

فراخوان دانش آموختگان رشته فرش برای مشارکت در بیست و سومین نمایشگاه فرش تهرانمرکز ملی فرش ایران در نظر دارد به منظور حمایت از دانش آموختگان فرش که در یکی از حرفه‌های مرتبط با تولید فرش اشتغال دارند و با کارآفرینی مناسب کسب و کار موفقی راه انداخته‌اند و اشتغالزایی کرده‌اند در محل نمایشگاه فرش تهران غرفه رایگان واگذار کند.

img_yw_news
دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۳ -

گالری فرهنگسرای ابن سینا میزبان دست‌بافته‌های عشایری

گالری فرهنگسرای ابن سینا میزبان دست‌بافته‌های عشایرینمایشگاه هنری دست ‌بافته ‌های عشایری معرفت اله لطفی، از 31 خرداد لغایت 13 تیر در گالری یک ودو فرهنگسرای ابن سینا واقع در شهرک قدس، در معرض بازدید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

img_yw_news
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ -

نمایشگاه عکس فرش در تبریز برپا می شود

نمایشگاه عکس فرش در تبریز برپا می شوددبیرخانه دوسالانه عکس فرش دستباف از برگزاری نمایشگاه عکس در تبریز خبر داد. این دومین نمایش آثار منتخب دوسالانه عکس فرش در شهرستان‌های ایران است و پس از آن، نمایشگاه هایی در شهرهای مختلف ایران برگزار می شود.

img_yw_news
شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ -

نمایشگاه عکس فرش در بیرجند برپا می شود

نمایشگاه عکس فرش در بیرجند برپا می شود  دبیرخانه دوسالانه عکس فرش دستباف با همکاری روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، نمایشگاه عکس فرش دستباف را در بیرجند برگزار میکند. این نمایشگاه به منظور معطوف کردن اذهان عمومی به ارزش ها و زیبایی های فرش دستباف ایران و توجه بیشتر مسوولان به این هنر-صنعت است.

img_yw_news
دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ -

اولین فرش سپید کشور در خراسان جنوبی پهن شد

به مناسبت هفته درخت کاری، اولین فرش سپید کشور در خراسان جنوبی پهن شدبه مناسبت هفته درختکاری فرشی از کاغذهای باطله درخت را بر روی زمین نقش زد. این فرش به صورت نمادین و مساحت تقریبی 50 متر مربع و با جمع آوری کاغذهای باطله توسط 70 هنرجو، در هنرستان کاردانش کوثر شهرستان بیرجند پهن شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ -

از برگزیدگان دومین مسابقه طرح و نقشه فرش دستباف تقدیر شد

برگزیدگان دومین جشنواره سراسری طرح و نقشه فرش دستبافدومین مسابقه طرح و نقشه فرش دستباف با همکاری و همراهی انجمن های طراحان و نقاشان هفت منطقه کشور به صورت جداگانه در دو بخش کلی طراحی و نقاشی برگزار شد که پنجم اسفند 1392 در موزه فرش ایران از برگزیدگان این مسابقه تقدیر و قدردانی شد. همچنین آثار برگزیده این مسابقه به مدت یک هفته در طبقه دوم موزه فرش ایران به نمایش گذاشته شد که لیست برگزیدگان به تفکیک مناطق و بخش های مسابقه در ادامه آمده است.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ -

نامزدهای عنوان فرش برتر

مشخصات فرش های برتر و شایسته تقدیر سومین جشنواره ملی فرش برتردر سومین جشنواره ملی فرش برتر از مجموع آثار رسیده هفده فرش کاندیدا عنوان فرش برتر شدند و پنج تخته فرش مورد تشویق هیئت داوران قرار گرفت. گفتنی است از بین فرش های کاندیدا عنوان فرش برتر 7 تخته فرش به عنوان فرش برتر اعلام شد که از این بین 4 تخته آن در بخش معاصر و سه تخته آن در بخش قدیمی بودند. لیست مشخصات فرش های برتر و شایسته تقدیر در ادامه آمده است.

img_yw_news
سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ -

آیین پایانی دو جشنواره برگزار شد

برترین فرش ها در موزه فرش ایران به نمایش در آمدندآیین پایانی و معرفی برگزیدگان این جشنواره که به همت مرکز ملی فرش ایران و همراهی انجمن علمی فرش ایران به انجام رسید و با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس مرکز ملی فرش ایران از برگزیدگان تقدیر شد.

img_yw_news
سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ -

فرش برتر؛ از ابتدا تاکنون و مسیر طولانی پیش رو

گزارش برگزاری سه دوره جشنواره ملی فرش برترتوجه به کیفیت و نگاه به بازار فرش دستباف مطابق با پیشینه و اصالت‌های قالی‌بافی ایران نکته‌ای است که امروزه باید بیش از پیش به آن پرداخت. مشخص کردن ملاک‌های ارزیابی و ارزشیابی کیفی فرش دستباف و ارایه نمونه‌هایی از آن و همچنین تشویق و ترغیب تولیدکنندگان و فروشندگان به تولید و عرضه فرش‌هایی از این نوع، از جمله مهمترین عوامل راه‌گشا در رویکرد کیفیت محور به فرش دستباف ایران است.

img_yw_news
جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۲ -

نحوه انتخاب برترین فرش دستباف ایران

رئیس مرکز ملی فرش ایران، نحوه انتخاب برترین فرش دستباف ایران را اعلام کردمرکز ملی فرش ایران با هدف الگوسازی و حمایت از تولید فرش های با کیفیت و ایجاد بستری مناسب برای شناسایی و معرفی این تولیدات سومین جشنواره ملی فرش برتر را برگزار می کند. رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: این رویداد که به صورت یک رویداد ملی در عرصه فرش دستباف کشور تجلی یافته، هر سال اهمیت بیشتری می یابد و اقبال هنرمندان شرکت کننده در سال جاری تائید این جایگاه والا است.

img_yw_news
پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۲ -

سومین جشنواره ملی فرش برتر برگزار می شود

سومین جشنواره ملی فرش برتر بهمن ماه سال جاری برگزار می شود"سومین جشنواره ملی فرش برتر" از تاریخ سوم تا نهم اسفند ماه 1392  در محل موزه فرش ایران توسط انجمن علمی فرش ایران برگزار خواهد شد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۱ -

پاویون فرش دستباف ایران در شانگهای برپا می شود

پاویون فرش دستباف ایران در شانگهای برپا می شودیکشنبه بیستم اسفندماه نشست هماهنگی برای برپایی بهینه پاویون فرش دستباف ایران در نمایشگاه بین المللی دموتکس چین که فروردین ماه 92 برگزار می شود، تشکیل شد. نمایشگاه یادشده در آغازین روزهای فروردین ماه 92 (26 تا 28 مارس 2013) در شهر شانگهای برگزار می شود.

img_yw_news
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ -

تا هشتم دی ماه برج میلاد میزبان فرش دستباف ایران است

تا هشتم دی ماه برج میلاد میزبان فرش دستباف ایران استبرج میلاد تا هشتم دی ماه میزبان نمایشگاه فرش دستباف ، تابلو فرش و دستبافته های روستایی و عشایری ایران خواهد بود.به گزارش خبرگزاری آریا، جعفر یعقوبی مدیر نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه 40 شرکت کننده شامل تولید کنندگان، صادرکنندگان و بازرگانان برتر فرش دستباف ایران از استان های تهران ، تبریز، قم ، اصفهان ، نائین ، مشهد ، شیراز ، گلستان ، همدان ، کرمان ، چهارمحال و بختیاری و شرکت می کنند .

img_yw_news
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۱ -

جشنواره فرش در راور برگزار می شود

جشنواره فرش در راور برگزار می شود. فرماندار راور از برگزاری جشنواره فرش و نمایشگاه عرضه مستقیم فرش دستباف راور در اسفند ماه سال جاری خبر داد.

img_yw_news
چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۱ -

فراخوان جشنواره ملی تابلو فرش آیات قرآنی تمدید شد

فراخوان جشنواره ملی تابلو فرش آیات قرآنی تمدید شد. نماینده دبیرخانه جشنواره ملی تابلو فرش آیات قرآنی از تمدید فراخوان آثار هنرمندان در حوزه طراحی نقشه و بافت تابلو فرش قرآنی تا بیست و یکم دی ماه خبر داد.

img_yw_news
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۱ -

نهمین نمایشگاه فرش دستباف قم برگزار می شود

رئیس اتحادیه فرش دستباف قم از برپایی نهمین نمایشگاه فرش دستباف خبر داد.به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا اخوان اظهار داشت: این نمایشگاه از 25 لغایت 29 آبان ماه در محل دائمی نمایشگاه های قم برگزار می شود.وی تصریح کرد:در این نمایشگاه 75 غرفه در داخل و 40 غرفه در خارج از نمایشگاه پیش بینی شده است.

img_yw_news
یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۱ -

گزارش کامل خبرگزاری آریا از افتتاح بیست و یکمین نمایشگاه فرش ایران

به گزارش خبرنگار اقتصادی آریا، مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم گشایش بیست و یکمین نمایشگاه فرش دستباف تهران با اشاره به سهم 24 درصدی فرش دستباف ایران از کل صادرات فرش دستباف جهان گفت: به رغم تحریم ها در سال گذشته فرش دستباف ایران به 80 کشور جهان صادر شد.

img_yw_news
یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۱ -

بیست و یکمین نمایشگاه فرش دستباف گشایش یافت

معاون اول رییس جمهور پیش از ظهر امروز (یکشنبه دوم مهرماه 1391) بیست و یکمین نمایشگاه فرش دستبافت را که با هدف تجمیع بافندگان و تاجران در یک مجموعه و ارائه دستاوردهای نوین در این زمینه برگزار شده است را افتتاح کرد. بیست و یکمین نمایشگاه فرش دستبافت در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار شده است و بیش از 500 صادر کننده و تولید کننده در این نمایشگاه شرکت دارند.

img_yw_news
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۱ -

نمایشگاه فرش ایران در بیست و یکمین گام

بیست و یکمین نمایشگاه فرش دستباف دوم تا هشتم مهر سال‌جاری با حضور بیش از ۵۰۰ تولید‌کننده و صادرکننده داخلی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. مرکز ملی فرش ایران به عنوان متولی بخش دولتی این هنر- صنعت و به منظور توسعه صادرات غیر نفتی و رونق فروش داخلی، تعداد بسیاری از تجار و خریداران عمده فرش دستباف در خارج از کشور را با تسهیلات ویژه برای حضور و خرید در نمایشگاه دعوت کرده است.

img_yw_news
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۱ -

غرفه مرکز ملی فرش در نمایشگاه، با دکوراسیون فرش و مبل ایرانی

محمد حسین ابوالفتحی،‌ مدیر عامل شرکت تولیدی ثمین در گفتگو با خبرنگار مرکز ملی فرش گفت: به موجب انعقاد تفاهم نامه ای میان شرکت خود و مرکز ملی فرش ایران،‌ غرفه مرکز ملی فرش ایران در بیست و یکمین نمایشگاه فرش دستباف ایرانی با مشارکت این شرکت با طراحی و دکوراسیون داخلی مبل ایران و فرش دستباف دایر می شود.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۱ -

بیست و یکمین نمایشگاه بزرگ فرش تهران

 رییس مرکز ملی فرش ایران از برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه بزرگ فرش تهران خبر داد و گفت: ۲ تا ۸ مهرماه سال جاری بیست و یکمین نمایشگاه فرش دستباف برگزار می شود. به گزارش شاتا‌، محمد باقر آقاعلیخانی افزود: این نمایشگاه با حضور بیش از ۵۰۰ تولید‌کننده و صادرکننده داخلی در محل دائمی نمایشگاههای بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.


عضویت در انجمن


 
روزشمار
0 روز مانده به


 

 نمادهای اعتماد
 درباره انجمن
در نخستین همایش ملی فرش در آموزش عالی که در مهرماه سال ۱۳۷۹ با شرکت تمام دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش‌عالی ذیربط، وزارتخانه‌ها و همچنین جمعی از محققان، مؤلفان و هنرمندان فرش کشور در دانشگاه کاشان برگزار شد، ضرورت وجود یک نهاد علمی به‌طور جدی احساس شد. پس از پیگیری و مکاتبات بسیار، در جلسه ۱۳۸۱/۰۳/۲۲ تأسیس انجمن علمی فرش ایران در کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تصویب رسید.انجمن فعالیت رسمی خود را در تاریخ ۱۳۸۱/۱۱/۰۸ با دریافت مجوز از اداره تبت شرکت‌ها آغاز نمود.
 
مطالب پربازدید
 
 نظرات شما
 
اشتراک در خبرنامه
 
لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید.
آمار
کاربران حاضر در پایگاه: 0

مهمانان حاضر در پایگاه: 57

کل کاربران ثبت شده: 492

بازدیدهای روز جاری: 1057

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی فرش ایران است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
© 2015 All Rights Reserved | Iran Carpet Scientific Association
Designed & Developed by : Yektaweb